Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 74

Thread: малко инфо за помощ АР 145 1.3 Боксер

  1. #16
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    а колегата от Варна имали някои който може тук да ми помогне
    Колега ас моя точно на Марко го дадох,като го свалиш свържи се с него.С куриерска фирма става,с наложен платеж.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  2. #17
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Колега, ако ще и 2000лв да дадеш по-добър вариант за вдигане на мощноста от това да сложиш 1.7 16в няма. В момента такъв двигател се намира за под 1000лв, смяната не изисква преправяне,освен в електрониката и повярвай ми, по - добри характеристики от тоя двигател едва ли ще искаш. И звука му е звук, и конете не са малко, бързо се развърта (е не е мн икономиче), но кефа си иска жертви. Та ако питаш мен слагай 1.7 16в, пък по нататак си сложи една генерацийка,филтарче и чип и ей ти ги 150коня за около 1500 - 2000лв
    Last edited by DJ_STIVAN; 17-01-2009 at 17:11.
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  3. #18

    Default

    За всички, които още не са разбрали, конете са скъпи животни
    То ако ставаше с 200-300 или 1 000 лв. всички щяхме да караме бегачки
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  4. #19
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    За всички, които още не са разбрали, конете са скъпи животни
    То ако ставаше с 200-300 или 1 000 лв. всички щяхме да караме бегачки
    Хаха, епа че аз си карам бегачка и без да съм слагал нищо по нея

  5. #20
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Хаха, епа че аз си карам бегачка и без да съм слагал нищо по нея
    Бе то и 2,0ТС е една бегачка... ма нейсе. Просто кола която върви добре. Ама чак бегачка...

    Колега Perdaha: И триста чипа да сложиш, голямо подобрение няма да има. Твоя 1,3 мотор не е за надбягване. На 33-ка върви, ама на тва тежко купе нема никви шансове. Както ти казаха колегите - или сменяш мотора/колата, или не се занимавай с глупости. В най-добрия случай с чип (ако изобщо има за твоя мотор) ще вдигнеш мощността с 5-6 коня. Филтри-милтри, генерации - само ще се вкараш в разходи.

    А за турбина не си и помисляй, освен ако не си солидно финансово подплатен. А ти казваш че не си.
    Пък и турбина на боксер е много шантаво нещо. Не че няма, ама доста трудно се слага.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #21
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Бе то и 2,0ТС е една бегачка... ма нейсе. Просто кола която върви добре. Ама чак бегачка...

    Колега Perdaha: И триста чипа да сложиш, голямо подобрение няма да има. Твоя 1,3 мотор не е за надбягване. На 33-ка върви, ама на тва тежко купе нема никви шансове. Както ти казаха колегите - или сменяш мотора/колата, или не се занимавай с глупости. В най-добрия случай с чип (ако изобщо има за твоя мотор) ще вдигнеш мощността с 5-6 коня. Филтри-милтри, генерации - само ще се вкараш в разходи.

    А за турбина не си и помисляй, освен ако не си солидно финансово подплатен. А ти казваш че не си.
    Пък и турбина на боксер е много шантаво нещо. Не че няма, ама доста трудно се слага.
    Що ми се базикаш с "бегачката" бре много убаво си пърпорка даже

  7. #22

    Default

    някои не ме разбраха явно...ас не искам бегачка и не очаквам бегачка нормално 1.3-1.4 е мотора просто искам да знам как малко да я поотпуша еи така за мене си не че ще ходя да се дърпам ако исках това щях да купя 1.7 примерно 16 винтила.....аз просто направих тая тема за да чуя някои друг съвет.....
    Alfa 145 1.4 t.s

  8. #23

    Default

    мисля че вече по ще разберете какво съм имал впредвид но все пак благодаря за вниманието и за мненията
    Alfa 145 1.4 t.s

  9. #24
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by DJ_STIVAN View Post
    Колега, ако ще и 2000лв да дадеш по-добър вариант за вдигане на мощноста от това да сложиш 1.7 16в няма. В момента такъв двигател се намира за под 1000лв
    че и наполовината на 1000 ги дават
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  10. #25
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Що ми се базикаш с "бегачката" бре много убаво си пърпорка даже
    Абе знам колко върви 2,0ТС Много убаво си върви даже

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    някои не ме разбраха явно...ас не искам бегачка и не очаквам бегачка нормално 1.3-1.4 е мотора просто искам да знам как малко да я поотпуша еи така за мене си не че ще ходя да се дърпам ако исках това щях да купя 1.7 примерно 16 винтила.....аз просто направих тая тема за да чуя някои друг съвет.....
    Наистина не съм разбрал
    Начи на първо време махаш катализатора и слагаш едно хубаво гърне, слагаш един спортен филтър, хубави свещи. И бензин от проверена бензиностанция. Разлика ще има.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Абе знам колко върви 2,0ТС Много убаво си върви даже



    Наистина не съм разбрал
    Начи на първо време махаш катализатора и слагаш едно хубаво гърне, слагаш един спортен филтър, хубави свещи. И бензин от проверена бензиностанция. Разлика ще има.

    ее аз затова пояснявам знам много добре че немога да искам някакви чудеса от тоя мотор просто да си върви малко по добре "не ям доматите с колчетата.."
    Но отново благодаря на всички колеги които се отзоваха
    Alfa 145 1.4 t.s

  12. #27
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Аз на тоя мотор бих му сложил едно турбо KKK16 от Пунто ГТ и сега обяснявам защо
    1)На Пунтото мотора е с бутала диаметър 80.5mm, а боксера е с 80mm(Тука мое неква фатка на боксера да се сложат ГТ бутала)
    2)На Пунтото хода на буталата е 67.4mm, а на боксера 67.2mm
    От 1) и 2) следва идеалната евтина турбина за постигане на 130+к.с да е KKK16......което ще рече 100к.с/литър
    Аз ако реша да позасилвам 1.3/1.4 боксера бих направил това...друго просто не би дало ефект....всяка модификация по атмосферния му варият няма да се усети.......затова за трети път ще кажа че този мотор плаче за едно KKK16

    Сори ако съм прекалил и турбо идеята ми ви се е сторила твърде скъпа и не по темата
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    Аз на тоя мотор бих му сложил едно турбо KKK16 от Пунто ГТ и сега обяснявам защо
    1)На Пунтото мотора е с бутала диаметър 80.5mm, а боксера е с 80mm(Тука мое неква фатка на боксера да се сложат ГТ бутала)
    2)На Пунтото хода на буталата е 67.4mm, а на боксера 67.2mm
    От 1) и 2) следва идеалната евтина турбина за постигане на 130+к.с да е KKK16......което ще рече 100к.с/литър
    Аз ако реша да позасилвам 1.3/1.4 боксера бих направил това...друго просто не би дало ефект....всяка модификация по атмосферния му варият няма да се усети.......затова за трети път ще кажа че този мотор плаче за едно KKK16

    Сори ако съм прекалил и турбо идеята ми ви се е сторила твърде скъпа и не по темата



    Няма проблем напротив колега Благодаря за мнението.....аз ако не исках мнения нямаше да пусна тук темата.....
    Alfa 145 1.4 t.s

  14. #29

    Default

    ПЪРВАТА СТЪПКА Е НА ЛИЦЕ........ боксерчето е с избит катализатор и заместител гърне на негово място.... осеща се някаква разлика малко по плавно и добро ускорение и по приятен шум
    Alfa 145 1.4 t.s

  15. #30
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    Аз на тоя мотор бих му сложил едно турбо KKK16 от Пунто ГТ и сега обяснявам защо
    1)На Пунтото мотора е с бутала диаметър 80.5mm, а боксера е с 80mm(Тука мое неква фатка на боксера да се сложат ГТ бутала)
    2)На Пунтото хода на буталата е 67.4mm, а на боксера 67.2mm
    От 1) и 2) следва идеалната евтина турбина за постигане на 130+к.с да е KKK16......което ще рече 100к.с/литър
    Аз ако реша да позасилвам 1.3/1.4 боксера бих направил това...друго просто не би дало ефект....всяка модификация по атмосферния му варият няма да се усети.......затова за трети път ще кажа че този мотор плаче за едно KKK16

    Сори ако съм прекалил и турбо идеята ми ви се е сторила твърде скъпа и не по темата
    Екстра си го измислил, ама като цифри(цени) определено няма да свършат работа, а иначе само защото съвпадат някои от железариите по мотора, не значи че ще стане, тука идват и специални колектори(за смукателен и изпускателен) и едни други дивотии и и и става пак цифричка!!! А иначе става, що да не става, на всеки автомобил може да се сложи турбо, зависи обаче за какви пари, а в случая ще излезе определено неоправдано при положение, че колегата няма да се дърпа, а си го прави за него!!! Иначе идеята ми хареса и ще съм ти благодарен ако ми дадеш малко по-подробно инфо на ЛС ако е възможно де

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •