Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60

Thread: Eлипси за 156

  1. #46
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default въпросче,

    колеги, може ли да питам и аз нещо в темата, за да не пускам нова-а именно, отзад зад облегалките на задните седалки (алфа 156) си имам "кора", която е фабричната и не е пипана, и точно зад облегалките има нещо като имитация на протектор. Понеже тая кора не е към багажника а си е направо към купето (досега всичките ми коли са били хечбек и беше лесно , интересува ме тая кора може ли да се реже с цел се направят дупки (тук сте посочили за пример елипси с размер 6/9) и дали под нея има метална кора дето да ме изненада . Не искам без да знам да пробвам да я свалям (а и не знам как).
    Освен това си купих 4 кръгли говорителя за вратите - за отпред 2 двулентови пайнера а за отзад едни еднолентови, само бас (не са куче марка). Обаче ми прави впечатление че отзад ми свири значително, ама значително по-слабо и това не е от говорителите, понеже и с фабричните хартиени дето ги махнах оттам, беше така. CD-то ми е Sony нов модел с USB и на предишната ми кола къртеше як звук равномерно между говорителите. Та ако някой може да ме посъветва, ще съм доволен.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  2. #47
    ☆☆☆☆☆ kokless's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Hansestadt Bremen;DE
    Posts
    671

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    колеги, може ли да питам и аз нещо в темата, за да не пускам нова-а именно, отзад зад облегалките на задните седалки (алфа 156) си имам "кора", която е фабричната и не е пипана, и точно зад облегалките има нещо като имитация на протектор. Понеже тая кора не е към багажника а си е направо към купето (досега всичките ми коли са били хечбек и беше лесно , интересува ме тая кора може ли да се реже с цел се направят дупки (тук сте посочили за пример елипси с размер 6/9) и дали под нея има метална кора дето да ме изненада . Не искам без да знам да пробвам да я свалям (а и не знам как).
    Освен това си купих 4 кръгли говорителя за вратите - за отпред 2 двулентови пайнера а за отзад едни еднолентови, само бас (не са куче марка). Обаче ми прави впечатление че отзад ми свири значително, ама значително по-слабо и това не е от говорителите, понеже и с фабричните хартиени дето ги махнах оттам, беше така. CD-то ми е Sony нов модел с USB и на предишната ми кола къртеше як звук равномерно между говорителите. Та ако някой може да ме посъветва, ще съм доволен.
    Под кората има едни като греди не е цяла ламарина.Кората не съм я махал все още ама трябва да махнеш облегалката на задната седалка.под кората има и жици с букси за колони.

  3. #48
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за колоните,

    Съгласен, ама сега я гледах и не виждам как може да се свалят облегалките - въртях, суках, не виждам такива палчета като на хечбеците. Да отбележа, че и облегалките за главата са закачени за тая кора. Освен това има едно като мукет на тавана на багажника, което е закачено за облегалките на седалките, та не ми става ясно как може да се махне. Иначе през дупката на лампичката в багажника видях че наистина има само метални греди и колони може да се монтират някакси. За букси и кабели не видях....
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  4. #49
    ☆☆☆☆☆ kokless's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Hansestadt Bremen;DE
    Posts
    671

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    Съгласен, ама сега я гледах и не виждам как може да се свалят облегалките - въртях, суках, не виждам такива палчета като на хечбеците. Да отбележа, че и облегалките за главата са закачени за тая кора. Освен това има едно като мукет на тавана на багажника, което е закачено за облегалките на седалките, та не ми става ясно как може да се махне. Иначе през дупката на лампичката в багажника видях че наистина има само метални греди и колони може да се монтират някакси. За букси и кабели не видях....
    мокета се маха със едни копчета.едните се въртят а другите са като тапи и се издърпват с някакви клещи.за седалката немога да ти помогна защото и аз не съм я махал знам че се развътрат два болта за СЕДАЛКАТА те се намират до пода

  5. #50

    Default

    Взех Herts ECX 690 и грам не съжалявам, сега разберам колко са слаби предните (не оригинани) и задните ми говорителчета, и колко са далаче от качеството на Herts

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  6. #51
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Браво! Честито за новата придобивка Някой път да демонстрираш как свирукат През усилвател ли свирят?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Браво! Честито за новата придобивка Някой път да демонстрираш как свирукат През усилвател ли свирят?
    Да разбира се през усилвател, на който намалих gain на мин защото просто не може да се получи синхрон с другите, а Herts ECX 690 няма ли бас...ццц не е вярно ще откартат кората отзад, сега вече ще помисля дали да си сложа и бас касата...

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  8. #53
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Не знам точно какво целиш с елипсите, но мога да ти кажа, че ниските честоти ще ги имаш....Демек якото думтене ще е на лице...
    Е аз ти бях казал още на първа страница от темата, че ще имаш доволен бас
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #54
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На мен ми се разпелиха пластмасовите стойки дето се хваща елипсата. Те са залепени към кората. От тежеста на елипсите са се разлепили и увиснали. Ще търся хубав силикон да ги лепя,ч че се раздрънчаха.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #55
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Да разбира се през усилвател, на който намалих gain на мин защото просто не може да се получи синхрон с другите, а Herts ECX 690 няма ли бас...ццц не е вярно ще откартат кората отзад, сега вече ще помисля дали да си сложа и бас касата...
    Казвах ти аз ,че Херца са си много прилични говорителчета.При мен отзад не се стой като са леко увеличени.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  11. #56
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Казвах ти аз ,че Херца са си много прилични говорителчета.При мен отзад не се стой като са леко увеличени.
    аз препоръчвам Кенуд и по специално http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=12142
    с такива бях и останах безкрайно доволен , даже при положение че не бяха през усилвател
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  12. #57
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Казвах ти аз ,че Херца са си много прилични говорителчета.При мен отзад не се стой като са леко увеличени.
    Ами ще свирят я, ама за да се "усети" задължително си трябва усилвател, че тия автомобилни свирки с тия умрели max 20-22W (RMS) на канал, не могат да ги разклатят като хората.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  13. #58
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    можете ли да дадете някакви коментари за говорители Fusion?Намирам се в Англия,а тук много ги използват.

  14. #59
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    добре са , но има и по добре от тях
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  15. #60
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    колеги аз съм с 4 говорителя infinity, с монтирани 4 филтара и както си му е реда, мн съм доволен от звука, на повече ор 30, а се усилва до 50 немога да издържа, и с чува кристален звук, мек бас, качество

    п.с.колегата с задните седалки: седалката на която сядаш отзад се държи на два болта с шестограм се отвива, потарси там кадето са прасците ти като седнеш,точно под седалката, като ги махнеш близо до закупчалките за коланите ще намериш още два такива за облегалката, първо махащ възглавниците за главата, като махнеш болтовете,надигаш седалката, тя ляга на 4 куки които я държат в това положение, след това развиваш 2 болта на кората,скрити са,като махнеш облегалката ще ги видиш. кората е на щипки, но от вътрешната страна на багажника трябва да разкачиш кората, и да се добереш до 4 видии, по 2 от вс страна, като ги развиеш кората ще излезе, дано съм помогнал

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •