Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60

Thread: Eлипси за 156

  1. #1

    Default Eлипси за 156

    От доста време се каня да взема нещо за отзад, лошото е, че размера е ясен 6х9 елипси, но марката и модела не

    Ще ги захранвам с 4 канален усилвател, като по-късно може да си сложа и баскасата, за сега заема много място и без нея, но елепсите да са 2-лентови, може да се примиря и с 3-лентови, 4ома

    За сега претендентите са:

    Boschmann- ALX 993 giga

    Lanzar Opti 692

    Herts ECX 690

    Ако някой има от тези с удоволствие бих ги чул през усилвател как свирят.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  2. #2
    Запален алфист adrian07's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pernik
    Posts
    149

    Default

    здр колега значи нз как е на теб отзад ама аз нямах дупки за тия елипси и поставки за тях,та за това правих допълнителна кора от долу,за колони мога да ти кажа кои са наи добри щото съм ги пробвал абсолутно всички в технополис и мога да ти кажа че от пайнера няма по добри>>>> http://avitel-bg.com/for_the_mobile/...ers/ts-a6904i/ няма да намериш по добри 4 лентови са ама на звук тия където си ги изброил немогат и на половината да свират като тея ....дано съм ти помогнал с избора
    Last edited by adrian07; 21-01-2009 at 21:20.
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 105hp

  3. #3

    Default

    ами имам си дупки на кората, даже отгоре протектор, мисля, че няма да имам проблеми с монтажа, но какви да са елипсите, и след това трябва да мога да сложа и тези протектори и да не опират в тях

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Влади, значи на предишната ми кола ( пежо 206 ) сложих Хертц елиписите, които ти си написал...Без усилвател, захранваше ги едно МП3-ЦД СОНИ....И мога да ти кажа, че свиреха много, ама много добре...През усилвател смятай как щесвирят....
    От друга страна пък един приятел беше си сложил на Ситроен Саксо Пионер..., отново без усилвател. С ръка на сърцето казвам, че Пионера свиреше една идея по-добре, но беше и по-скъп...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5

    Default

    Светльо (надявам се така да ти казват) при мен вече е лесно и 2 колеги имат Herts ECX 690 и Pioneer TS-A6904i, сега остава да ги чуя и реша

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Да така ми викат

    Каквото и да вземеш от тия 2-те няма да сгрешиш. Не знам точно какво целиш с елипсите, но мога да ти кажа, че ниските честоти ще ги имаш....Демек якото думтене ще е на лице...Общо взето тези, които поразпитах и разбират от Кар Аудио не препоръчват елипси, ако търсиш Качествен звук.

    Не взимай "БУШМЕНИ" !!!!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7

    Default

    ами то е ясно, че качеството е в кръглия говорител, но аз имам и баскаса, но не искам да я слагам, ценя си багажника и допълнителния товар, затова мисля да пробам с елипсите, така и така имам дупките и монтажа ми е лесен, имам си окабелявани всичко, само дето гадните шваби ги бяха свалили иначе и елипси щях да имам

    ами искам да свирят добре, да има думкане и да издържи на усилвателя ми, 4х80вата реални, след това ако ми е малко на бридж и слагам касата

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  8. #8
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Ще приложа снимка на това дето аз си го сложих в колата.Преди бях се заблудил нещо със Сони ,но няколко човека му убедиха в противното и като резултат съм много доволен.Без усилвател съм и особено отзад където са елипсите дори и при слабо усилване не се стой.А и зкато звук са доста прилични за цената си.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC03286.jpg   DSC03500.jpg   DSC03502.jpg  
    Last edited by MUROMAN; 23-01-2009 at 14:06.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  9. #9

    Default

    Може и по-евтин вариант да взема LANZAR OPTI692 85лв., иначе този DCX 690 e 95лв., но ми се струва слаб

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  10. #10
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    DCX 690 ги взех за точно 80 лв,но бяха на промоция от един пич .
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  11. #11
    Запален алфист svetozar_sosi's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    155

    Default

    колега препоръчвам ти JBL...може би най-добрата марка за озвучителна техника. В предишните мнения забелязах, че ти препоръчват Пайнер, което също е добра алтернатива. Ако си падаш по рок музиката JBL са номер 1, а ако търсиш по-мек звук (като джаз) обърни внимание на Infinity или herz

  12. #12
    ☆☆☆☆☆ kokless's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Hansestadt Bremen;DE
    Posts
    671

    Default

    колега аз сам с херц и сам много доволен.не сам правил кората.от старата ми кола остана една кутия и не сам си играл да ги правя на кората.но що се отнася за звука херца са много читави колонки.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by svetozar_sosi View Post
    колега препоръчвам ти JBL...може би най-добрата марка за озвучителна техника. В предишните мнения забелязах, че ти препоръчват Пайнер, което също е добра алтернатива. Ако си падаш по рок музиката JBL са номер 1, а ако търсиш по-мек звук (като джаз) обърни внимание на Infinity или herz
    ами уж търся повече ниски..., понеже не искам да слагам баскаса, но вече чух един от претендентите Херц ЕСХ 690 през усилвател и беше много чисто и приятно, е липсваше ми баса, но според мен може да ги настроя, заслужават си парите, благодаря на колегата bankeraclub

    Quote Originally Posted by kokless View Post
    колега аз сам с херц и сам много доволен.не сам правил кората.от старата ми кола остана една кутия и не сам си играл да ги правя на кората.но що се отнася за звука херца са много читави колонки.
    Дам ще помисля още малко и ще реша, херц-а е много чисто и приятно звучене и поема увеличаване през услвател (поне ЕСХ 690) другите изклучвам нямат шанс

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  14. #14
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Верно е много чисто и приятно звучевнето на Херца.И аз съм на същото мнение.
    http://www.aval-bg.com/catalog/displ...17&style_id=41
    Last edited by MUROMAN; 29-01-2009 at 23:29.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Влади аз те съветвам да прослушаш и един читав Пионер(от новичките) закачен на усилвател и тогава реши...Хертца свири по-правилно, ама пионера думти повече. Аз до колкото разбрах и ти точно това целиш - басче...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •