Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 107

Thread: нестабилни обороти на празен ход

  1. #1

    Default нестабилни обороти на празен ход

    Здравейте колеги,въпреки че този проблем е разискван във някои теми на форума си позволявам да го повдигна отново,защото ходих по почти всички сервизи в София занимаващи се с АЛФИ,смених няколко ламдди сонди,стъпково моторче,дебитомер и резултата е нулев.Става въпрос за загрял мотор -1.6 Т.S,на 90 градуса.След отпускане на педала оборотите на празен ход започват да играят между 700 и 1200 и така пет шест пъти преди да застанат на нормалното си положение.Проблема е само при загрял мотор.Сигурно е нещо което е извън стандартните причини защото и 'изявени' маистори не се справиха.Ще съм благодарен на всички колеги които споделят опит по решаването на този проблем.
    Last edited by niki.peev; 17-01-2009 at 19:18.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by niki.peev View Post
    Здравейте колеги,въпреки че този проблем е разискван във някои теми на форума си позволявам да го повдигна отново,защото ходих по почти всички сервизи в София занимаващи се с АЛФИ,смених няколко ламдди сонди,стъпково моторче,дебитомер и резултата е нулев.Става въпрос за загрял мотор -1.6 Т.S,на 90 градуса.След отпускане на педала оборотите на празен ход започват да играят между 700 и 1200 и така пет шест пъти преди да застанат на нормалното си положение.Проблема е само при загрял мотор.Сигурно е нещо което е извън стандартните причини защото и 'изявени' маистори не се справиха.Ще съм благодарен на всички колеги които споделят опит по решаването на този проблема.
    на предната ми кола пуках глава м/у 3ти и 4ти цилиндар имах същия признак но от 1вия път олучих мастера и съм благодарен.но 1во каза че може и гарнитура да е щото имало същия признак.също и от запушено гърне мож да имаш ядове.

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Колега, пробвай да почистиш дросела от мизерии, може да се оправи. Поне е лесно и евтино.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by niki.peev View Post
    Здравейте колеги,въпреки че този проблем е разискван във някои теми на форума си позволявам да го повдигна отново,защото ходих по почти всички сервизи в София занимаващи се с АЛФИ,смених няколко ламдди сонди,стъпково моторче,дебитомер и резултата е нулев.Става въпрос за загрял мотор -1.6 Т.S,на 90 градуса.След отпускане на педала оборотите на празен ход започват да играят между 700 и 1200 и така пет шест пъти преди да застанат на нормалното си положение.Проблема е само при загрял мотор.Сигурно е нещо което е извън стандартните причини защото и 'изявени' маистори не се справиха.Ще съм благодарен на всички колеги които споделят опит по решаването на този проблем.
    При мен е АБСОЛЮТНО СЪЩОТО, колега. Общо взето само дигат рамене майсторите. Ако постигнеш нещо с този дросел /то и аз бих го направил, ама хал хабер си нямам к`во е туй и къде е(((/, айде моля ти се пиши, че и мен ме дразни.
    Предварително ти благодаря!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Posts
    38

    Default

    и аз го имах само 4е в тарново 4ак ми помогнаха из4исти ми ниакви работи от компа и след 50-60км из4езна виж на диагностика мойе да ти го покаже
    Alfa Romeo 146 1.4 T.S

  6. #6
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 21:27.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #7
    започва да се пристрастява VladoH's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Posts
    41

    Default

    При мен се оправи след чистене на дросела.
    Alfa Romeo 146, 1.4 Twin Spark, 1999 г.

  8. #8

    Smile

    Здравейте колеги,изчистих дроселовата клапа както ме посъветвахте,някъде из форума бях чел -90секунди на контакт,90секунди изключена и 10минути на място да работи.Незнам дали това работи но аз го направих,мотора загря до 90градуса,а оборотите застанаха на 1000~1100.Покарах десетина минути из квартала и оборотите на празен ход просто полудяха-1500-2000-1800-2200-1100,просто ми се стъжни.Единственото което ми доиде на ум,да изключа акумулатора.След 30минути го включих и проблемите изчезнаха.Покарах доста и на всякакви режими,всеки път оборотите заставаха на 900-1000,без замисляне,без да скачат нагоре надолу.Изглежда се оправи,но това ще го потвърдя след като я покарам няколко дена.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by niki.peev View Post
    Здравейте колеги,изчистих дроселовата клапа както ме посъветвахте,някъде из форума бях чел -90секунди на контакт,90секунди изключена и 10минути на място да работи.Незнам дали това работи но аз го направих,мотора загря до 90градуса,а оборотите застанаха на 1000~1100.Покарах десетина минути из квартала и оборотите на празен ход просто полудяха-1500-2000-1800-2200-1100,просто ми се стъжни.Единственото което ми доиде на ум,да изключа акумулатора.След 30минути го включих и проблемите изчезнаха.Покарах доста и на всякакви режими,всеки път оборотите заставаха на 900-1000,без замисляне,без да скачат нагоре надолу.Изглежда се оправи,но това ще го потвърдя след като я покарам няколко дена.
    900-1000об/мин.също са множко на топъл мотор.

  10. #10
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    сигурен съм почти 100% че пак ще ти се появи този проблем,но не го взимай навътре не е болка за умиране.а по въпроса с оборотите 900-1000 дори и натопъл мотор според мен е нормално и също не е болка за умиране.могат да ти се случат къде къде по-лоши неща!

  11. #11

    Default

    За сега работи перфектно вече пети ден,оборотите са под 1000,дано остане така.

  12. #12
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    И при мене беше същото, лабди сонди простотии, но откакто махнах катализатора се оправиха оборотите... Вече няклко месеца няма проблеми. Но в 50% от случаите си пали от 2рия път и това е неспасяемо.
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default пустите му обороти...

    Колеги, аз вчера си изчистих дросела /по-точно изчистиха ми го де))/ по всички правила. Дотогава правеше 3-4 пъти колебания 850-1200 оборота и след това заспиваше на 850.
    Сега, след изчистването, на празен ход не пада под 1000! Ужас(( Върнах се пак при майсторите и те казаха, че след почистване така било, бла-бла, и че компа сега се учил отново нещо и след 2-3 дни може и да се оправи, но при всички положения трябва да сменям моторчето за управление на празния ход /320-380 кинта/.
    Та въпросът ми е: има ли нещо верно в това?
    Абе к`во ми трябваше и на мен да развалям готова работа, ебаси...
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    Колеги, аз вчера си изчистих дросела /по-точно изчистиха ми го де))/ по всички правила. Дотогава правеше 3-4 пъти колебания 850-1200 оборота и след това заспиваше на 850.
    Сега, след изчистването, на празен ход не пада под 1000! Ужас(( Върнах се пак при майсторите и те казаха, че след почистване така било, бла-бла, и че компа сега се учил отново нещо и след 2-3 дни може и да се оправи, но при всички положения трябва да сменям моторчето за управление на празния ход /320-380 кинта/.
    Та въпросът ми е: има ли нещо верно в това?
    Абе к`во ми трябваше и на мен да развалям готова работа, ебаси...
    Не! Повечето майсторчета гледат винаги да те прекарат с тва моторче щото е много пари за нищо. Отделно надценки и.т.н. Така както и в 90% от случаите, когато ти казват ламбда сонди, дебитомери и.т.н. Като отидеш при майстор и ти каже дай да пробваме да видим дали ще се оправи и подмените някоя част и се увериш. че действително ти е решен проблема без да ти иска пари за частта, а само за труда може би, значи това е майстор. А такива, които ти подхвърлят дай да сменим това за толкова пари, па другото за толкова, ама може да е от третото, бягай надалеч...
    Лично мнение!

    П.П. Карай си така още малко ще се оправи... Забележи кога ти държи над 1000 оборота... Ако не е загряла и ги държи няма как да падне по-долу...
    BMW е39 - 2002god.
    BMW e60 - 2007god.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by f0rce1001 View Post
    Не! Повечето майсторчета гледат винаги да те прекарат с тва моторче щото е много пари за нищо. Отделно надценки и.т.н. Така както и в 90% от случаите, когато ти казват ламбда сонди, дебитомери и.т.н. Като отидеш при майстор и ти каже дай да пробваме да видим дали ще се оправи и подмените някоя част и се увериш. че действително ти е решен проблема без да ти иска пари за частта, а само за труда може би, значи това е майстор. А такива, които ти подхвърлят дай да сменим това за толкова пари, па другото за толкова, ама може да е от третото, бягай надалеч...
    Лично мнение!

    П.П. Карай си така още малко ще се оправи... Забележи кога ти държи над 1000 оборота... Ако не е загряла и ги държи няма как да падне по-долу...
    Говоря за загряла кола при 90 градуса. Примерно спирам си на светофарите и окото ми все в оборотомера. Държи си ги 1000 об. и туй-то... Може би само на двойните и тройни светофари след 20-30 секунди спадат на 850-900. Но примерно в движение като изключа от скорост и погледна, държи си 1000 оборота.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •