Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 74 of 74

Thread: малко инфо за помощ АР 145 1.3 Боксер

  1. #61
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    Ок така и не разбрах каква толкова им е разликата между 1.3 и 1.6
    Какво не разбра? Двата мотора имат еднакви глави. Само това им е еднакво. 1.3 е с диаметър на цилиндъра 80мм и ход на вала 67мм. 1.6 е с диаметър на цилиндъра 84мм и ход на вала 72мм. Кае още не ти е ясно?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #62

    Default

    аз затова пуснах тук тема да чуя малко отоговори от знаещи хора ..понеже ми беше казано че ще си качи кончетата с 20 тина поне след слагането на такива карбове и че само махам моята инжекция и слагам карбовете с историиките си..
    Alfa 145 1.4 t.s

  3. #63
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    аз затова пуснах тук тема да чуя малко отоговори от знаещи хора ..понеже ми беше казано че ще си качи кончетата с 20 тина поне след слагането на такива карбове и че само махам моята инжекция и слагам карбовете с историиките си..
    Е кой е тоя гениален специалист дето с щракане на пръсти вдига по 20 коня? Вдигането на мощност от базов и най-маломощенн в гамата мотор, на която и да е кола е много трудно.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #64
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    аз затова пуснах тук тема да чуя малко отоговори от знаещи хора ..понеже ми беше казано че ще си качи кончетата с 20 тина поне след слагането на такива карбове и че само махам моята инжекция и слагам карбовете с историиките си..
    И с карбораторите ще береш ядови колега,остават едни отвори на главите(кьдето са били дюзите).Та мисьлта ми беше че, ще има преправяне малко ,карбовете не пасват добре на главитеама успех все пак
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  5. #65

    Default

    Благодаря ви колеги аз разбрах че и карбове 40 не пасват на моя мотор колегата който ми ги продава каза че стават ама добре че се консултирах с хората които ще ги слагат...

    Еми няма как раздт ми се разни идеи ама...добре че първо питам все пак затова е форума и е полезен
    Alfa 145 1.4 t.s

  6. #66
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Gosheto30v6 View Post
    И с карбораторите ще береш ядови колега,остават едни отвори на главите(кьдето са били дюзите).Та мисьлта ми беше че, ще има преправяне малко ,карбовете не пасват добре на главитеама успех все пак

    Тука се изказа неподготвен. На 3-та серия 33-ка всички глави са с хедравлични повдигачи и главите за 1.3, 1.5 и 1.7 8V са абсолютно еднакви. Без значение дали мотора е с карбове или инжекцион. Всичките глави имат зарези за дюзи. Но ако да речем си с карбове, фланеца между главата и карбуратора запушва зареза на главата за дюза и така си излизат от завода колите.

    ---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:21 ----------

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    Благодаря ви колеги аз разбрах че и карбове 40 не пасват на моя мотор колегата който ми ги продава каза че стават ама добре че се консултирах с хората които ще ги слагат...

    Еми няма как раздт ми се разни идеи ама...добре че първо питам все пак затова е форума и е полезен
    Пак са те излъгали. 1.3 33-ка от 3-та генерация от завода си излиза с карбове и то 40-ки. А тия дето ще ти разглабят колата, като слушам какви глупости ти говорят, по-добре си дръж колата далеч от тях, щото после ще страдаш.

    Като цяло пак ти казвам, с карбове или с инжекция тоя мотор е едни и същи коне при 1.3 и не виждам смисъл от цялото начинание.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #67

    Default

    По написаното колега разбирам,примерно че може без проблем да се сложи блок от 1.7 8в,на 1.3 8в ....Правилно ли съм разбрал...?
    Last edited by Perdaha; 05-05-2010 at 16:17.
    Alfa 145 1.4 t.s

  8. #68
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    По написаното колега разбирам,примерно че може без проблем да се сложи блок от 1.7 8в,на 1.3 8в ....Правилно ли съм разбрал...?
    Да, точно така
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  9. #69

    Default

    Ок ,само още един въпрос който възникна така в мен ,този блок трябва да е от 33-ка щото 145 нямат 1.7 8В а главите не са ли различни на 145 и 33-ката всмисъл може ли да стане блок 1.7 8в от 33-ка на 145 1.3 8в ?
    Alfa 145 1.4 t.s

  10. #70
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    Ок ,само още един въпрос който възникна така в мен ,този блок трябва да е от 33-ка щото 145 нямат 1.7 8В а главите не са ли различни на 145 и 33-ката всмисъл може ли да стане блок 1.7 8в от 33-ка на 145 1.3 8в ?
    Да, нужен ти е само блок(всичко без глави) от 33 1.7 8в.
    Без проблем можеш да използваш твоите глави от 145-цата.
    Общо взето всеки 1.7 ти върши работа БЕЗ най-първите и най-последните модификации.
    Най-първите са с глави с механични повдигачи и за карбуратори, а най-последните са 16в, но и двата вида са редки и лесно се отличават....в сглобено състояние

    Това важи в случай, че се спреш на вариант 1.7 8в със закупуване на минимален брой части.

    Спри се на една конфигурация и започни да набавяш части!

    Ние ще помагаме Кой с части, кой с инфо...
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  11. #71

    Default

    колеги здравейте дойде време да ползвам пак темата и да не отварям друга ще пиша тук
    от няколко дена ми прави впечатление странно нещо,това се появява при първо палене или когато е стояла повечко време лампата за маслото изгасва 3-4-5 сек. след другите....дали маслената помпа почва да дава фира или може нещо датчик да се ебава...?
    Благодаря на всички предварително...
    Alfa 145 1.4 t.s

  12. #72

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    колеги здравейте дойде време да ползвам пак темата и да не отварям друга ще пиша тук
    от няколко дена ми прави впечатление странно нещо,това се появява при първо палене или когато е стояла повечко време лампата за маслото изгасва 3-4-5 сек. след другите....дали маслената помпа почва да дава фира или може нещо датчик да се ебава...?
    Благодаря на всички предварително...
    Свети ти лампа, докато се напълния масления филтър
    Затова другия пт си купи филтър с клапанче и няма да го имаш този проблем
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #73

    Default

    Благодаря колега,наистина скоро мн скоро смених маслото ма тоя път в сервиза на Алфа че сменях и на скоростната кутия и т.н.и че не съм го купувал аз ми те си ми сложиха....ии възможно е да е някакъв друг от предния щото сякаш имаше малко разлика от стария...
    Alfa 145 1.4 t.s

  14. #74
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    Колеги аз само неразбрах чип за 1.3 боксер откаде може да се изрови 7-8 коня да ми вдиге ми е предостатъчно да се оптимизира малко мотора.....с чип при нормално каране винаги сваля около 0.5-1 литър на 100

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •