Results 1 to 12 of 12

Thread: Омаслен въздуховод

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default Омаслен въздуховод

    Преди около месец забелязах това омасляване+омасляванена турбината.Само това ,без никакви други проблеми с мощност,разход на гориво и т.н.
    Ходих на няколко места на диагностика,мислех че е от турбината - никакъв проблем с турбото/поне според диагностиците/
    Смениха някакъв маркуч и някаква гарнитура , прибраха ми една прилична сума и само дето не ме изхвърлиха.Свикнал съм с подобно отношение и не съм впечатлен.

    Проблемът е че сега пак има омасляване само на този хоризонталния въздуховод /от интеркулера/.
    Какво е това масло там?
    Не е нормално да го има ,нали?
    Нещо сериозно ли е?
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  2. #2
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    На диагностика не се разбира дали турбото пуска масълце.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Вкараха колата в едно хале и въобще не ги знам какво са мерили,правили и т.н. Турбото сега е чисто,но тази тръба...
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Преди диагностиките имаше някаква загуба/разход/ на масло,а сега ще видим след 1000-2000км как е . Чакам мнения по въпроса ,защото все си мисля че проблемът е в турбото и онези са закрепили само временно нещата.Не ми харесва това омасляване.....
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    гр.Пловдив
    Posts
    188

    Default !

    колега засечи колата дали гори масло и колко за определен пробег


    Alfa Romeo 155, 1.8, TS

  6. #6
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    И аз мисля че проблема ти е в турбото.Трябва да отидеш в сервиз да го погледнат и евентуално ремонтират.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  7. #7
    Фен на Италянките sudnika's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    72

    Default

    На типото ми духаше маслени пари от турбото и на тръбата даже избиваше през скобата и личеше в/у него. Така е от години и още работи без проблем, само го уплътних с вата за да не избива....
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98' + FIAT Marea Weekend 1.9JTD 00' + FIAT Tipo 1.9TD 93'

  8. #8
    Георги Пулев GoPlay's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    172

    Default

    Според мен турбото ти бута масло моя майстор, а и не само той ми каза, че това е нормално тогава ставаше въпрос за другата ми кола тя е ТДИ мотор не е болка за умиране, но при мен ми липсват по 100-200гр масло на смяна (10000км пробег) засечи твоята колко ще и липсва след няколко стотин км ако е значително количество най-вероятно ще се наложи да рециклираш турбото. Тук из форума четох доста мнения едни казват, че турбото при 2.4ЖТД не подлежи на ремонти други казват, че е възможно... надявам се вторите да са прави.

    Не искам да ангажирам никой с моето мнение - просто споделям това което са ми казвали и съм чел из форума.

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    И аз мисля че проблема ти е в турбото.Трябва да отидеш в сервиз да го погледнат и евентуално ремонтират.
    Нали ходих на разни диагностики в сервиз/даже в два!/ ,кабели ,компютри,то бяха форсирания ,то беше чудо- едните казват "всичко е ОК" ,другите смениха някакъв маркуч и някаква гарнитура и сега турбото не е омаслено,само онази тръба на снимката е влажна.
    Абе , нямам думи .....
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  10. #10
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Маслото в тръбата може да е от кулера т.е. ако не си го изчистил сега го качва в тръбите.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Маслото в тръбата може да е от кулера т.е. ако не си го изчистил сега го качва в тръбите.
    Аз нищо не съм чистил,нямам представа как се чисти това чудо.Дано онези майстори да са го почистили,че съм зле с тази техника.....Да беше друго,ще го почистя ,ама двигател....
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    След около 500км /Ловеч-Плевен-Ловеч , Ловеч-София-Ловеч , + градско/ няма разлика в нивото на маслото.Предварително бях сложил скоба на тръбата в участъка към двигателя, защото мисля че е редно там да има такава и сега го няма това лъскавото омасляване.
    Необходимо ли е нещо да се следи периодично - диагностики,прегледи и т.н. или само нивото на маслото.Колата си върви доста добре,няма проблем с мощност,ускорение и т.н.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •