Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 275

Thread: Да се смея ли или да плача...?

  1. #16
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    А за Газовия Инжекцион въобще не съжалявам Ще я видим следващата каква ще я бъде
    Не съжаляваш щото си я карал сравнително малко на газ, но има време - ще почне да ти придърпва и да ти харчи още повече на бензин...Както и да е, жалко че се разочароваш от марката, но е така - скъпа за поддръжка машина, която не търпи да те вози всеки ден до работата и обратно - за тази цел ти трябва още една.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  2. #17
    Фен на Италянките sudnika's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Ще влезеш в правата вяра
    Да, да си я кара на бензин
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98' + FIAT Marea Weekend 1.9JTD 00' + FIAT Tipo 1.9TD 93'

  3. #18
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Тя марката е добра, ама аз каква си я избрах.....На пръв поглед беше: салон изключително запазен, без удари, нови гуми, на диагностика всичко ОК само беше ленива ламбдатан, нито скърцаше, нито лопаше...Покарах я малко в Софето и се почнаха рейки, носачи итн итн...Абе с две думи дойде и времето да се сменя всичко и то точно при мен...каръщина....кво да се прави То не остана не сменено нещо, само по задницата нищо не съм пипал, ама и това го очаквам в най-скоро време нещо да се обади и от там....
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #19
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Е тука вече си казват думата годинките, все пак тая година ще навърши 8... Това имах предвид,като писах че кола на старо не заслужава особени инвестиции извън това, което се чупи по нея. Нито джантите ще ти вдигнат цената, нито ГИ-то, нито фактът че си подменил една камара неща, щото всеки като погледне в мобилето и като види същата "нов внос" с 2000 лева по-евтина ще се хвърли на нея, а не на твоята...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #20

    Default

    Доколко чух лично каква е историята на колата, а и все пак се возих в нея и имам някакво лично впечатление, ако няма друга причина, то просто не си случил на екземпляр......остави иначе приказките че газта била виновна, макроикономическата рамка на правителството и прочее.....понякога една добре изглеждаща и подържана кола се чупи на поразия, независимо колко я подържаш, други по дърти кочини се карат на бургия и нищо им няма......и с жените е така.....съдба.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Така е всичко е до късмета. Далеч съм от мисълта че газта е прецакала нещо...Просто го отдавам на немърливи предишни собственици и малко карък от моя страна и хоп ето ме във филма като участвам в главната роля Иначе колата си върви доста добре като за 1,6 от това не се оплаквам
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #22
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Писах по-горе, че като я покараш повечко на газ ще ти прецака туй-онуй...за съжаление.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #23
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Хаха тия твои думи ще са ми стимул, колкото се може по-скоро да взимам 159 или някаква по-нова, та да спра да оревавам форума
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #24
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Анджък Лошото е, че 159-ката също не е за софийските антитанкови ровове... Вземи си кола с евтини части и проста поддръжка, та да не ревеш пак
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #25
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    абе тъка и тъка не ти е останало много за смяна карай си я

  11. #26
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Анджък Лошото е, че 159-ката също не е за софийските антитанкови ровове... Вземи си кола с евтини части и проста поддръжка, та да не ревеш пак
    Ако караш много и то в Сф. не става с една кола. Аз съм се убедил, че Алфа от 147/156 насам излиза прекалено скъпо за ежедневно каране, като на колегата. Скъпо окачване, скъпа рейка, нисък картер и т.н. Разходът на гориво е най-малкия проблем. Да не говорим, че не са маневрени, не могат да се катерят по бордюри, паркирането на седана е приключение, щото въобще не му се вижда багажника. Супер са си колите, ама най-добре и едно Пунто в допълнение към Алфа-та.

  12. #27
    започва да се пристрастява Jivko_Kolev's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    43

    Default

    И мойта нещо трака. Звука не е силен... чува се само на отворен капак или на пълна тишина и близко до прения капак. А тракането е често... и е точно тъка тъка тъка. Колата нито гори масло нито и играят оборотите. Звука е се едно не стига масло до някой цилиндар и в горната част притраква. Не сам сигорен ама като я купувах каточили тва тракане го нямаше. Навартял сам 11 000 км. Ам не обращам мн внимание на тия работи просто сипвам и карам. Колата си е обслужена селениа 20к. Обаче при втората смяна след 10к ... каточили взе да трака повече. И ся колегата като писа и аз взех да се замислям. Да кажете някви по явни симптоми ... защото тука в Пловдив кадето и да ида дори да и няма нищо ще ми я отворат за да ми преберат парите.
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S 120 h.p. 17" Arcasting Shark

  13. #28
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Колега digitalundgrd много си посърнал!Дай го малко по-свежо!Естествено,че има разходи по автомобила,но когато Алфата е във "форма",не може да се сравни с друга.
    159 е отлична цел - пожелавам ти я от сърце!
    Моята 147,която повече жена ми кара,не ме е предала от година.Не съм пипал нищо по нея откакто я имам.Знам ли,може в един момент само в бокса да седи!Но кола на старо си е божа работа!
    Така,че слагай бенз или газ не му мисли много!

  14. #29
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И как чукат биелни лагери? Повече на щракане прилича техния звук ми се струва.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #30
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by zimin View Post
    абе тъка и тъка не ти е останало много за смяна карай си я
    Спокойно, те и сменените части се развалят отново

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Ако караш много и то в Сф. не става с една кола. Аз съм се убедил, че Алфа от 147/156 насам излиза прекалено скъпо за ежедневно каране, като на колегата. Скъпо окачване, скъпа рейка, нисък картер и т.н. Разходът на гориво е най-малкия проблем. Да не говорим, че не са маневрени, не могат да се катерят по бордюри, паркирането на седана е приключение, щото въобще не му се вижда багажника. Супер са си колите, ама най-добре и едно Пунто в допълнение към Алфа-та.
    Колегата проучваше мненията ни за кола от висок клас в раздела "общи приказки", ама май му трябва нова градска кола, а не 159-ка... Новото пунто, особено във варианта с дизелов двигател идва доста скъпо - 28000 лева и нагоре, а пък от хора които карат служебни такива, отзивите не са много добри. Така че, кеф му Корса, кеф му Фиеста от магазина и е готов, пък като се види в пари може да си вземе една по-голяма Алфа за извънградски круизи
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •