Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 70

Thread: Абе нема ми тоците......

  1. #31
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Музика по- специална?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  2. #32

    Default

    Баси - толкова много работа ся ми отваряте......музиката е стандартно сони някакво.....колко е стандартната оттечка?
    и на колко трябва да падне....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #33
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    0,05 трябва да ти показва

    ти си много зле - 0,5А е много ток

    е ся може и мултицета да ти е дърво
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #34

    Default

    Значи......оттечката спира на 0.01 като мафна от най - долния ред бушони, втория отляво надясно - демек тоя за централното......сервизи пише на схемата на капака.....
    Значи че проблема е от него.....дали е от централното на колата, или оня мърсол дето ми монтира алармата е за пребиване.....?
    Ся може би трябва да тръгна по системата на алармата за да видя къде точно има проблем ли?????
    Май ще трябва да одя на алармаджия, че дотук се справих, ама нататък.....иначе модула на алармата го знам къде е, имам и схема, и прочее.....за къв чеп ми беше централно дето ти пали дистанционно деба......
    Между другото какви други неща са вързани на тая верига, и дали ако откача само масата или плюса на външната аларма оттечката трябва да спре.....?????
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 21-01-2009 at 15:30.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #35
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    аз бих заложил на тоя гей дето ти е барал по тоците да е бъгнал нещо или самата система да е кенеф дето са ти я сложили

    ПП утечка се пише
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #36

    Default

    Между другото какви други неща са вързани на тая верига, и дали ако откача само масата или плюса на външната аларма утечката трябва да спре.....?????
    Пиес - че що утечка, не се ли казва оттичам....оток и прочее....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #37
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    май е от руски утечката та така

    ако е лесно спри външната аларма и виж какво ще стане - от опит глава не боли
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    ако е лесно спри външната аларма и виж какво ще стане - от опит глава не боли
    Минуса ли да и махна или другото.....ако има изобщо значение.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #39
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    масата махни
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #40
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    някой не каза ли ел стъкла или централно.......?
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    някой не каза ли ел стъкла или централно.......?
    И те ли са на тая верига?
    Айде централното разбрах че е, ама джамовете не пробвах.....
    Иначе ще карам по метода на изключване, първо ще махна външната аларма от уравнението че тогаз нататък......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #42
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Абе и аз имам някакъв подобем проблем с тия тоци, хем имам нов акумулатор ( Гигават 60А на 2-3 месеца ) и като не паля колата 3-4 дни си личи че върти стартера малко със зор.Ше го меря и аз тия дни тоя ток на утечка да видя дали съм в нормите.Иначе колега Ферарист пиши като откриеш проблема,аз също ще пиша ако открия нередности.

  13. #43

    Default

    Значи сега съм изкарал де що жици има и резултатите са следните - мултицета отчете първоначално 0.7-0.8 първоначално, което е малко повече от това наобед.....
    Откачих целия модул на външната аларма - всички кабели и прочее - нищо все така си стои.....
    Откачих и касетофона - показанията заковаха на 0.71......
    Понеже доколкото разцъках разните уреди, ми стана ясно че на тоя бушон са вързани запалката, касетофона, плафоните в купето, централното и имобил,ел джамовете си бачкат....
    Следваща стъпка - откачих касетофона, забих минуса на мултиц в минус клемата на акум, сложих мултиц на джама и с другия извод започнах да редувам това което прилича на минус в купето, по специално на ключалката, запалката, и плафоните.......интересното беше че всеки път когато дам клемата на ключалката или на ефективен минус, плафоните светваха....махнах двата задни - показанията паднаха на 0.18......като закача единия заден и се качват на 0.52.......предния плафон дали ще е закачен или не, нямаше значение......един път май плюса ли докоснах като ръчках клемите на цидито но жиците пак се сгорещиха.....не е за мен тая работа......
    Някакви изводи?????
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 22-01-2009 at 01:34.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #44
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Изводът е - не пипай повече на сляпо така,както описваш.Ще си отвориш доста работа.В предишния ми пост ти казах да мериш консумацията при затворени врати и да изчакаш около 20-тина сек. за да видиш дали се променя показанието.Това спазваш ли го?
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  15. #45

    Default

    Не.....ама ей сега ще го пробвам.....
    Значи при затворени врати след 25 сек ми показва 0.17 - 0.18, като отворя шоф, и пак същото.....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 22-01-2009 at 02:21.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •