Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60

Thread: Eлипси за 156

  1. #31
    ☆☆☆☆☆ kokless's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Hansestadt Bremen;DE
    Posts
    671

    Default

    Quote Originally Posted by Kamen666 View Post
    Разлика има
    кръглите говорители вадят малко повече бас от елипсите
    говорим за два модела с еднакви характеристики
    не колега бъркаш.днес говорих с човек който разбира доста от автозвучение и той ми каза че няма абсолютно никаква разлика.единственото е формата.и му имам доверие

  2. #32
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Quote Originally Posted by kokless View Post
    не колега бъркаш.днес говорих с човек който разбира доста от автозвучение и той ми каза че няма абсолютно никаква разлика.единственото е формата.и му имам доверие
    Не колега,ти бъркаш,твоя човек също
    Щом съм го написал значи лично аз съм се убедил в това,а не да съм дочул оттук оттам
    Прочети малко из нета и ще видиш ,и ако още не вярваш вземи едни елипси на пайнер 6904 и едни кръгли 2503
    пробвай първо с едните,после с другите и тогава кажи,просто е доказано: кръглите вадят значително по добър бас от елипсите,но за сметка натова елипсите имат по голямо качество на звука.
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  3. #33
    ☆☆☆☆☆ kokless's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Hansestadt Bremen;DE
    Posts
    671

    Default

    Quote Originally Posted by Kamen666 View Post
    Не колега,ти бъркаш,твоя човек също
    Щом съм го написал значи лично аз съм се убедил в това,а не да съм дочул оттук оттам
    Прочети малко из нета и ще видиш ,и ако още не вярваш вземи едни елипси на пайнер 6904 и едни кръгли 2503
    пробвай първо с едните,после с другите и тогава кажи,просто е доказано: кръглите вадят значително по добър бас от елипсите,но за сметка натова елипсите имат по голямо качество на звука.
    ОК.Не искам да споря.Само предадах думите на един приятел който според мен е вещт в занаята.

  4. #34
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Камен е прав!
    За пример ще дам следното : Кое ще направи по-добри снимки Гсм с 5мпх камера или фотоапарат с 5мпх? Естествено, че фотоапарата....защото е предназначен точно и само за снимки!
    Тука е аналогично, не може да очакваш от ЕЛипса, която има хем ниски, хем среди, хем високи... да свири по-добре басовете от чист басов говорител (кръгъл) и високите от читава Пищялка...

    Тия работи 5в1 и тем подобни щуротии са си абсолютен компромис! Не може да искаш от една елипса да свири басово, правилно високите и средите и кафе да вари и чай да прави....
    НЯМА КАК!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Камен е прав!
    За пример ще дам следното ...НЯМА КАК!
    Убиваш ме с този пример, а аз си купих 15" лети джанти за зимата и за сега елипсите са ми в магазина още


    Last edited by raiders; 19-02-2009 at 12:05.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  6. #36
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Камен е прав!
    За пример ще дам следното : Кое ще направи по-добри снимки Гсм с 5мпх камера или фотоапарат с 5мпх? Естествено, че фотоапарата....защото е предназначен точно и само за снимки!
    Тука е аналогично, не може да очакваш от ЕЛипса, която има хем ниски, хем среди, хем високи... да свири по-добре басовете от чист басов говорител (кръгъл) и високите от читава Пищялка...

    Тия работи 5в1 и тем подобни щуротии са си абсолютен компромис! Не може да искаш от една елипса да свири басово, правилно високите и средите и кафе да вари и чай да прави....
    НЯМА КАК!
    че кой е казал че елипсите трябва да свирят бас - не съм видял елипса с честотна характеристика по ниска от 65-Hz
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  7. #37
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ами точно де! Тука някой хора се опитаха да изкарат елипсите и кръглите, че са еднакви като свирене само формата е различна....Демек тактично се опитах да обесня, че са различни и свирят различно.... Какво нередно виждаш в моят пост??

    Quote Originally Posted by kokless View Post
    не колега бъркаш.днес говорих с човек който разбира доста от автозвучение и той ми каза че няма абсолютно никаква разлика.единственото е формата.и му имам доверие
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Що не пробвате и шведите, имам предвид DLS? Аз съм с модела 269 мисля, захранван само от един пайнер 5900 свирят доста добре.

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Mupo View Post
    Що не пробвате и шведите, имам предвид DLS? Аз съм с модела 269 мисля, захранван само от един пайнер 5900 свирят доста добре.
    колега дай да ги чуя елипсите, на 156 ли са, сега събирам пари и скоро време ще взема нещо

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  10. #40
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Мне на Дедър са. Как да ги чуеш? То си трябва на живо.

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by Mupo View Post
    Мне на Дедър са. Как да ги чуеш? То си трябва на живо.
    е на живо де на някоя от срещите ни, или да се видим с теб някъде, иначе за сега отивам на Херц-а ECX 690, просто през усилвател за мен това са елипсите за 156

    иначи ти ми говориш за това нали

    http://www.aval-bg.com/catalog/displ...ubstyle_id=578

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Мда за същите говоря. За виждане ... по срещите не мога да дойда, че работата ми е една такава никаква. Днес и утре почивам по-принцип.

  13. #43
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    е на живо де на някоя от срещите ни, или да се видим с теб някъде, иначе за сега отивам на Херц-а ECX 690, просто през усилвател за мен това са елипсите за 156

    иначи ти ми говориш за това нали

    http://www.aval-bg.com/catalog/displ...ubstyle_id=578
    Какъв усилвател на ECX 690 бе колега? Аз съм с такива и са вързани към ЦД-то. И като усиля почват да им пляскат мембраните. Аз всичките си говорители съм ги орязал да свирят от 100 Hz. на горе, а тубата в багажника до 100 Hz. И силата и звука са ми добре.

    Елипсата е хубаво да я има. Оцветява аудио картинката идеално.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #44
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Някой ще ме светне ли за изходите на задната кора към кои изходи на fadera са включени ,не искам да изключвам вградените говорители а да допълня елипси .Кой е най-удачния вариант.CD-то е 4x50 на PIONEER мисля достатъчно за захранване
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  15. #45
    Георги Пулев GoPlay's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    172

    Default

    Най-удачно е с подходящ усилвател за елипсите с това ЦД никак няма да извлечеш звука като качество и сила който могат да възпройзведът елипсите.
    Аlfa Romeo 156 2.4 10v JTD + Hybrid GT2260V + remap + K&N rerouted intake + straight pipe exhaust 76mm + FMIC - cat - EGR... + 19" OZ Superleggera + KONI FSD + 6speed gearbox

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •