Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64

Thread: как се самоопределяте

  1. #16
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader View Post
    ...
    Замириса ми на нацисти и комплексирани националисти.
    Аз се определям като ПРАВОСЛАВЕН християнин. Недейте да забравяте, че не е достатъчно да се каже просто"християнин".
    Last edited by търтей; 22-01-2009 at 10:17.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  2. #17
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader View Post
    ......
    Още може откъм толерантност. Вчера в едни от новините имаше репортаж за кандидат-президент в Р. Македония - негър. Човека живее от 30г. там - демек по-стар е от държавата им. Подкрепен от някакво тайно ВМРО.

    И за да не съм хептен офф , сам се определям като македонец - 100%-оф българин и християнин. В черква влизам , но не се кръстя - не съм чак акъв лицемер.
    Last edited by търтей; 22-01-2009 at 10:17.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #18
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    По религия съм православен християнин. Не спазвам много строго всички догми и предписания, но от време на време влизам в църква да запаля свещ, да се помоля за живот и здраве и да се прекръстя. Харесвам и източните религии, предимно дзен.
    По националност съм Българин. Не ме кефи държавата, но си обичам и харесвам страната. Имах възможност да сменя географските ширини, но не го направих.
    По раса май се водя европеидна(бяла) с права, чуплива коса; долихокефален(дълъг) череп и висок ръст.
    Май това изчерпва всичко
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  4. #19
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Макар че съм като гъз, всъщност съм католик, а не православен, по кръщение пък.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #20
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Няма ли езичници...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #21
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by suscrofa View Post
    Замириса ми на нацисти и комплексирани националисти.
    Аз се определям като ПРАВОСЛАВЕН християнин. Недейте да забравяте, че не е достатъчно да се каже просто"християнин".
    Кой си ти бе, че да ме определяш като "комплексар" и "нацист" и каво си направил за тая държава и в защита на тъй прославената православна вяра а?
    Кат не ти изнася иди и си дай гъза на Доган и кохортата му!
    Такива форумни мъжкари съм ги виждал като стане напечено колко струват....и се моли да има повечко като мен "комплексари" иначе на тая държава ще и турите кръста.....


    П.С. До мода: мангалите са си мангали, колкото и да искат да им казваме "роми"!

    П.П.С. Мнагал е църковен съд за кадене на тамян!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  7. #22
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Ми, нацист си, Владе. Такива са ти убежденията. И на черното, бяло да кажем, не става. Нито си първият военен с промит мозък, нито ще си последният. Ама дразниш - вредиш, когато налагаш _и ти_ различно отношение заради необективни принципи.
    А относителната дефиниция, би гласяла, нещо, което човек не си избира сам.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  8. #23
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    ...Вече съм полицай...тва от няколко месеца, напуснах армията...какво пък ся си имате един полицай-нацист ....ама поне честен!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  9. #24
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Вълка кожата...
    Както и да е. Ако за момент се опиташ да приемеш друга гледна точка, може и да имаме дискусия.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  10. #25
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Кожата ли...все е тая кожата и държавата...не се оплаквам, вярно никога няма да карам нова кола с тоя занаят, детето ми ще ходи в държавно училище, няма да видя скъпите хотели в Гърция и Турция, обаче мама му стара все някой трябва да е честен и да му стиска да си отстоява позицията...и да не превива гръб пред конюнктурата /брей каква купешка дума, аз ли я казах../, щото една държава се крепи на принципи...
    Ще питаш кво общо имат принципите и мразенето на магалите...имат, част от разбиранията ми са такива.... и сега да взема да се напъна че да харесам циганите, щото да съм толерантен...нееее, хай доброто което мога да направя за тях е да съм справедлив към тях...айде лека, че утре пак на смяна познай "контингента" ни как се самоопределя...
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  11. #26
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    не бе батко никой н ете кара да ги харесваш
    толератнтостта няма нищо общо с харесването

    ама пак те питам - мразиш ли котката щото яде мишки?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  12. #27
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    не бе батко никой н ете кара да ги харесваш
    толератнтостта няма нищо общо с харесването

    ама пак те питам - мразиш ли котката щото яде мишки?
    Неберемедов, представи си, че си си направил един уютен и прекрасен дом. Твой си дом. Ти си си го устроил, оформил и си създал вътре някакъв ред. Оказва се изведнъж, че някой някъде е решил при теб да заживее друг човек, който обаче има коренно различен манталитет, култура и начин на живот. Храни се по различно време, спи по различно време, не харесва твоите картини, не харесва твоите навици и разбирания за живота, нещо повече, този човек постепенно се опитва да наложи свой режим и ред в "твоят" дом. Ти няма да го харесваш със сигурност, но ДО КОГА ще си толерантен. Ще намерите ли златната среда, ако фундаментално се различавате в начина си на живот и навиците си. Толерантността не е с абсолютна стойност. Тя е прекалено разтегливо понятие.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  13. #28
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader View Post
    Кой си ти бе, че да ме определяш като "комплексар" и "нацист" и каво си направил за тая държава и в защита на тъй прославената православна вяра а?
    Кат не ти изнася иди и си дай гъза на Доган и кохортата му!
    Такива форумни мъжкари съм ги виждал като стане напечено колко струват....и се моли да има повечко като мен "комплексари" иначе на тая държава ще и турите кръста.....


    П.С. До мода: мангалите са си мангали, колкото и да искат да им казваме "роми"!

    П.П.С. Мнагал е църковен съд за кадене на тамян!
    Такива като теб, запалиха всички войни в западната ни съседка. Аз няма да ти обяснявам кой съм и какъв съм. Моли се, никога през живота си да не виждаш масов гроб и да не виждаш убиване на деца и жени. Тогава ще разбереш какъв мъжкар си. Гарантирам ти, че при взрив близо до теб ще се напикаеш, но стига толкова. Аз съм си аз и никога няма да мразя някого защото булката се облича в червено и слуша силно музика на сватбата си. Или някой който е решил да вярва в алах. За Доган само ще кажа, че там няма религия, няма етноси там има само пари.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  14. #29
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by suscrofa View Post
    Неберемедов, представи си, че си си направил един уютен и прекрасен дом. Твой си дом. Ти си си го устроил, оформил и си създал вътре някакъв ред. Оказва се изведнъж, че някой някъде е решил при теб да заживее друг човек, който обаче има коренно различен манталитет, култура и начин на живот. Храни се по различно време, спи по различно време, не харесва твоите картини, не харесва твоите навици и разбирания за живота, нещо повече, този човек постепенно се опитва да наложи свой режим и ред в "твоят" дом. Ти няма да го харесваш със сигурност, но ДО КОГА ще си толерантен. Ще намерите ли златната среда, ако фундаментално се различавате в начина си на живот и навиците си. Толерантността не е с абсолютна стойност. Тя е прекалено разтегливо понятие.
    Ако е русо, ще го търпи до време...ама сега е на път да смени вижданията си...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #30
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by suscrofa View Post
    Такива като теб, запалиха всички войни в западната ни съседка. Аз няма да ти обяснявам кой съм и какъв съм. Моли се, никога през живота си да не виждаш масов гроб и да не виждаш убиване на деца и жени. Тогава ще разбереш какъв мъжкар си. Гарантирам ти, че при взрив близо до теб ще се напикаеш, но стига толкова. Аз съм си аз и никога няма да мразя някого защото булката се облича в червено и слуша силно музика на сватбата си. Или някой който е решил да вярва в алах. За Доган само ще кажа, че там няма религия, няма етноси там има само пари.
    Мда, на приказки всеки е смел, а в живота е друго.
    Но войната в западната ни съседка я запалиха комунисти и по точно Милошевич и групата около него, като единствената им цел беше да си запазят властта и облагита.Самата война им донесе още повече облаги и власт до един момент.В крайна сметка това е разпалвало почти всики войни.Значето на православието беше прах и стъв за народа
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •