Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Колко често сменяте носачи ?

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    [

    Предното окачване на А4/А6 си е зле...
    пс:Не ме разбирай погрешно, уважавам Ауди като автомобили.
    мисля че ти ме разбра погрешно...искам да кажа че това е лек мит,че окачването им е зле,като смениш всичките носачи с оригинални няма да имаш грижи поне 150 000км. и то по наште пътища,а в нормална страна ще изкарат доста повече,това че самите носачи са злобна цифра съм напълно съгласен,даже ще ти кажа откъде идва този мит,примерно единият долен носач е дал фира и собственика отива при бай Гошо който му продава едно менте за 70лв което менте след 5000км дава тотална фира,ма давайки фира ебава майката на горния носач примерно и собственика влиза в един леко затворен кръг сменяйки непрекъснато носачи а колата ства все по зле,и после-"ей тез аудитата ко знайш колко трошливо окачване имат"

  2. #32

    Default

    Аз ти говоря за чисто нови коли на приятели, както и на разни други познати. След като са чисто нови и са с оргинални носачи трябва да изкарат по 150 000км според теб, а те изкарват по 30 000км. Както и да е...

    Иначе за примера с Бай Гошо си прав, ама той си важи за всички коли.

    пс: важното е да си караме колите и да си се кефиме....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #33
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Разлог
    Posts
    34

    Default

    Quote Originally Posted by deliveryman
    ...
    То и на Алфите да и смениш окачването с оригинално ще издържи толко (та и повече)


  4. #34

    Default

    150 000км по нашите пътища на която и да е кола няма начин как да издържи окачването...не говориме за състояние в което колата да може да се движи, а за изправно състояние.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #35
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    150 000км по нашите пътища на която и да е кола няма начин как да издържи окачването...не говориме за състояние в което колата да може да се движи, а за изправно състояние.
    Абсолютно си прав
    Служебният Орел, дето го карам е на 23К км и почна да похлопва
    След 120км/h ти трябват още 2 ръце за да държиш волана, играе все едно си с различен цол гуми То какво не и гледаха, била "перфектна". Ама в сервиза на Орел я чакат да излезе от гаранция, та да и сменят цялата предница, така ми се струва
    Другото, което забелязвам от известно време, че когато натиснеш повече спирачките и тресе .... криви дискове или скапани накладки
    И това е "железният" немски автомобил Чисто нов купен и каран в BG
    Моята Алфа я взех на близо 10г., карах я 40К км и такива фрапантни изцепки не е имала ...
    ... това е явно щото е "скапана жабарска" кола

    п.с. ... Немците поздравяват с Орел ...

  6. #36
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    та като се върнем на темата, с оглед цените на частите по окачването на 156/147 ...
    вижте това
    http://www.alfamanservices.co.uk/suspensionarms.htm

    на мен ми се струва много добра идея, особено като става дума за стабилизиращите щанги и цените им !

    аз ако имам такава кола, е това ще направя
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  7. #37
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    sofia
    Posts
    24

    Default

    карам 156 1.9 jtd 2001

    на 56000km се разбиха горните носа4и(фтулка и 6арнир), около 85000km се разбиха долните носа4и(тампони и 6арнир), след смяна ако издаржи пове4е от 5000km смятаите се за 6тастливци, просто вси4ки резервни 4асти са менте. Пробвал сам и оригинални и други фирми и рециклиране, просто в тая държава няма оправия.

  8. #38
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by valio1
    карам 156 1.9 jtd 2001

    на 56000km се разбиха горните носа4и(фтулка и 6арнир), около 85000km се разбиха долните носа4и(тампони и 6арнир), след смяна ако издаржи пове4е от 5000km смятаите се за 6тастливци, просто вси4ки резервни 4асти са менте. Пробвал сам и оригинални и други фирми и рециклиране, просто в тая държава няма оправия.
    А що имам чувството че трябва да смениш майсторите а не частите
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default

    Quote Originally Posted by valio1
    карам 156 1.9 jtd 2001

    на 56000km се разбиха горните носа4и(фтулка и 6арнир), около 85000km се разбиха долните носа4и(тампони и 6арнир), след смяна ако издаржи пове4е от 5000km смятаите се за 6тастливци, просто вси4ки резервни 4асти са менте. Пробвал сам и оригинални и други фирми и рециклиране, просто в тая държава няма оправия.

    Хаха

    Колега , тука има и хора с ЧИСТО нови Алфи, купени от магаЗина

    та моита е на 55.000км и сатоянието и като техника е точно като току сто иЗлеЗла от Завода

    Виж да напишеш , че ти скарца несто по оборудването в купето, ще те раЗбера, ама zа окачването.....

    като минавам преz дупки или лош паваж се даржи колата точно като нова

    .

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •