Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 275

Thread: Да се смея ли или да плача...?

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Да се смея ли или да плача...?

    Колеги, принципно съм доста търпелив и все гледам нещата от добрата страна, но май дойде времето и аз да ИЗРЕВА

    Виновника за цялата история е...Алфата...Напоследък бая стана капризна...Гледам я като писано яйце...По 2 пъти на седмица ходи на автомивка, карам я с В-пауър Рейсинг, от няколко месеца на газ (най-качествения Газов инжекцион на пазара- Бигаз за близо 2000лв), всичко и е сменено ремъци, ролки,филтри, термостат, масло на всеки 8 хиляди (Селения 20к за алфа)...разни тунинг шукарийки и сложих, а тя как ми се отблагодарява . То не бяха рейки, съединители, лагер помпи, носач, а сега най-новото: "чукат ми биелните лагери....".
    Ще ражда ли няма ли да ражда...Добре че Лисан я хвана на време, че....не ми се мисли на къде отиваха нещата...Така, че още не знам, но мисля че се оттървах с малкия дявол...
    Аз ли съм карък или..?? Налях толкоз пари в нея, че сега като смятам, спокойно можех да дам половината на една чисто нова 159....
    Най-лошото в случая е, че май чашата започна да прелива и преди за всеки ремонт си казвах " е ще го направя и после всичко ще е наред" , но тъжната истина е че на всеки 2000км влизам в бокса ... Абе с 2 думи почвам да се разочаровам
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Това е щото много я глезиш От опит с други коли знам, че колкото повече я човъркаш, толкова повече се преебава. Това ще рече: никакви гЪзови уредби, никакви диагностики за щяло и нещяло, никакви тунинг глупости(на малък градски автомобил все пак!?!)и изобщо далеч от майстори освен когато наистина няма нужда. Не знам какво мислиш за форумните спецове (няма да им правя реклама), но по принцип когато съм ходил с другите си коли по сервизи, ВИНАГИ са оправяли едно а са разваляли две! Затова, далеч от "майстори" -без колата да е спряла някъде и да й се е ебала мамата. И последно, докторе, колите не обичат хигиената Водата е враг на колата, запомни го от мен.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Абе прав си, много хубаво не е на хубаво казват хората...
    За тунинга - оптичен е...(джанти манти такива неща) не я правя бегачка.....Защо колата да не обича вода? Не е ли по-добре за ламарините и боята да я мия често от тая мъзгия по улиците, вместо да седи с лугата и калта...?

    П.С. ке се пропием от мъка
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Абе прав си, много хубаво не е на хубаво казват хората...
    За тунинга - оптичен е...(джанти манти такива неща) не я правя бегачка.....Защо колата да не обича вода? Не е ли по-добре за ламарините и боята да я мия често от тая мъзгия по улиците, вместо да седи с лугата и калта...?

    П.С. ке се пропием от мъка
    Споко бе колега мойта влезе в сервиз точно поради същата причина като твоята с лагерите.поне си я хванал навреме и ти като мен а не като натроши всичко.моята другата седмица излиза а вчера и взех и нови кабели лули лабда сонда и тем.датчик свещите ми и те са нови айде друго няма изброявам.
    п.п не си нито първия нито последния нито пък аз така че......!?това е предимството на свинс парка
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #5
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Абе прав си, много хубаво не е на хубаво казват хората...
    За тунинга - оптичен е...(джанти манти такива неща) не я правя бегачка.....Защо колата да не обича вода? Не е ли по-добре за ламарините и боята да я мия често от тая мъзгия по улиците, вместо да седи с лугата и калта...?

    П.С. ке се пропием от мъка
    Не е по-добре щото като изсъхне, прахоляка пада в това число и солта, а като я миеш нонстоп само спомагаш за нарушаването на лаковото покритие и от там за корозията. Безконтактното миене също е много вредно заради химикалите които се употребяват в препарата. Другата причина е прословутата италианска електрическа система (като миеш двигател, а и не само), ама ти си знаеш. Истината е че кола на старо НЕ заслужава такива инвестиции (тунинг), не че и новата го заслужава де, защото се предполага че ще имаш поводи бол за непланомерни инвестиции
    п.п. Колко километра минаваш годишно?
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Мерси за подкрепата колеги

    Ми аз я мия ръчно, не на безконтактно, със специален шампоан СОнакс...двигателя не го мия Както и да е...

    На година не знам колко ще мина с нея, за сега съм я карал около 5 месеца и съм и направил 12 хиляди километра....(предимно градско в София)
    Last edited by digitalundgrd; 22-01-2009 at 23:54.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    И след колко време според теб ще си избиеш двата бона хвърлени за гЪзовата уредба?!? Ето ти още един неразумен харч, който ще ти докара още проблеми, като запечени инжектори например... Ако пътуваш всяка седмица до Варна, например, тогава имаш изгода от газовата, или ако си бакшиш
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ми аз карам в София, в най-големите задръствания всеки божи ден...по 70 до 100 км...според зависи. При бензин 2,40 ( тогава я сложих ) и при разход 12 на 100..Това са 30лв на ден само за бензин...900лв за месец.На мен ми се виждат множко...На газ разхода ми е идентичен с бензина + 1 л примерно. Да речем, че ми излизат 500лв (при цена на газта 1,35лв). Разликата е 400лв на месец...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ми аз карам в София, в най-големите задръствания всеки божи ден...по 70 до 100 км...според зависи. При бензин 2,40 ( тогава я сложих ) и при разход 12 на 100..Това са 30лв на ден само за бензин...900лв за месец.На мен ми се виждат множко...На газ разхода ми е идентичен с бензина + 1 л примерно. Да речем, че ми излизат 500лв (при цена на газта 1,35лв). Разликата е 400лв на месец...
    Значи си половин бакшиш При това положение, просто трябваше да си вземеш дизелово кюмбе, като мен. При мен разликата е, че не карам толкова градско, но напоследък честичко пътувам до Бургас по работа и съм много доволен.
    Значи като успееш да продеш алфата, вместо 159-ка си купуваш една чисто нова Корса 1,3 CDTI eco flex за 23-24000 кинта и си въртиш на воля из града.
    Успех!
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #10
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аха половин та даже и 3/4...Карам и приятелката наляво надясно по маникюристки, университет, на работата и....Другата ще е дизел усетих го аз, ама късно....
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #11
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    вместо 159-ка си купуваш една чисто нова Корса 1,3 CDTI eco flex за 23-24000 кинта и си въртиш на воля из града.
    Успех!
    т.е 1.3 MiltiJet
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  12. #12
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    т.е 1.3 MiltiJet
    Ъхъ
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #13

    Default

    Споко, но ми е гадно, когато с кеф правиш всичко и накрая..., сега знаеш какво ще кажа аз, както ти го казах и преди, нова кола и ако може да не е алфа , не е гаранция и там в какъв филм ще влезешу но поне ще си застрахован малко

    За ГИ не е загуба, мисля, че още малко и го избиваш, и аз сложих моята когато бензина беше 2.46лв., тогава за 10 000км я избивах, с това каране само в София, и ниската цена на газта, наполовина си на разходи

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  14. #14
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    А за Газовия Инжекцион въобще не съжалявам Ще я видим следващата каква ще я бъде
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #15
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    А за Газовия Инжекцион въобще не съжалявам Ще я видим следващата каква ще я бъде
    Ще влезеш в правата вяра

Page 1 of 19 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •