Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 100

Thread: Термостат?

  1. #1
    Младши алфист zonc's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    29

    Default Термостат?

    Здравейте!.От 2-3 дена немога да разбера в крайна сметка да си сменям ли термостата или не .Обадих се в Александър Ауто в Пловдив и ми казаха 94лв,но не съм сигурен дали да си давам парите защото човека от когото купих колата ми каза че 65-70 градуса било нормално за спортен автомобил (АЛФА гтв-2.0тс)извън града,а в града си загрявала повечко 90-92 градуса.Вчера я запалих студена и ми вдигна 50-55 за около 15 мин на място и после ш задръстването за 10-на минути 90.Ако неработи както трябва разхода на гориво ще е по-висок,а колата е взета скоро и незнам изобщо как гори.С 40 литра Карера 100 минавам 290-300км градско.Очаквам мнения МОЛЯ

  2. #2
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Трябва да държи 90 навсякаде !!! А разхода ти е нормален ,но като го смениш тоя термос и извънграда ще падне. Иначе за градско е нормално аз с 60 литра минава 460 километра. 94 кинта ако е с труда бегай и го сменяй ,ако е само за термоса е завишена цената ,но задължително преди смяната го тествайте новия да нямаш заигравки като мене Айде със здраве колега
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  3. #3
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Трябва да държи 90 навсякаде !!! А разхода ти е нормален ,но като го смениш тоя термос и извънграда ще падне. Иначе за градско е нормално аз с 60 литра минава 460 километра. 94 кинта ако е с труда бегай и го сменяй ,ако е само за термоса е завишена цената ,но задължително преди смяната го тествайте новия да нямаш заигравки като мене Айде със здраве колега

    Всъщност какво стана с твоя?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #4
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Ами отказах се да го връщам ,щото беше по празниците и честно казано много ме домързя и ей сега на скоро си купих нов и си го смених ,но първо го тествах !!!!!!!!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  5. #5
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Хм ... незнам дали съм прав или крив, но това че трябва да държи и извънграда 90 много не ми се вярва в това студено време по тези обяснения значи и 3те ни коли са за нов термостат ... извънграда ръгаш 5-та и бръмчиш 120-130 миналата зима колата на баща ми отпред му се обледяваше ... и нямаше начин да стои в оптималните си 90
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  6. #6
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Начин има, времето за достигане е повечко
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #7
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    ами да градско си ги достига 90 иначе като е студена качвам се паля и след 5-6 мин е на 50 градуса тръгвам и докато отида наближила 90
    но извънграда падат доста
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  8. #8
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Колко доста? Айде 4- 5 градуса да са, ще приемем за нормално.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #9
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    ми като сложим мойто спокойно шофиране не я ръчкам и извънграда макс на магистралата до 4000об. иначе в повечето време 2800-3000 и някой път по инерция по нанадолнище и градусите 60 да кажем ... а преди 2 седмици ходих към Търново с приятелката ми и беше студено ... 50 на места по нанадолнище и под 50 падаше и светваше инжектора ... дали дава грешка нещо ... от ниските градуси . Та термостата ми е много Х дали е наред дали не е ?! В града си вдига нормалните температури.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  10. #10
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Сменяй го. Когато я взех мойта, беше добре. След 2 месеца започна да го прави това. Хич не съм се задълбавал- просто нов.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  11. #11
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default Re

    "С 40 литра Карера 100 минавам 290-300км градско.Очаквам мнения МОЛЯ"....аз и толкова не минавам.добър ти е разхода.
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev View Post
    "С 40 литра Карера 100 минавам 290-300км градско.Очаквам мнения МОЛЯ"....аз и толкова не минавам.добър ти е разхода.
    С новия дебитомер лятото и аз бях така, но сега зимата винаги ми се вдига разхода поне към 14-15 на 100
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Jorkkoo View Post
    ами да градско си ги достига 90 иначе като е студена качвам се паля и след 5-6 мин е на 50 градуса тръгвам и докато отида наближила 90
    но извънграда падат доста
    E точно термостат жорка в града по принцип си достига нормална температура но проблема идва като тръгнеш извънградско и тогава изтива жезтоко и мойта беше така и като го смених няма проблеми.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  14. #14
    Младши алфист zonc's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    29

    Default

    dilian alfa gtv какво значи :и като го смених няма проблеми.Да разбирам ли че ти потдържа 90-92 градуса извън града на магестрала например???

  15. #15

    Default

    Добър вечер и от мен разхода ти е добър моя е 18 в града като я карам на 1 и 2 иначе е 14 15 по магистралата пада на 7 8 9 зависи това с термостада незам как е при мен колата фабрично е имала и термостад разбирасе и климатик сега ги нямам и двете сега с копчето дето е за климатика една снежинка дето прилича е копчес което ръчно вклучвам дирекна перка към мотора в града стига и надвишава 90 градуса, но аз като видя, че наближава 90 я пускам ръчно и охлажда мотора за окло 4-5 мин го прави 70 иначе по магистралата не дига повече от 60 градуса

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •