Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 107

Thread: нестабилни обороти на празен ход

  1. #61
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    бе те и моите обороти така правят напоследък - ръчка и като спра държат 3к обороти и не мърда от там - гася и като я запаля пак всичко е нормално дали е от МПХ или чипа ?
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  2. #62
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    бе те и моите обороти така правят напоследък - ръчка и като спра държат 3к обороти и не мърда от там - гася и като я запаля пак всичко е нормално дали е от МПХ или чипа ?
    На колегата WhitePower правеше така от пробити кабели за свещите... Явно се ошашква ЕКУ-то нещо, ненам.

    AR 145 QV '97

  3. #63
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    довечера ще разбера дали е от там
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  4. #64
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Колеги, ще вдигна тая тема, защото мисля скоро да разкача машината и да й почистя дроселовата клапа и стъпковото моторче. Преди време ми се беше наводнил лаптопа, купих си един контактен спрей да чистя окислените връзки и сега се чудя дали същия тоя спрей ще ми свърши работа и при чистенето на клапата и стъпковия. Моля ако може някой, който е по-... в час с тия работи да ми каже Мерси предварително.

    Ето и снимки на контактния спрей:

    http://img4.imageshack.us/img4/1037/s1057032.jpg
    http://img2.imageshack.us/img2/4743/s1057033.jpg
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  5. #65
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Аз просто свалих отново целия дросел /този път сам, не се доверих на никакви майстори/. Изчистих всичко с коресилин до блясък и сега, 20 дни вече, сичко е на 6. Просто нямам забележки никакви.
    Да не чуе дявола, чук чук.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  6. #66
    Дървар а.к.а мебелист emko's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    110

    Default

    Колеги при мен това с игрането на оборотите е само при студен двигател като покарам малко и се оправя предния собственик каза че, има ламбда сонда за смяна за това правело така апък той е "майстор" ама така като гледам тука може и от друго да е...?
    Алфа Ромео 145 1.6i 16v TS

  7. #67
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    Аз просто свалих отново целия дросел /този път сам, не се доверих на никакви майстори/. Изчистих всичко с коресилин до блясък и сега, 20 дни вече, сичко е на 6. Просто нямам забележки никакви.
    Да не чуе дявола, чук чук.
    А колега след като го разкачиш тоя дросел и стъпковия мотор налага ли се после някакво нулиране на клапата? Че като четох в други теми из форума останах с впечатлението, че след разкачане/смяна на МПХ се налагало нулиране с компютър на дроселовата клапа
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  8. #68
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Нищо подобно. Сваляш, чистиш, миеш, слагаш пак и моторът пее. Ако е бил там проблемът, разбира се...
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  9. #69

    Default

    и аз да кажа моята върве6е добре но държе6е 1000 оборота и ускорява6е мудно.от форума ме посъветваха да почистя дебитомера.след операцията запо4на да варира м-у 500 и 1500 оборота когато е по инерция.когато спра и колебаенето спира и държи 900.От форума ме посъветваха да по4истя и дроселовата клапа.след операцията държи 2000 оборота. Ами сега ? кое ще е следващото? и има ли някой който наистина да разбира особено от Бургас?
    ALFA 145 1.4 TS JUNIOR

  10. #70
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    колеги тоя проблем го имаме много хора и как не се реши кардинално незнам.а при мен започна и да ми гасне играят играят и ми изгасне.защо?

  11. #71

    Default

    имаше виц за Оху-Боху, той казал: нека тези които знаят да кажат на тези които не знаят. Но явно тези които знаят си работят в сервизи и нямат сметка да споделят с индианците
    ALFA 145 1.4 TS JUNIOR

  12. #72
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by stiliyan66 View Post
    имаше виц за Оху-Боху, той казал: нека тези които знаят да кажат на тези които не знаят. Но явно тези които знаят си работят в сервизи и нямат сметка да споделят с индианците
    Не е това. Просто оборотите могат да играят от много неща и дистанционно е трудно да се каже еднозначно - от това е. Затова и няма генерално решение, на някой му се оправило от едно, а на друг от друго. Ходете на диагностика вместо да си правите експерименти по метода проба-грешка.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  13. #73

    Default

    точно в това е проблема. 3-ма диагностици ми казаха 3 различни неща.след 1-то ми залюляха оборотите и влязох в "отбора".след второто ле клатят но и не падат под 2000.3-я ми каза да сменя клапа,маф и степ мотор. смених него
    истината е проста и лесна но още не сме я прозряли. това с пин 15 е добро инфо за размисъл...
    ALFA 145 1.4 TS JUNIOR

  14. #74
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    колеги ако искаме да сме като европата трябва да не сме толкова гадни и алчни.от познат които кара и тои алфа но в германия ми каза че и тои е имал проблем нещо с електрониката и в сервиза където я закарал хората за да намерят проблема са му слагали нови части докато не са го отстранили и са му сменили само проблемната.не като тук куписи това ако не е от това си купи онова и накрая получаваш инфаркт.неможе ли и тука да е така.

  15. #75

    Default

    ако аз разбера не6то по проблема,ще кажа на всички днес купих дебитомер за алфата.На BOSCH Е ,номер 0280218019, цена :135 лв. заедно с тръбата (от ауто+) лампата на инжекциона изгасна веднага. Оборотите ми обаче стоят около 2200.Какво ще правим сега??
    ALFA 145 1.4 TS JUNIOR

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •