Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 131

Thread: Толерантни ли сме?

  1. #1
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default Толерантни ли сме?

    до ден днешен не мога да проумея как уж интелигентни хора могат да мразят някого само защото е негър или циганин

    ако приемем клишетата че негрите смърдят а циганите са мързеливи то пак за ги мразиш е като да мразиш котката понеже яде мишки
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #2
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Почти.
    Ще цитирам 1 моя леля: "Аз не мразя циганите , искам просто ... да ги няма"
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #3
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Ми аз негрите ги намразих в ранните студентски години, когато се занимавах (и) с предпечат, защото много трудно се балансират снимки с тяхно и на бели хора едновременно участие За щастие вече не съм в този бизнес, та пак настана всемирна хармония и либофф

    п.п. Добре че Обамата го избраха чак сега, а не по онова време, че щеше да ми се такова таковата, хахаха

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  4. #4
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Аз ги ненавиждам, защото усещам как бавно ситуацията с малцинствата в България заприличва на тази в Щатите.
    Тъпото е , че те не се борят да са равни , а да са нещо повече, или поне така се получава.
    Представям си след десетина години някой циганин или турчин като викне дискриминация и ти излизаш виновния.
    Да не говорим , че все още циганите са толкова надолу, че стават само за строежите, но някой ден това ще се промени и тогава ще ревем.

    И все пак има работливи и честни цигани, към които отношението ми е като към хора! Защото са си го заслужили!
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #5
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Ако ще и наследник на Айнщайн или Стивън Хокинг да е, щом живее и се държи като излязъл от X век съм абсолютно нетолерантен. Който иска да живее в лайна, кочина и анархия да си намира такава държава.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #6
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Ако ще и наследник на Айнщайн или Стивън Хокинг да е, щом живее и се държи като излязъл от X век съм абсолютно нетолерантен. Който иска да живее в лайна, кочина и анархия да си намира такава държава.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Почти.
    Ще цитирам 1 моя леля: "Аз не мразя циганите , искам просто ... да ги няма"
    Много точно го е казала леля ти!
    Едва ли са много хората, които наистина ги мразят и биха ги "направили на сапун" ако можеха
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  8. #8

    Default

    Аз лично пък негрите ги уважавам къде - къде повече от някой други раси....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Аз лично пък негрите ги уважавам къде - къде повече от някой други раси....
    Негрите са съвсем друга работа. Неведнъж са доказвали, че сред тях има много интEлигентни, образовани, способни, достойни за уважение и т.н. хора.
    Докато циг..опсс ромите..
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  10. #10
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Самата дума 'толерантен' не ми харесва! Звучи като смирен, примирен, апатичен.
    А аз още не съм се предал.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  11. #11
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    толерирам - търпя, понасям, позволявам, разрешавам, допускам
    По смисъла на думата май съм толерантен, но нищо повече!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  12. #12
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    хората са си хора независимо от цвета на кожата, ръста или обема който заемат в пространството. Характера и поведениет е нещото което някой мрази и което оприличава с цялата общност или етнос. Само че това се формира при условията в които се изградил индивидът. При положение че ромът е живял цял живот с пренебрежително отношение към него, всеки го гледа подозрително и чака той да открадне нещо и го имат за 2-ра ръка човек... ами нормално е да се държи така. Познавам и роми и турци, че и един-двама негри(от студентски години). Ами нормални хора са си. Също така нямам нищо против мюсюлманите, но имам много против криворазбрания им фундаментален ислям, който според тях гласи, че джихад се превежда като война в буквалния смисъл.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  13. #13

    Default

    всички са зелени... светло зелени тъмно зелени..


    аз се имам за толерантен, по принцип не мразя на расова основа, а на база това дали някой ми навлиза в личното пространство без мое разрешение и дали работят.

    към черните не изпитвам нищо лошо, всички сме хора като хора... цвета на кожата е без значение

    има доста етнически българи, които ме дразнят много много повече от доста честно работещи цигани.

    в бургас чистачката на входа ни е една циганка - 4 деца... жената работи на 6-7 места (и не смао като чистачка) мъжа и работи на 2 места с половин работен ден също......... и си изхранват децата с честен труд ! не ъсм ги чул да се оплачат нито веднъж, или да поискат просия

    кажете ми такъв човек как можеш да го мразиш ?

    расистите искам да ми отговорят - С КАКВО ТОЗИ ЧОВЕК е по-малко достоен от вас или с какво точно ви бърка в здравето , че да използвате думата МРАЗЯ по негов адрес


    а за турците - 90% от тях са по-хора от нас !!!!!!!!!!!!! фундаменталисти ги има от всяка религия, нашите просто боравят с други средства
    Last edited by Stoyan Georgiev; 22-01-2009 at 12:42.

  14. #14
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    всички са зелени... светло зелени тъмно зелени..


    аз се имам за толерантен, по принцип не мразя на расова основа, а на база това дали някой ми навлиза в личното пространство без мое разрешение и дали работят.

    към черните не изпитвам нищо лошо, всички сме хора като хора... цвета на кожата е без значение

    има доста етнически българи, които ме дразнят много много повече от доста честно работещи цигани.

    в бургас чистачката на входа ни е една циганка - 4 деца... жената работи на 6-7 места (и не смао като чистачка) мъжа и работи на 2 места с половин работен ден също......... и си изхранват децата с честен труд ! не ъсм ги чул да се оплачат нито веднъж, или да поискат просия

    кажете ми такъв човек как можеш да го мразиш ?

    расистите искам да ми отговорят - С КАКВО ТОЗИ ЧОВЕК е по-малко достоен от вас или с какво точно ви бърка в здравето , че да използвате думата МРАЗЯ по негов адрес


    а за турците - 90% от тях са по-хора от нас !!!!!!!!!!!!! фундаменталисти ги има от всяка религия, нашите просто боравят с други средства
    Малко са хората , които ненавиждат ромите или турците заради цвят или религия.
    Не ме интересува колко някой е черен. Сигурно и аз съм черен във Финландия...

    Иначе е много лесно да си стоиш пред компютъра и да си пишеш на топло.
    На най-толерантните им пожелавам пред къщата или блока им да им се изсипе един катун за 2-3 дни . Да видим тогава дали няма да се оключат у тях.
    И дали бихте ги поканили на по една ракийка. Ей така по съседски.
    Дали тогава ще сте толкова милосърдни ? И бихте ли пуснали децата си да си играят с така добрите циганета?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Малко са хората , които ненавиждат ромите или турците заради цвят или религия.
    Не ме интересува колко някой е черен. Сигурно и аз съм черен във Финландия...

    Иначе е много лесно да си стоиш пред компютъра и да си пишеш на топло.
    На най-толерантните им пожелавам пред къщата или блока им да им се изсипе един катун за 2-3 дни . Да видим тогава дали няма да се оключат у тях.
    И дали бихте ги поканили на по една ракийка. Ей така по съседски.
    Дали тогава ще сте толкова милосърдни ? И бихте ли пуснали децата си да си играят с така добрите циганета?
    ти май въобще не прочете това, което написах

    това дето си го написал няма нищо общо с това , което аз написах

    ти между расизъм и непоносимост към измекяри правиш ли разлика ?

    тука става въпрос за РАСИЗЪМ - т.е. РАЗОВА НЕТОЛЕРАНТОСТ ИЛИ ПРЕДУБЕДЕНОСТ !

    аз докато не видя някой какъв е като човек, дали е той мързел и измекяр или пък човек , който не седи и чака да го нахранят ами работи не съдя по него по това какъв език говори или с какъв цвят на кожата е !


    аз си пишем на топло пред клавиатурата вкъщи, щото е студено да си го изкарам на улицата компа, ама това не значи , че нямам опит в комуникацията с нашите мургави сънародници

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •