Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Технически данни и сервизни книги

  1. #1
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default Технически данни и сервизни книги

    Започваме да събираме всякаква литература за Alfa Romeo.
    Ако някой от вас има и е готов да я сподели ще сме много благодарни.

    Другото, което трябва да обсъдим е дали информацията която съберем да е публична ( всеки да може да сваля ) или да е с вход само за членовете.

    Дайте си мнението ?
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  2. #2
    Guest

    Default

    Здравей Гриша!
    Ако ви интересуват статии от английски списания на тема Алфа Ромео мога да сканирам няколко и да ти ги пратя. Само кажи как да ти ги пратя.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    48

    Default публичност на информацията - стига тайни ! =)

    Много ясно че трябва да е достъпна за всеки... остава сега и пари да почнем да събираме - това е сайт от фенове и за фенове... няма какво да правим разделения на 'членове' и 'други', щото после ще се трябва да се разделяме на 'по-членове' и 'най-членове' =)

  4. #4

    Default

    Saglasen sam s qwerty...dostapa triabva da e za vsichki...inache ste stanem kato edin dryg klub v bg...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Кой ?

    Да, въпроса е много особен, защото има положителни и отрицателни страни.

    Това май ще се реши в неделя.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    48

    Default информацията трябва да е свободна

    Quote Originally Posted by Grigor
    Да, въпроса е много особен, защото има положителни и отрицателни страни.
    И кои са отрицателните страни ? От клуб BMW ще влизат и ще ни download-ват файлчетата за да си поправят по тях колите ? =)

  7. #7
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Не... то което си е излязло "криво" от завода с каквато и да е книжка трудно ще оправиш....

    Друго яче стои въпроса, но е по-добре да се говори на срещата в неделя.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by Grigor
    Друго яче стои въпроса, но е по-добре да се говори на срещата в неделя.
    Добре де, разбрах че пословичния мързел обхваща и писането - нали за това е форума - да обсъждаме в него...

    ... иначе да го махаме направо и да правим всеки две седмици по един конгрес на ЦК на клуба и да 'говорим'...

  9. #9
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Хе хе ... ОК

    Ето възгледите ми:

    1. Уточниение:
    - Българина е стадно мързеливо племе. За да му се пробуди интереса трябва да има стимул и желание, а последното е по-радко срещано.
    - Българина не оценява работата на ближния
    - Българина е готов да краде, лъже и злоупотребява с положение и възможности.

    Сега мнението ми ЗА достъпа само за цленовете:
    - Клуба има ролята на комуна, затворено общество - това е факт. Само ние, членовете на клуба имаме интерес кум тези неща - феновете на BMW или OPEL нямат.
    - Много от нас са се трудили и събирали тази информяция с години и може да нямат желание да я споделят с кой да е.
    - Самия факт, че може да се намери ценна и трудно намираема информация е стимул да се влезне в клуба.


    Възгледите ми против идеята само членове да имат достъп:
    - Това е малко крайна мярка и някой може да се сърди.

    Ти си на ред
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    48

    Default е2-е4 =)

    Quote Originally Posted by Grigor
    Сега мнението ми ЗА достъпа само за цленовете:
    - Клуба има ролята на комуна, затворено общество - това е факт.
    Общество - да, но затворено - не !
    Затворено общество = рестрикции и разделение...

    Според мен клуба трябва да е отворен към всеки човек който има дори най-малък интерес към марката независимо дали има такъв автомобил. Сайта и форума от своя страна пък трябва да са отворени дори и за противници и критици на марката. Не трябва да ставаме коне с капаци - Алфа Ромео е марка като всички останали и е специална предимно за нас - мисля че много хора ще се съгласят че истинските манияци - тези заразени от вируса Алфа - понякога имат нужда от отрезвяване и сваляне от облаците =)))

    Quote Originally Posted by Grigor
    Само ние, членовете на клуба имаме интерес кум тези неща - феновете на BMW или OPEL нямат.
    Това навежда на мисълта че те и без това няма да влизат тук и да четат тази информация... =)

    Quote Originally Posted by Grigor
    - Много от нас са се трудили и събирали тази информяция с години и може да нямат желание да я споделят с кой да е.
    Мойта информация ще е free при всяко положение, дори ако трябва да я слагам на друг сайт =)

    Сложи ли се някаква информация в интернет, независимо дали тя ще е с ограничение на достъпа, рано или късно става публична - какво пречи на някой да се регистрира в клуба, да източи всичко и да го качи някъде другаде ? Така или иначе това не може да бъде спряно - затова си мисля че информацията трябва да е без рестрикции от самото начало...

    Ако някой не иска да си споделя информацията това е негово право - нека я дава само да хора които харесва или да я търгува или да прави каквото му скимне ... от много години съм негативно настроен към хора които търгуват с информация - повечето от тях така или иначе само са я събирали наготово....

    Quote Originally Posted by Grigor
    - Самия факт, че може да се намери ценна и трудно намираема информация е стимул да се влезне в клуба.
    И какъв е тоя зор за събиране на хора в клуба ? По-добре 10 сериозни члена, отколкото 50 такива които са влезнали само за да им дадеш файлчето в което пише как да си поправят серво моторчетата на климатроника на 164-ката =)))

    бтв, нали нямаш намерение да предложиш да събираме членски внос ?

    Quote Originally Posted by Grigor
    Възгледите ми против идеята само членове да имат достъп:
    - Това е малко крайна мярка и някой може да се сърди.
    Просто ненужна - няма да свърши работа и без това ;)

  11. #11
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Затворено общество = рестрикции и разделение...
    Не, не е така! Но всяко едно общество е малко или много затворено .. най-малкото в преносния смисъл е.

    Естествено че ще се помага на всеки който има нужда! За това не трябва и да се пише - то си е ясно. И е ясно че помоща ще е безвъзмездна.

    Любовта към марката е най-красивото нещо в алфиста и точно то НЕ трябва да бъде променяно... колкото и лудо и безумно да е понякога!

    Мойта информация ще е free при всяко положение
    Айде без детски и прибързани изказвания моля! Ако ще се прави нещо сериозно на "събора", събранието или както там ще се казва ще се реши от членовете какво ще се прави... да казваш какво ще направиш ти, без да знаеш какво ще е мнението на останалите членове е повече от несериозно...

    По-добре 10 сериозни члена, отколкото 50 такива които са влезнали само за да им дадеш файлчето в което пише как да си поправят серво моторчетата на климатроника на 164-ката =)))
    Така е.. спор няма, но винаги трябва да се търси баланса. Авантаджии винаги ще има. Съмнявам се човек, който кара Алфа да стане член само и само да се "докопа" до някой "много ценен файл"..... звучи несериозно.

    Няма значение какво ще предложа аз... аз не решавам нищо. Аз само катализирах твои и на Twin Spark идеи и мечти ( ако мога така да се изразя)..... Аз съм просто катализатора в случая.... защото ти си започнал нещо прекрасно, но не си го довършил... което си е повече от тъпо.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by Grigor
    Мойта информация ще е free при всяко положение
    Айде без детски и прибързани изказвания моля! Ако ще се прави нещо сериозно на "събора", събранието или както там ще се казва ще се реши от членовете какво ще се прави... да казваш какво ще направиш ти, без да знаеш какво ще е мнението на останалите членове е повече от несериозно...
    Нито е детско, нито е прибързано, нито е несериозно.
    Независимо от мнението и решението на останалите информацията която имам аз ще е общодостъпна за всички, без никакви рестрикции.
    Това е мойта философия относно разпространението на информация въобще, не само в случая, и не виждам нищо несериозно или детско в нея.

    Quote Originally Posted by Grigor
    По-добре 10 сериозни члена, отколкото 50 такива които са влезнали само за да им дадеш файлчето в което пише как да си поправят серво моторчетата на климатроника на 164-ката =)))
    Така е.. спор няма, но винаги трябва да се търси баланса. Авантаджии винаги ще има. Съмнявам се човек, който кара Алфа да стане член само и само да се "докопа" до някой "много ценен файл"..... звучи несериозно.
    Напротив - след като единствения начин да получи файла ще бъде да стане член, ще е принуден да го направи... звучи като реалноста ;)

    Изкушавам се тук да напиша една дълга тирада относно защо информацията трябва да е безплатна и без рестрикции от друг вид, и може би ще го направя, но в отделен пост и малко по-напред във времето...

    Quote Originally Posted by Grigor
    Няма значение какво ще предложа аз... аз не решавам нищо. Аз само катализирах твои и на Twin Spark идеи и мечти ( ако мога така да се изразя)..... Аз съм просто катализатора в случая.... защото ти си започнал нещо прекрасно, но не си го довършил... което си е повече от тъпо.
    Ха! Прекрасно.... започнал съм един сайт... а не съм го довършил, защото не си е работа за сам човек, и защото сиренето в магазина е с пари...
    и не е тъпо, а хората му викат 'работа' ;)

  13. #13
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    1. Аз няма да правя нищо, защото не зависи само от мен.

    2. Всичко зависи какво ще се реши в неделя.. Аз лично мисля, че е глупаво да правиш контра на всички..... Айде да не бъркаме Linux-a с автомобилния софтуер...

    3. Въмнявам се да има толкова изпаднали авантаджии.... прекалено селско и дребнаво е, а и такива хоря веднага се надушват.

    4. Не става дума за пари ! Ниикой НЯМА да иска пари за информацията. Винаги съм готов да ти отговоря с още по-дълъг пост, защо информацията неможе да е винаги безплатна.... и повярвай ми ако ме "жегнеш" достатъчно поста ми ще е по-дълъг и 100% обоснован от твоя. Аз имам малко информяция, но незнам с какви очи бих поискал от някой, който е дал сумати пари за ХАйнес книжки да ми ги даде да си ги "щтракна"..... просто би ме било срам от човека.

    5. Говориш ми за безплатна информация, за свобода на достъпа и веднага след това минаваме на темата, че "сиренето не е без пари"... малко си противоречиш...
    Само да ти кажа, че не е толкова трудно и сам човек да го движи. А и човека е сам само в началото. Както аз ви намерих и бях готов да правя всичко от начало - само и само да стане нещо - така друг щеше да почне да ти помага. Освен сайт, който има по около 2000 уникални повещения на ден, освен форум с почти 3000 регистрирани потребителя клатя с колегата и форма за компютри, занимавам се с създаването на куба Алфа ромео и още доста страничка работа - не съм човека без работа и знам за какво става дума. Още на първата среща ти казах, че ключовата дума е "желание" - без нея няма да стане нищо!
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    48

    Default дискусията се изроди - сега показваме кой е по-голям мъж =)

    но не мога да не се изкуша да продължа... мисля в близкото бъдеще когато нещата вече са решени да изтрия тези постинги за да не ме гледат хората какви съм ги писал ;))

    Quote Originally Posted by Grigor
    1. Аз няма да правя нищо, защото не зависи само от мен.
    това не схванах отговор на какво беше ...

    Quote Originally Posted by Grigor
    2. Всичко зависи какво ще се реши в неделя.. Аз лично мисля, че е глупаво да правиш контра на всички..... Айде да не бъркаме Linux-a с автомобилния софтуер...
    Всички не всички - аз ти казвам аз какво ще направя =)
    Не мога да накарам хората да си слагат информацията без никакви рестрикции из нет-а, но пък и никой не може да ме накара аз да не слагам мойта =)

    Никъде досега не съм набъркал думата Линукс. Споменах няколко
    пъти 'свободна информация' и ти веднага реши че правя някакви аналогии с Линукс...

    Quote Originally Posted by Grigor
    3. Въмнявам се да има толкова изпаднали авантаджии.... прекалено селско и дребнаво е, а и такива хоря веднага се надушват.
    Аз нищо авантаджийско в това не виждам. На хипотетичния човек му трябва информация която я има на сайта. Там също така пише че информацията е само за членове. Той става член за да получи достъп.
    Съвсем нормално развитие на нещата... пък човека може и да не иска да е член на никакъв клуб... това че примерно има Алфа въобще не го прави фен - може дори да мрази марката, но това значи ли че не трябва да му се помогне ?

    Quote Originally Posted by Grigor
    4. Не става дума за пари ! Ниикой НЯМА да иска пари за информацията. Винаги съм готов да ти отговоря с още по-дълъг пост, защо информацията неможе да е винаги безплатна.... и повярвай ми ако ме "жегнеш" достатъчно поста ми ще е по-дълъг и 100% обоснован от твоя. Аз имам малко информяция, но незнам с какви очи бих поискал от някой, който е дал сумати пари за ХАйнес книжки да ми ги даде да си ги "щтракна"..... просто би ме било срам от човека.
    И аз не говоря за пари - така както съм го разбрал информацията на сайта ще е за 'вътрешни хора' ? Какво ще рече това ? Ще рече че информацията вече не е свободна... изисква се да дойдеш и да кажеш: "Аз съм фен на Алфа, и ще се подигравам със всички собственици на VW GOLF" ;)))

    Quote Originally Posted by Grigor
    5. Говориш ми за безплатна информация, за свобода на достъпа и веднага след това минаваме на темата, че "сиренето не е без пари"... малко си противоречиш...
    Ми не е без пари сиренето, но в случая не виждам как си противореча.
    Информацията е свободна - никога не съм отказал да дам съвет или да помогна на някой с информация, като както вече трябва да е станало ясно го правя безвъздмезно. От друга страна в магазина сиренето е с пари, което довежда до извода че върша нещо за да имам доходи и не ми остава време да работя по сайта...

    Quote Originally Posted by Grigor
    Само да ти кажа, че не е толкова трудно и сам човек да го движи. А и човека е сам само в началото. Както аз ви намерих и бях готов да правя всичко от начало - само и само да стане нещо - така друг щеше да почне да ти помага.
    Ами втора година вече сайта седеше във вида в който го завари ти, което показва че никой друг не го е приел достатъчно сериозно за да ми дава зор да направим нещо и да помага...

    Quote Originally Posted by Grigor
    Освен сайт, който има по около 2000 уникални повещения на ден, освен форум с почти 3000 регистрирани потребителя клатя с колегата и форма за компютри, занимавам се с създаването на куба Алфа ромео и още доста страничка работа
    Това обаче трябваше да го сложиш във форума за фукните =)

  15. #15
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Тук май взе да става напечено ... Аз нямам кой-знае каква информация - кратка история на моделите и на самата фирма до 1960г, и оригинална книжка за 155 - естествено на италиански
    Ако някой може да се справи с този език - да се обади
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •