Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 100 of 100

Thread: Термостат?

  1. #91
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by proper View Post
    Днес ми стана и на мен така. Проверих и се оказа, че първата степен на перката не работи. Реално ти включва направо втора и то на 90-96 някъде и си сваля. Но трябва да се оправи. Аз утре ще го правя. Изгорял е вероятно реостата, намира се над перката точно. Струва около 40-50 лева сменя се лесно иначе.
    Как се проверява това, че май и аз съм със същия проблем. Е, до 100 градуса само май лятото стига.
    Но не съм сигурен, при мен нещата са така: Колата си загрява и някъде на 85 градуса - предполагам отваря големия кръг, защото температурата сравнително бързо пада до около 70. След това, пак си загрява постепенно и вече на малко над 90 градуса се чува как се включва перката и сваля до 88-89. След това си е все така. А в задръствания и когато е жега, стига и до над 100, почти до чертичката след 90 градуса, която предполагам е 110...
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  2. #92

    Default

    след час ще го гледаме и привечер ако съм тук ще сложа снимка ако не забравя
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  3. #93
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Ей опасни образи сте човек ако прочете от началото до края тая тема, научен труд ше напише за термостатите. Тва го казвам без лоша мисъл, напротив добре правите. Браво!!!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  4. #94
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Мерси за съвета proper, забравих да спомена, че колата я имам от няколко дни Купих я от човек, който ме увери, че термостата е сменян. Оставаше като вариант реостата за бавната степен на перката. Измерих реостата - здрав е. Свалих капака на релетата и махнах релетата за 1-ва и 2-ра скорост и пробвах едно след друго да дам верига (през бушон, естествено) и разбрах коя скорост е първа и коя втора (но и 2-те са ок като верига - работят). Върнах релетата на място. Оказа се, че в същност перките включват при 100 градуса бавната скорост ! Предполагам остава проблема да е в термостата ?
    Last edited by stef_nikolaev; 07-03-2009 at 23:31.

  5. #95

    Default

    Сега ше търся нощес из книгите ............
    Днеска Само с компа го закачи и точно на 97 градуса се пуска перката и спада.....2-3 градуса да има грешка датчика ок.........ама не е ли високо мааа***...

    Някой знае ли го наисуст градусите, на които се пуска първа и втора степен съответно, че имах спомен, че по-ниско тръгва уж.....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  6. #96

    Default

    Quote Originally Posted by stef_nikolaev View Post
    Мерси за съвета proper, забравих да спомена, че колата я имам от няколко дни Купих я от човек, който ме увери, че термостата е сменян. Оставаше като вариант реостата за бавната степен на перката. Измерих реостата - здрав е. Свалих капака на релетата и махнах релетата за 1-ва и 2-ра скорост и пробвах едно след друго да дам верига (през бушон, естествено) и разбрах коя скорост е първа и коя втора (но и 2-те са ок като верига - работят). Върнах релетата на място. Оказа се, че в същност перките включват при 100 градуса бавната скорост ! Предполагам остава проблема да е в термостата ?
    Загубил съм си (не го намирам) схемата, къде са тия две релета..
    Аз по спомен като отворя папака на бушоните/релетата има едно реле най-горе и после една редица от 3 релета по-ниско ?!?!?!
    Така ли беше. Утре ше го погледна.
    Кои 2 релета са за скоростите поотделно и ако си ги проверил, кое е 1-ва и кое 2-ра.....
    Не може да вклщчва перката на 97 градуса..... супер ме дразни тва.... Първата стемен не трябва ли да е по ниско?!?
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  7. #97
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Аз съм в грешка, сега виждам, че темата е за Alfa Spider, а моята е 156-ца. Така че предполагам има разлики в двигателя, макар и моя да е 2.0 16V TS.
    Иначе първата степен трябва да е по-ниско, според мен е термостата или пък самия датчик за темп. да показва грешно.
    При мен за бавната скорост на перката на релето пише FAN, а за по-бързата - FAN1.

  8. #98
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by proper View Post
    Не може да вклщчва перката на 97 градуса..... супер ме дразни тва.... Първата стемен не трябва ли да е по ниско?!?
    При мен перката се включва на 92-3 градуса по уред (с нов датчик съм за уреда) и пак си мисля ,че е късно. Отидох при един еладжия и го питах това нормално ли е 92-93 и той ми вика карай спокойно точно на толкова трябва да се включва ,ама грам не погледна колата
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  9. #99
    започва да се пристрастява element_jori's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    61

    Default

    аз да ви кажа сега ....... зна4и колите ви трябва да вдигат до 92 93 градуса и да свалят
    амплитудата не трябва да е пове4е от 6 градуса ......... и на които му загрява пове4е веднаа да ходи да си я прглежда стото и без това тс-тата имат температурен дефект в биелите ......... и това е .......
    а ина4е при4ините за загряване мойе да са
    1. термостат
    2. дат4ик на перката(може да не включва)
    3. радиатора да е мрусен (4исти се внимателно стото ина4е се прецаква и протича)
    4. запусхени или скусани маркучи
    5. ресхетките на отворите от които минава вуздуха на бронята са се задрустили с брумбари

  10. #100
    Младши алфист zonc's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    29

    Default

    Дойде време да ви пиша за разхода след ремонта(презацепване на ремъци с "пети",смяна на термос).Напълних резервоара до горе и нулирах километража.552км смесено като извънградско около 320км и градско 230км.След като напълних резервоара отново до горе влезоха точно 56 литра!!...Чувствам се по-добре сега.....

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •