Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 74

Thread: малко инфо за помощ АР 145 1.3 Боксер

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Екстра си го измислил, ама като цифри(цени) определено няма да свършат работа, а иначе само защото съвпадат някои от железариите по мотора, не значи че ще стане, тука идват и специални колектори(за смукателен и изпускателен) и едни други дивотии и и и става пак цифричка!!! А иначе става, що да не става, на всеки автомобил може да се сложи турбо, зависи обаче за какви пари, а в случая ще излезе определено неоправдано при положение, че колегата няма да се дърпа, а си го прави за него!!! Иначе идеята ми хареса и ще съм ти благодарен ако ми дадеш малко по-подробно инфо на ЛС ако е възможно де

    Колега искам за себе си щото и така грижите ми стигат без тва хубажицата си е капризна и гледам да си я гледам достоино за да не се изоставяме ааа определено тея промени водят до доста повечче подръжка и капризи...не че нямам спортен дух напротив по принцип съм спортист и като чуя тоя рев на боксера адреналина ми почва да се качва ама гледам да не се престаравам в натиска на десния педал че всяко нещо си иска своето а това каране ......определено е свързано с доста искане и така...
    Alfa 145 1.4 t.s

  2. #32

    Default

    така отоново доиде време да се обърне пак внимание на тази тема и малко съвети...смених гърнета и т.н дивотиии ма квото и да си говорим колата почти няма разлика...сега ми се върти нещо по щуро както един колегата спомена за Турбинка, дали тази от 1.4 фиата ще стане без мн преправки няма да търся максимална мощност просто искам да вдигна някои друго конче в рамките на нормалното без да влизам в големи филми....
    ще съм мн благодарен за съвети и мнения ...
    Alfa 145 1.4 t.s

  3. #33
    Старши алфист J_I_V_K_O's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София/Враца
    Age
    36
    Posts
    629

    Default

    Колега, имал съм такава алфа с такъв мотор. Всичко което правиш и влагаш в нея е абсолютно безсмислено имайки в предвит че говорим за 1.3 90кс и цената на колата като цяло. Ако искаш повече сила и по евтина за обслужване си търси боксер 1.7 16 клапанов, Пример: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...028&f1=details
    Успех
    Last edited by J_I_V_K_O; 14-01-2010 at 19:44.
    Lexus Is200
    Honda CBR 600 F4i


  4. #34

    Default

    Колега направо ми се струва супер абсурд това което искаш да направиш,освен ако не го направиш от чиста мания. За да има някакъв смисъл от влагането на толкова средства трябва да има налице някакъв резултат. А ти ще си играеш на нерви и разходи и ще загубиш доста повярвай ми а накрая ще имаш кола да речем 130-140 коня на предела на вазможностите и а защо просто не си вземеш за тея пари такав мотор както колегите казват 1.7 16 V e перфектен вариант при положение че ти ще дадеш 2 пъти повече пари да се опитваш да го изсмукваш този..
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  5. #35
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Ако изпадне на части някоя 33-ка 1.3 3-та серия модификация V или VL може да се мине на карбуратори. Колата няма да е по-мощна, но ще стане по-рязка. Мисля, че точно това се иска от една малолитражна Алфа.
    Доста неща има за сменяне затова е добре направо цял двигател с карбуратори да се сложи в 145-цата, а не от два един да се сглобява. Пък и така инжекционният може да се продаде комплект с всичко готов за монтиране в друга кола.
    Основните разлики са в наличието на делко и липсата на компютър при карбураторната версия Също главите с карбуратори нямат изрези за дюзи на смукателните портове. Абе по запалване и хранене има куп разлики.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  6. #36

    Default

    Знаете ли.....Прави сте ....Но незнам ще си взема 1.7 мотор слагам го толкова,Алфа 1.7 Боксер и...? Незнам просто някак чувството да имам нещо оригинално...иначе всичко тва което казвате съм го мислил много...
    Благодаря все пак за отговорите и се надявам някои колега с опит в тва да даде мнение...все пак съм решил нещо и искам мнения по тва...
    Alfa 145 1.4 t.s

  7. #37
    Старши алфист J_I_V_K_O's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София/Враца
    Age
    36
    Posts
    629

    Default

    слагаи 1.7 16в и в него наливай, по смислено е
    Lexus Is200
    Honda CBR 600 F4i


  8. #38
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    И какво правим,пак безмислици, и то яко.

    Всички колеги се опитват да му дадът акъл,при положение ,че той не дал ясна цел.

    Ето затова ни се смеят по другите форуми,искаме 100кс от литър,но ако може и без пари,е нема такова животно,КЕФ ЦЕНА НЯМА.

    Към колегата с боксера ,не се занимавай с скраб тунинг,ще си провалиш колата и няма да имаш какво да караш.
    Това за 100кс от литър си едоста понапомпен мотор и си иска доста занимавка и средства,ако нямаш излишни 4-5-6 хилки изобщо не си помисляй да правиш каквото и да е.

    А относно идеите на колегите ,повярвай ми ще има много такива,кои по реални ,кои невероятни.

    Но от опит ти казвам,всеки тунинг,било то подмяна на двигател с по мощен си е скъпо знимание и под 1000,1500лв няма да минеш.

    Дори и да намериш 1,7 16в за 500лв с електроника,ревизията на мотора е около 700-1000лв,ако искаш всичко да е надежно и наред,а от там сумата нараства стремглаво нагоре.

    За да се избегнат по нататъчни коментари,моля дай да се разбере за какъв бюджет става дума.

  9. #39

    Default

    да може би около 2 хил. горе долу за толкова става въпрос,понеже искам да си направя нещо.. но мисля че пари от рода на 5-6 хил далеч не е оправдано по добре да си взема по нова кола....
    цялата работа е че последните 1-2 месеца хвърлих около 2 хиляди да я постегна и не искам да взимам нещо което пак ще хвърлям пари да го стягам а просто вече ми се вижда малко слабичка моята в началото ми беше добре ама сега....

    ---------- Post added at 12:54 ---------- Previous post was at 12:52 ----------

    Определено вече мисля че тва с подмяната на двигателите е по оправдано .....
    Alfa 145 1.4 t.s

  10. #40
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    37

    Default

    Колега преди години имах Alfa Romeo 33 1.4 imola и аз бях зарибен като теб да я направя по бърза какво ли не правих по нея целия мотор навънка пълен основен ремонт права генерация спортни филтри пипаха ми и електрониката малко разпределителните валове ги навариха леко по твърди пружини на клапаните смених и всички възможни скоростни кутии от модела да видя с коя ще бяга повече ....ефект разбира се имаше но минимален не си струваше средствата които налях в нея голяма зарибявка е като почнеш няма спиране Кеф цена няма
    Колегите са прави сменяи двигателя направо или колата защото средствата които ще хвърлиш спокоино можеш да си вземеш нещо по мощно което да има по голям мегдан за напомпване!!!

  11. #41
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Колега, замисли се за покупка на друга 145 например някое QV.
    Ще е далеч по-лесно, ако купиш по-нов и мощен екземпляр и продадеш твоя.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #42
    Вечно в филма
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София - Център
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    колега на 1 хал сме Слагай 1.7 16в и не му мисли по-добре набий в пари твоята колаа да знеш после че всичко и е в ред от колкто да земеш некоя кошница и да се стяга на ново.ЗАЩОТО никои не си продава колата защото разбираш ли и няма нищо и е едва ли не от магазина излезнала току що

  13. #43

    Default

    мдааа така е сега си мисля ако сменя само главите от 1.7 боксер докколкото съм чувал буталата са с едни и същи размери

    ---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:32 ----------

    и аз незнам но тука всеки ...искаш някакво мнение и се почва луд ли си купувай друга кола и ала бала ,нека аз си преценя има мн хора правили тези процедури и затова питам а от там нататък ще си преценя ама нещо на никой не му се дава информация...
    Alfa 145 1.4 t.s

  14. #44
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    мдааа така е сега си мисля ако сменя само главите от 1.7 боксер докколкото съм чувал буталата са с едни и същи размери

    ---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:32 ----------

    и аз незнам но тука всеки ...искаш някакво мнение и се почва луд ли си купувай друга кола и ала бала ,нека аз си преценя има мн хора правили тези процедури и затова питам а от там нататък ще си преценя ама нещо на никой не му се дава информация...
    Буталата са с разлика 7 mm и няма да продължавам, защото това е достатъчна разлика...

    Ще дам обаче още една идея за 1.3 моторчето.
    Може да се мине на механични повдигачи и да се поръчат разпределителни валове с много по-добри характеристики от оригиналните. Нататък един ремап и си подминал 100те коня
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  15. #45
    Чук и Гек
    Join Date
    May 2008
    Location
    Сифия
    Posts
    420

    Default

    Пич,земи си един TS/1.8 или 2.0/ и ше се побъркаш от кеф! E тва е твоита кола http://clubalfaromeo.com/forum/showt...874#post620874
    AR Type 939 2.4 JTDm TI Q-Tronic DPFon EX
    AR Type 932 2.4 JTD hard tuned EX
    Bmw E61 535d 500hp/900nm EX
    AR 155 Evo 3.2 v6 Project

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •