Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Превъртени километражи......

  1. #1

    Default Превъртени километражи......

    ......баси досега която и Алфа да съм закачил на Алфадиага, все е била с баран километраж.......нов внос - стар износ, всички са бараникани.....
    Че в тая връзка искам да кажа че явно показанията на километража се променят от самия него, щото оня ден като сменях англииски с евро такъв, и показанията си останаха - значи излиза че километрите се запаметтяват на него.....
    Някой знае ли точната процедура?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Хубу де друже на моята като излиза че последния рерайтинг (или там както беше на английски) е на 183 а на километраж е 190 какво би означавало че последно някой е барал километража когато е бил на 183 или нещо друго.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3

    Default

    Ласт рерайтинг не се гледа - само одометър - плюс това ти си ремапнат, не знам дали това променя нещо......при мен всички коли дето са от джамбази дават разлика, англииските показват реални километри.....не мили, а еквивалента в км.....абсолютно точно и то.....нямам друго обяснение......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ласт рерайтинг не се гледа - само одометър - плюс това ти си ремапнат, не знам дали това променя нещо......при мен всички коли дето са от джамбази дават разлика, англииските показват реални километри.....не мили, а еквивалента в км.....абсолютно точно и то.....нямам друго обяснение......
    A не си ли забелязал, че на всички коли на одометъра показва едно и също? Едни и съши цифри! Ласт реврайтинг е колко пъти е презаписван софтуера! Моята кола е купувана от салон на Алфа видях я като слиза от автовоза. И беше на 122 000 км. на одометъра ми пише 167 и нещо. До сега колкото и алфи да съм закачал винаги на одометъра пише тези цифри. Еднакви на всички! Не знам какво значи това. Питах тези от алфадиаг и не нищо не ми обясниха.

    И ДА, Километрите се записват в километража. В компютъра обаче се записват също.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ласт рерайтинг не се гледа - само одометър - плюс това ти си ремапнат, не знам дали това променя нещо......при мен всички коли дето са от джамбази дават разлика, англииските показват реални километри.....не мили, а еквивалента в км.....абсолютно точно и то.....нямам друго обяснение......
    Ники значи като има дадеш одометър и показва различно от това на киломертажа при тези с въщан километраж така ли. А
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6

    Default

    Първия шот ми е от преди 20 дена, втория от вчера......
    Точно толкова колкото съм минал......показанията на километража ми са 122330 в момента.....


    Quote Originally Posted by oem View Post
    До сега колкото и алфи да съм закачал винаги на одометъра пише тези цифри. Еднакви на всички! Не знам какво значи това.
    При мен не е така - всяка е различно....но най фрапантното беше километраж на 170к, алфадиага показа 301к......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 22-01-2009 at 21:11.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    при мен колометраж 49xxx а алфа диаг с 2000 по малко т.е. 47xxx. Но утре ще видя и това last rewriting
    ферарист с каква програма барна тази готина снимка (щота аз ползвам една snage, ама не мога да ги направя така добре)
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    при мен колометраж 49xxx а алфа диаг с 2000 по малко т.е. 47xxx. Но утре ще видя и това last rewriting
    ферарист с каква програма барна тази готина снимка (щота аз ползвам една snage, ама не мога да ги направя така добре)
    И при мене пише 1677722 на одометър.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    при мен колометраж 49xxx а алфа диаг с 2000 по малко т.е. 47xxx. Но утре ще видя и това last rewriting
    ферарист с каква програма барна тази готина снимка (щота аз ползвам една snage, ама не мога да ги направя така добре)
    Ми де да знам, на жената на лаптома ми е диага че да мога в движение да го ползвам, някакъв Видшот май беше, щото може и видео да ти снима в движение, щото не върви да карам и да гледам лаптопа, и затва после си гледам записа.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10

    Default

    алфадиага чете ли климатроника на 1.8 98год.
    @deksi@alfa 156 1,8 twin spark s obiknovenna gazova

  11. #11

    Default

    За това най - добре като на моята, там където трябва да пише на колко хиляди километра е, изписва само чертички !!!

  12. #12
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Моята 146ца като я закачихме пишеше 900,000 и нещо км....а съм сигурен, че не беше на толкова....тая новата сега пак някакви откачени стойности показа....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #13
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by Danail_Danov View Post
    За това най - добре като на моята, там където трябва да пише на колко хиляди километра е, изписва само чертички !!!
    Колега някой некомпетентен ти е трил из софтуера и е скапал паметта и аз го имам тоя проблем а колата ми е от сервиз в италия и то на алфа !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  14. #14

    Default

    Километражът е с процесор. Не помня точно кой, но търсих програматор за него. След като видях цените, реших, че не си струва. Другият вариант е - взимат километражи от ударени коли - отзад имат лепенки за датата на производството.
    Колкото до колите, внасяни у нас - не всички са с променени. 'Чел' съм три коли на Горубляне - две бяха ОК, третата с разлика около 200 000км
    П.П. От къде мога да си изтегля нова версия на AlfaDiag със съответните библиотеки?
    Last edited by Godfather; 02-03-2011 at 17:52. Reason: допълнение

  15. #15
    Johnnie Walker-ист tigur's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Протест срещу цените на горивата!
    Posts
    32

    Default

    Добре де че ги бутат е ясно, всички го знаем. А когато показва да речем на километраж 130к а на диагностика незнам точно къде но поакза реални 160к ... може ли да се вярва изобщо, че 160к са реалните?
    145 1.4 16v '00 малката 156 2.0 '00 гоуемата

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •