Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55

Thread: примирените християни

  1. #31
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    по-интересно е защо бог, след като навсякъде е представян като милосърден, е унищожил целите Гомор и Содом. Аре възрастните добре, ами малките деца и новородените? И те ли са били покварени?
    Ако има задгробен живот, то какъв е смисъла да живееш 1-5-500 години?!
    Всъщност след това Бог прави потопа и се спасява Ной със семейството си и прочее, но Бог казва, че повече няма да прави така един вид.
    Всъщност винаги може да се пита и да се отговаря, въпроса е защо се пита Иначе има много книги писани по въпроса през вековете, а питания винаги ще има
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    по-интересно е защо бог, след като навсякъде е представян като милосърден, е унищожил целите Гомор и Содом. Аре възрастните добре, ами малките деца и новородените? И те ли са били покварени?
    Изключително интересен въпрос....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Значи, библията е писана от хора, които са вдъхновени от бога или повлияни пряко от него, това твърдението.Тоест тя е човешко творение, но с божествено вдъхновение.
    Да, творена от ора, ама човек е грешен.....и когато нещо толкова превъзнасяно като библията е систематизирано от много хора, то не може да има смисъла който трябва да има......църквата едно време е държала в подчинение народа по същия начин както сега се държи голяма част от населението на света в едно задкулистно подчинение.....сега с насяването на постоянен страх, съмнение и дезинформация, тогава методите сигурно са били други, но религията е била основно оръжие.....използвано от тия дето са систематизирали библията през вековете......цитира ми се евангелие от незнам си кой, цитат от тоя и оня, но тоя дето ми го цитира го е прочел в нещо което е претърпяло доста редакции за стотици години, а понякога една сричка може коренно да промени смисъла на дадена притча да речем......
    Абе кой е написал 10-те божи заповеди??????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #34
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Мойсей, под диктовка от Него.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  5. #35

    Default

    А тоя Мойсей в кой от двата завета е по намесен?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #36
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Не са били 10 а 15 .
    http://vbox7.com/play:c82197a5
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  7. #37
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    А тоя Мойсей в кой от двата завета е по намесен?
    У вехтия.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  8. #38
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    по-интересно е защо бог, след като навсякъде е представян като милосърден, е унищожил целите Гомор и Содом. Аре възрастните добре, ами малките деца и новородените? И те ли са били покварени?
    Кви новородени бре? Деца се раждат от нормален секс, а не от содомия и педерастия.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  9. #39
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    ....цитира ми се евангелие от незнам си кой, цитат от тоя и оня, но тоя дето ми го цитира го е прочел в нещо което е претърпяло доста редакции за стотици години, а понякога една сричка може коренно да промени смисъла на дадена притча да речем......
    Абе кой е написал 10-те божи заповеди??????
    Ами то затва треа се чете, както каза Търтея, а не да слушаш некой да ти цитира. Когато сам си четеш, сам си интерпретираш.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    У вехтия.
    А как се съвместяват Око за око, зъб за зъб с обичай ближния си......
    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Ами то затва треа се чете, както каза Търтея, а не да слушаш некой да ти цитира. Когато сам си четеш, сам си интерпретираш.
    Понякога задавам въпроси по малко по особен начин, пък и не винаги е нужно на пипнеш огъня за да разбереш че пари?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #41
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    А как се съвместяват Око за око, зъб за зъб с обичай ближния си......
    дай на да не профанизираме нещата
    не задавай въпроси като за деца 5 клас

    хората се развиват, съответно и изискванията към тях се променят

    е виж пост 16 в тази тема - има много хубав цитат по твоя въпрос за окото, зъбите и бузата
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  12. #42
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    как още ли никой не се е сетил да пита от кого се страхува каин като го изгонват в земята нод?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #43
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    А как се съвместяват Око за око, зъб за зъб с обичай ближния си.....
    Първото е обективен принцип - треа да има възмездие. Второто е препоръка към субекта как да живее пълноценно.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Първото е обективен принцип - треа да има възмездие.
    Така добре, ама това подлежи на субективно тълкуване според случая.....
    както и да е, аз излизам от темата....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #45
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Да, творена от ора, ама човек е грешен.....и когато нещо толкова превъзнасяно като библията е систематизирано от много хора, то не може да има смисъла който трябва да има......църквата едно време е държала в подчинение народа по същия начин както сега се държи голяма част от населението на света в едно задкулистно подчинение.....сега с насяването на постоянен страх, съмнение и дезинформация, тогава методите сигурно са били други, но религията е била основно оръжие.....използвано от тия дето са систематизирали библията през вековете......цитира ми се евангелие от незнам си кой, цитат от тоя и оня, но тоя дето ми го цитира го е прочел в нещо което е претърпяло доста редакции за стотици години, а понякога една сричка може коренно да промени смисъла на дадена притча да речем......
    Абе кой е написал 10-те божи заповеди??????
    Историята отсява временните явления.Така например и 500 години робство не са променили библията.Да не говорим че най старите преводи са от староевреийски.Има много стари екземпляри и в крайна сметка, това е прието като официално.Вярно е че много неща може да се променят и от една сричка, но това, което четем в момента е може е над две хиляди години./най вероятно и повече, но не съм се интересувал, даже ми се върти една цифра 4000 ама не твърдя/
    Сега ако си чел, този, Новия завет, евангелията са приети 4 и то около 300 и не знам коя си година.Тогава не е имало църква в тоя вид, за който говориш, както е била прес по късното средновековие.От тази дата не са променяни на йота.
    А и в крайна сметка Библията не следва да се чете като дявола евангилието.Тоест може да се мисли, тълкува и прочее.Аз не ти твърдя че всичко трябва да се приема безропотно, затова по нагоре дадох примери с няколко художествени книги.

    Кой е написал 10 заповеди е ясне, Мойсей ОК, ти с коя не си съгласен примерно,т ова е по важно.Тоест мислиш че са повече?Ами в крайна сметка това са заповедите, въпроса е дали човек ги спазва или не, те също не са сменяни още преди да я има и Велика България примерно, не е малко
    Last edited by fred; 22-01-2009 at 17:06.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •