Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70

Thread: Абе нема ми тоците......

  1. #1

    Default Абе нема ми тоците......

    .......преди 15на дена няма ме и не карам колата 3 дена - прибирам се и като врътна ключа - звънци - стартера едва върти.......уж запазен ми изглеждаше, с него взех колата, а изведнъж няма никой.....викам си че мое да му е дошло времето, и понеже съм зачислил бащата към отдел Акумулатори, и взимам от него някакъв англ. Бедфорд, 72АЧ, на 5-6 месеца, пращи от ток, два пъти ме удари яко докато го слагах......
    Неска пак се прибираме, пак 2-3 дена никаква дейност по колата, акумулатора пак сринат......
    Както съм споменавал по електроника съм много бос, някой може ли да обясни като на прост човек как и какво се прави за откриване на оттечка, къде и какво се мери и прочее неща......разполагам с могъщ мултицет с един билюк функции и 220В фазомер......имам и малко излишно време.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    не става с фазомер или поне за нищо не ти трябва

    откачаш минуса и закачаш мултицета последователно (т.е. кбема - мултицет - минус на аку-то) и мериш тока - до тук ясно ли е?

    иди провери колко ампера е утечката, тъкмо да видим дали можеш да мериш ток, и после ще караме нататък

    имай предвид че утечка винаги има
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    не става с фазомер или поне за нищо не ти трябва

    откачаш минуса и закачаш мултицета последователно (т.е. кбема - мултицет - минус на аку-то) и мериш тока - до тук ясно ли е?

    иди провери колко ампера е утечката, тъкмо да видим дали можеш да мериш ток, и после ще караме нататък

    имай предвид че утечка винаги има
    И аз си мислех че фазомер няма да ми трябва, ама исках да се пофаля че имам.....
    Значи ясно ми е кое къде да закачам, само че на коя врътка да закарам шайбата на мултицета - знам за тия дето мерят волтажа, и тая дето пищи като допреш двете клеми.....за другите нямам и хабер.....ом мисля че беше, знам и омегата как изглежда - на него ли?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ъъъ
    я го щракни мултицета да видя кой модел е, та да ти кажа как да го включиш
    или ако си у софето оти не се домъкнеш до нас?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    ъъъ
    я го щракни мултицета да видя кой модел е, та да ти кажа как да го включиш
    или ако си у софето оти не се домъкнеш до нас?
    Ще ходя до гаража да го цъкна след малко - утре ще идвам да си взимам колата и жената оттам, но за малко, пък и то фатката е да се науча, а не някой все да ми го прави......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    да бе
    нема проблеми
    ма ше ти го покажа за две минути, пък ще го пишем 15 ))
    и после за стъпка две ако има отечка ще ти трябва помощник иначе е мноо врътня
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #7

    Default

    Мда - отечка със сигурност ще има, щото преди помня че като допра леко клемата към пъпката на акум и припукваше ле-е-е-е-екичка искра......ама то и на Фиата ми правеше така, а акум му трая 4 години, че и тоя още си го сурка.....
    Това е мулт, къде трябва да е делението?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_2491.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    черния кабел го бучваш където пише 20А
    врътката отива на 200мА прав ток - бяло е при теб

    утечка има винаги на всички коли - въпросът е дали е в норма или не

    иди мери и ка кажеш колко е
    ако покаже 1 премести врътката на 20А

    ПП не мери нищо друго като черния ти е на букса 20А че ще изгориш мултицета
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #9
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мда - отечка със сигурност ще има, щото преди помня че като допра леко клемата към пъпката на акум и припукваше ле-е-е-е-екичка искра......ама то и на Фиата ми правеше така, а акум му трая 4 години, че и тоя още си го сурка.....
    Това е мулт, къде трябва да е делението?
    1. Червената сонда я преместваш най в ляво където пише 20А
    2. Завърташ на позиция 20А -
    3. Мериш .
    Не трябва да е повече от 005 (50мА) - 006 (60мА) от там нагоре е много .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_2491.jpg  
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  10. #10
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Не местиш черната . Тя си е на COM там си и е мястото . Червената се мести .
    Quote Originally Posted by търтей
    черния кабел го бучваш
    е па шо го подвеждаш човека ?
    Иначе всичко друго е така както го е писал и Тртиу

    btw -> мА се мерят на позиция за мА и са през бушон . Ако е по голям тока най-много да изгори бушона . На 20А е директна връзката през една сериозна тел за мост вътре .
    Last edited by Sunny; 19-01-2009 at 23:38. Reason: edit
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  11. #11
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ъъъ
    да
    червената се мести
    като не гледам кво пиша
    срам
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  12. #12
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    ъъъ
    да
    червената се мести
    като не гледам кво пиша
    срам
    За 2 букви ти отиде репутацията .
    Чакаме развитие и данни от замерването .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  13. #13
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами зависи от уреда ти. Обикновено по-скъпите са с автоматични обхвати и тогава позицията за измерване на прав (-) импулсен(.....) и променлив (~) ток е една и съща. При по-евтините, които са с ръчни обхвати има отделна позиция за променлив и отделна за прав и импулсен ток. Позицията за измерване на ток ще я познаеш по буквата "A" ( от ампер) и гледаш дали пред или след нея има обозначенията за прав и импулсен ток. Там поставяш избирача. Ето ти една картинка http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%...imeter_Aka.jpg
    При някои уреди се налага преместване на едната сонда в друго гнездо (при някои за малки стойности на тока това не се налага - зависи от конкретния уред), когато ще се мери ток. Разгледай си уреда, там всичко е обозначено. Обикновено, когато трябва да се мерят по-големи токове си има друга букса. Например при уреда на снимката се вижда, че едната червена букса е обозначена с "mA", което подсказва, че там е за малки токове - в случая отгоре над нея е обозначен максималния ток - 800мА. Другата букса е силова и е за големи токове и е обозначена като 20А, което означава, че може да измерва ток до тази стойност. Просто трябва да преместиш сондата в правилната букса и да избереш с избирача измерване на прав ток. Ако уреда ти е с ръчни обхвати, тогава трябва да избереш и обхват на измерването.
    В случая, когато не знаеш каква измерена стойност да очакваш, уреда се поставя на максимален обхват ( при горната картинка това е 20A), след което мериш. Ако измерената стойност ти е под 0.8А, тогава преминаваш (разбира се разкачваш сондите, за да не стане димно) на по-ниския обхват с цел по-точно измерване на стойността.
    Успех и дано съм ти бил полезен
    Баси, човек докато напише нещо и какво станало снимки постове... :
    Last edited by AlfaMan; 19-01-2009 at 23:52.

  14. #14

    Default

    Утре ше мерим че колата е в СФ.....
    Мерси за обясненията.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Между другото имах преди години подобен проблем и се оказа алармата и по точно сирената - акумулаторите й се бяха скапали и дърпаше към 120mA ток.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •