Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 74

Thread: малко инфо за помощ АР 145 1.3 Боксер

  1. #1

    Default малко инфо за помощ АР 145 1.3 Боксер

    Здравейте мн съм невеж отностно това което ще питам затова ако някой може да ми даде малко повечко инфо и съответно в цифрово изражение какво ще ми струва.....Алфичкара е Боксер с 1.3 двигател искам малко да я подсиля но без да правя някакви смени ит.н. просто искам малко да и дигна мощността за мене си ......дали има някаква турбинка или нещо такова да е стане най-много докъм 130 коня не повече.............

    Благодаря предварително на всеки който се отзове от Варна съм по принцип
    Alfa 145 1.4 t.s

  2. #2
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    Здравейте мн съм невеж отностно това което ще питам затова ако някой може да ми даде малко повечко инфо и съответно в цифрово изражение какво ще ми струва.....Алфичкара е Боксер с 1.3 двигател искам малко да я подсиля но без да правя някакви смени ит.н. просто искам малко да и дигна мощността за мене си ......дали има някаква турбинка или нещо такова да е стане най-много докъм 130 коня не повече.............

    Благодаря предварително на всеки който се отзове от Варна съм по принцип
    На т'ва боксерче с турбинка трудно ше стане процедурата, виж по-добре за чипче, ама и то нема да ти докара 130коня по-никакъв начин, колегите със силов тунинг да помагат, че според мен без преправки нема как да се докарат 130коня на тоя мотор без опасност да влезе в родилното!!!

  3. #3

    Default

    мммм и да не са 130 дадох за пример можеби грешката е моя до колко коня може да раздуя без да преправям нищо и да не е опасно за колата и с какво можеби така е по добре въпроса

    Благодаря за поправката колега
    Alfa 145 1.4 t.s

  4. #4
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    мммм и да не са 130 дадох за пример можеби грешката е моя до колко коня може да раздуя без да преправям нищо и да не е опасно за колата и с какво можеби така е по добре въпроса

    Благодаря за поправката колега
    Колко кончета е? а иначе за турбина ти трябва електроника за управление,да смениш дюзи, мисля че и с допълнителни става, ама пак трябва ел. управление, по-мощна помпа за дебит, поставянето на самата турбина(а там са blowoff клапан и други и пак електроника), и незнам с точност, ама не можеш да надуваш над 0.3bara, защото си с фабричния мотор и ще фърли фира, абе неоправдано отвсякъде!!! А дане забравим, че под 2000лв. мисля че няма да стане тая процедура!!! Чипчето ще ти качи около 10ина% мощността, ама няма да се вкарваш във филми от които накрая обикновенно винаги е реване!!!

    А това съм ти го обяснил по най-простия начин, иначе е едно смятане иии щуреене, и няма да ми стигне цял ден да пиша тука!!!

  5. #5
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    мммм и да не са 130 дадох за пример можеби грешката е моя до колко коня може да раздуя без да преправям нищо и да не е опасно за колата и с какво можеби така е по добре въпроса

    Благодаря за поправката колега
    Като за начало можеш да си пооправиш генерацията,ако имаш катализатор го машаш и слагаш едно резонаторно гърне(това доста ще отпуши колата),пък и предава доста приятен звук на боксера .После слагаш един добър спортен филтър K&N или JR,най добре е панелен който ти е в кутията,иначе трябва да се слагат термоизолационни стени и тръби за да не ти смуче топъл въздух коносния.Накрая я чипосваш което ще ти качи още към 10 коня,и от 90 колата ти ще стане някъде към 110-115к.с. Успех!!!
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Колко кончета е? а иначе за турбина ти трябва електроника за управление,да смениш дюзи, мисля че и с допълнителни става, ама пак трябва ел. управление, по-мощна помпа за дебит, поставянето на самата турбина(а там са blowoff клапан и други и пак електроника), и незнам с точност, ама не можеш да надуваш над 0.3bara, защото си с фабричния мотор и ще фърли фира, абе неоправдано отвсякъде!!! А дане забравим, че под 2000лв. мисля че няма да стане тая процедура!!! Чипчето ще ти качи около 10ина% мощността, ама няма да се вкарваш във филми от които накрая обикновенно винаги е реване!!!

    А това съм ти го обяснил по най-простия начин, иначе е едно смятане иии щуреене, и няма да ми стигне цял ден да пиша тука!!!

    мнеее неискам филми определено...аз преди това го писах просто за себе си искам ....аз нямам грам точна представа за тея специално тунинг нещата мн съм бос иначе си имал едни нормални познания като за лиубител шофиор......значи чипче е моя вариянт явно



    ааааа това за гърнето наистина го мисля определено можеби вече е и доста запушен осеща се някак по вървенето на колата... имаш ли идея някъде да отида тук във Варна и колко ще ми поизлезе това
    Alfa 145 1.4 t.s

  7. #7
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    мнеее неискам филми определено...аз преди това го писах просто за себе си искам ....аз нямам грам точна представа за тея специално тунинг нещата мн съм бос иначе си имал едни нормални познания като за лиубител шофиор......значи чипче е моя вариянт явно



    ааааа това за гърнето наистина го мисля определено можеби вече е и доста запушен осеща се някак по вървенето на колата... имаш ли идея някъде да отида тук във Варна и колко ще ми поизлезе това
    До 1000лв. ще се включиш в чипа, генерацията, спортния филтър и катализатора от който даже можеда изкараш някой лев, и няма да се разправяш с глупости и количката ще си е перфектна
    А иначе тия откачалки като мене имаме по-сериозни амбиции свързани с главоболието и почваме от проекти, основни ремонти на двигателя с подсилени биели,валове и ковани бутала, минава подсилване на купе и накрая се почват споровете кое е по-добре - турбо или нитро, и като изкараш едни таблици с показатели за даден мотор и и свят ти се завива, то и за това аз още не съм почнал - щот ми излиза безбожни цифри като сметна и нещо не знам колко ще е оправдано накрая!!!

  8. #8

    Default

    разбирм не е лошо да си така запален и аз имам амбиция та но със слабо подсигурен Джоб а двете не вървят ръка за ръка и затова искам с максимално малко средства добър резултат -почти невъзможна работа ама няма как
    Alfa 145 1.4 t.s

  9. #9

    Default

    Оппс само едно въпросче колеги Генерацията ще рече и влючва.....?
    извинявам се ако задавам тъпи въпроси
    Alfa 145 1.4 t.s

  10. #10
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    мнеее неискам филми определено...аз преди това го писах просто за себе си искам ....аз нямам грам точна представа за тея специално тунинг нещата мн съм бос иначе си имал едни нормални познания като за лиубител шофиор......значи чипче е моя вариянт явно



    ааааа това за гърнето наистина го мисля определено можеби вече е и доста запушен осеща се някак по вървенето на колата... имаш ли идея някъде да отида тук във Варна и колко ще ми поизлезе това
    отиваш долу на крайезерния път,там има доста сервизи за аспуси.махането на катализатора и слагане на резонаторно гърне ще ти коства към 40-50лв. Но задължително кажи че си искаш катализатора,да не ти го преберат,после можеш да си избиеш разходите че и от горе някой лев да изкараш от него.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  11. #11
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    Оппс само едно въпросче колеги Генерацията ще рече и влючва.....?
    извинявам се ако задавам тъпи въпроси
    Ако имаш възможност да подмениш цялата със спортна(изпускателни колектори, тръби, ауспуси), е най-хубавия вариант, ако ли не като за начало махни катализатора(както колегата по-горе каза), а ако ти останат пари пусни прави тръби от всеки изпускателен колектор до под автомобила и там се събират на две и продължават като тръби до края където има само по един ауспух(това премахва пречките пред газовете при преминаване през средното гърне и спъването им от изпускателния колектор).

    Това последното е малко кофти вариант, но е изпробвано и действа(и е по-евтино), но да не ти пълня главата с глупости, просто махни катализатора и ще е екстра!

  12. #12

    Default

    Благодаря ви мн това с катализатора още утре ще го изпробвам дано някои да работи в неделя а къде после да го дам тоя катализатор?
    Alfa 145 1.4 t.s

  13. #13
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    Благодаря ви мн това с катализатора още утре ще го изпробвам дано някои да работи в неделя а къде после да го дам тоя катализатор?
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=23439

    Ето, разбери се с него и направо да го зима

  14. #14

    Default

    мерси мн тои чак във София ама ще го питам....
    Alfa 145 1.4 t.s

  15. #15

    Default

    а колегата от Варна имали някои който може тук да ми помогне
    Alfa 145 1.4 t.s

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •