Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 131 of 131

Thread: Толерантни ли сме?

  1. #121
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Това просто да видиш как готино се свежда до абсурд една теза
    Аз с тва си вадим хляба

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Но интересното както казах е друго - като как и защо?

    Така де, сподели какво мислиш
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #122
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    И кво - краставиците на краставичаря

    Какво да мисля, няколко неща са...
    - Маса народ и от техния и от нашия и от други етноси цоцат яко парички по линия интеграция, правят нещата само на думи/бумаги, а всъщност правят всичко възможно да не се подобрят нещата за да не им секнат приходите.
    - Политиците ни имат полза от маргинално общество и маргинални групи по 2 линии - първата, за евтино купуване на изборни резултати, втората - за тормоз на стадото, докато някой псува мангала, че му гепил нещо... не поглежда управника дето му краде всичко.
    - Голяма част от циганите не искат да се интегрират, по-добре им е така, това не е само тяхна черта де - добитък има във всички общества... лошото е, че поради миналото си циганите са склонни към много по-брутално маргинализиране.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  3. #123

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    ми тука чета във форума как изборите нямали значение (от УЖ интелигенти хора)
    Колега, не смяташ ли, че негласуването на тези хора би могло да бъде форма на вот. Може би си мислят, че това е една от екстрите на демокрацията, която могат да използват по техен си интелигентен начин. Сигурно смятат, че гласуването е форма на доверие и може би са го правили неколкократно и е вероятно да са били разочаровани от преценките си. Предполагам, че и те като другите хора са се научили вече по задълбочено да следят посланията на новите кандидати. Мисля си, че при тях вотът е "за", а не"против".

  4. #124
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Колега, не смяташ ли, че негласуването на тези хора би могло да бъде форма на вот.
    не
    при системата д`онт нещата са малко по-различни
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #125

    Default

    по различни са я , всеки цигански глас се брои за два че и за три даже

  6. #126
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Ст.Загора
    Posts
    5

    Default

    , как ще реагираш ако т..ски работник ти каже че чува до 70kHz, че връзва 2 вентилатора един след друг, че транзистор на 600V и 150mA в България няма/НЯМА И АНАЛОГ/, че в Бг няма Encoder-и ,т.нар. ФРП /фото-растерен преобразувател/ - а се произвеждат в Гб, че платка се поправя с бой и вс-ви удари, че Опел е колата на колите и "жалките" японци и италианци не разбират от коли, че звуковите честоти /BASS/са около 100kHz , че немците немогат да правят машини и тр да питат турските спецове, че с HOT AIR STATION се бачка -въздуха на MIN, темп на MAX, ама и той не знае що все изгарят духалките.., че осцилоскоп за 4500лв. се ползва само за V-метър, че той бил тука да спасява фирмата щот видиш ли вс кадърни българи били в чужбина избягали да бачкат, и тука останали само глупаците и той в ролята на месия...
    Човече не попаднеш ли сред тях, нищо не си видял..освен ако не си имал щастието да попаднеш на интелигентни такива, но да не забравяме фабрично какви са те ..

  7. #127

  8. #128
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ахам ,
    Мерси за посветеният специално на мен пост, само че не разбрах точно за какво става дума.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  9. #129
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Ст.Загора
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Ахам ,
    Мерси за посветеният специално на мен пост, само че не разбрах точно за какво става дума.
    хахахха,уби ме. турски/ромски учен няма.. за това ставаше въпрос и това бяха 0.001% от дивотийте 'дет видях и чух , а ти ще ми пишеш "глупости на търкалета" май беше, бла бла ..
    "Термините" в текста засягаха възможностите на 61г. турски спец /&сие/ по електроника, който никога не учил ел-ка или нещо подобно..решава, че му разбира - гори, гърми, пали и..знае, че вече така не тр да прави.. omg..
    Както и да е , живи и здрави да сме, и допира с тях да клони към 0... /и това ли не разбра? , майтап ве../

  10. #130
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Ако от един конкретен случай вадиш изводи за цял етнос, трябва да си много, много глупав.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  11. #131
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by soulfly View Post
    , как ще реагираш ако т..ски работник ти каже че чува до 70kHz, че връзва 2 вентилатора един след друг, че транзистор на 600V и 150mA в България няма/НЯМА И АНАЛОГ/, че в Бг няма Encoder-и ,т.нар. ФРП /фото-растерен преобразувател/ - а се произвеждат в Гб, че платка се поправя с бой и вс-ви удари, че Опел е колата на колите и "жалките" японци и италианци не разбират от коли, че звуковите честоти /BASS/са около 100kHz , че немците немогат да правят машини и тр да питат турските спецове, че с HOT AIR STATION се бачка -въздуха на MIN, темп на MAX, ама и той не знае що все изгарят духалките.., че осцилоскоп за 4500лв. се ползва само за V-метър, че той бил тука да спасява фирмата щот видиш ли вс кадърни българи били в чужбина избягали да бачкат, и тука останали само глупаците и той в ролята на месия...
    Човече не попаднеш ли сред тях, нищо не си видял..освен ако не си имал щастието да попаднеш на интелигентни такива, но да не забравяме фабрично какви са те ..
    само с "Фабрично" не съм съгласен.Иначе останалото за много други чуждестранни специалисти е правилно.Мога да допълня с много други простотии,от които става ясно,че са толкова свързани с науката,колкото и благоприличието.Големия италиански специалист ми казва:
    -те сега да имах един транзистор ВС и щеше да видиш,как ще направя тоя инвертор.Питам го кой номер или каква характеристика иска да има,а той снизходително ми казва,че не разбирам от тия работи.Ако разбирах,нямаше му задавам такъв тъп въпрос.А тое все едно да кажа:сега да имах един лагер SKF и да видиш как щях да оправя тая помпа.Няма значение кой номер.Важното е да е от тая марка.Абе идиоти,но май вече ще се бориме за равенство,защото малцинствата у нас отдавна имат по-големи правилегии
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •