Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 275

Thread: Да се смея ли или да плача...?

  1. #31
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Е, Корса и Фиеста не са в нашата група. Сега има едно Пунто с екстри за 19к с 1.2 бенз., но и то е голямо. Най-добре един 500 + 159. Тва е успешната формула, ама сметката отива към 75к за нови.

  2. #32
    Запален алфист saint78's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Usa
    Posts
    187

    Default

    с тея коли втора ръка е,кой с кват го ориса съдбата.предната ми кола(не беше алфа)4 години нищо не и се развали единствено 50лв за накладки дадох предни.това беше.имаше и газово,но нямаше проблеми и с него.познати със същата марка не излязоха от сервизите.сега взех тази кукла 156 и не съм спрял да ремонтирам.вече спрях да се ядосвам и оплаквам щот няма смисъл май.счупи се,правя и карам.аман вече,но пък ми доставя удоволствие,когато я карам.искам да кажа,че алфата не е виновна,че каквато и марка да е колата винаги може да се чупи.не знам от,какво зависи.ний ли сме каръци,предните собственици ли са михлюзи дето не потдържат,кой знае.щом си го кефи човек колицата му,прай и кара,каквото и да му струва това.айде със здраве и по малко ремонти на всички.

  3. #33
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Симптомите са, че като се подаде газ на празен ход някъде на около 2500 оборота почва да се чува едно тракане(чукане) и така..
    Бонев беше със същите симптоми и преди седмица и неговата я правиха поради тази причина....
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #34
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko_Kolev View Post
    И мойта нещо трака. Звука не е силен... чува се само на отворен капак или на пълна тишина и близко до прения капак. А тракането е често... и е точно тъка тъка тъка. Колата нито гори масло нито и играят оборотите. Звука е се едно не стига масло до някой цилиндар и в горната част притраква. Не сам сигорен ама като я купувах каточили тва тракане го нямаше. Навартял сам 11 000 км. Ам не обращам мн внимание на тия работи просто сипвам и карам. Колата си е обслужена селениа 20к. Обаче при втората смяна след 10к ... каточили взе да трака повече. И ся колегата като писа и аз взех да се замислям. Да кажете някви по явни симптоми ... защото тука в Пловдив кадето и да ида дори да и няма нищо ще ми я отворат за да ми преберат парите.
    Ми то и вариатора си трака, моята си трака яко, откакто съм я взел, ама пусто тогава за вариатор почти не бях чувал.Може да трака и от други работи-клапани и т.н.В София може да ти кажа, ама за Пловдив поразгледай форума имаше някакви майстори там или виж в раздела за срещите и поразпитай на място.
    Last edited by fred; 23-01-2009 at 23:32.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #35
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Е, Корса и Фиеста не са в нашата група. Сега има едно Пунто с екстри за 19к с 1.2 бенз., но и то е голямо. Най-добре един 500 + 159. Тва е успешната формула, ама сметката отива към 75к за нови.
    Не забравяй че Фиат 500 се сглобява в Полша, и въпреки бутиковият му изглед съм много скептичен относно качеството, т.е. предполагам ще има същите слабости като Сейчентото и Чинкуечентото умножени по две. Последното нещо в което може да ме обвините е опелджииство, при положение че от 8 години карам нонстоп италиански коли, но за София трябва каруца - проста и евтина...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #36
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Определено вече знам отговора на въпроса "Да се смея ли или да плача..." - Реве ми се яко! ахахаха

    Колата е била позакрепена колкото да издържи няколко ( в моя случай 12 000км). Преправяна е и въобще...нещата са към нов колянов вал, биела и тн....основен ремонт....
    Много хитро са я напудрили, така че в момента на покупка всичко да бъде точно и чак след определен пробег да си покаже рогцата...Демек нямаше как да се хване при покупката въпросната интервениця...

    Сега минимум месец без кола + една солидна сумичка и направо не ми се мисли
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #37
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Определено вече знам отговора на въпроса "Да се смея ли или да плача..." - Реве ми се яко! ахахаха

    Колата е била позакрепена колкото да издържи няколко ( в моя случай 12 000км). Преправяна е и въобще...нещата са към нов колянов вал, биела и тн....основен ремонт....
    Много хитро са я напудрили, така че в момента на покупка всичко да бъде точно и чак след определен пробег да си покаже рогцата...Демек нямаше как да се хване при покупката въпросната интервениця...

    Сега минимум месец без кола + една солидна сумичка и направо не ми се мисли
    Аз ако съм на теб ще и бодна един 2.0 ТС. с парите за ремонта можеш да купиш направо такъв мотор.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #38
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    От къде да знам, че и тоя където го взема няма да е някакъв КОШЕР...Май ще заложа на сигурното и ще си правя моя. Пък и се консултирах, и след слагане на 1,8 или 2,0 ще трябва да ходя на някакви технотествое и щуротии. Не ми се занимава честно казано...Искам си колата, че си върша работа с нея, а в София без кола си като инвалид...СУпер кофти нередовен градски транспорт и задръствания!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #39
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Много съжалявам за теб колега... Аз пък при такава ситуация бих я разпродал на части.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #40
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Определено вече знам отговора на въпроса "Да се смея ли или да плача..." - Реве ми се яко! ахахаха

    Колата е била позакрепена колкото да издържи няколко ( в моя случай 12 000км). Преправяна е и въобще...нещата са към нов колянов вал, биела и тн....основен ремонт....
    Много хитро са я напудрили, така че в момента на покупка всичко да бъде точно и чак след определен пробег да си покаже рогцата...Демек нямаше как да се хване при покупката въпросната интервениця...

    Сега минимум месец без кола + една солидна сумичка и направо не ми се мисли
    Колега, ясно ли е какво и е било на колата? Защото да се закрепи за 12000км си е бая постижение. Или просто е на 300000км...
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  11. #41
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз ако съм на теб ще и бодна един 2.0 ТС. с парите за ремонта можеш да купиш направо такъв мотор.
    точно
    П.С-селения 20 К се сменя на 20 хиляди километра а при само градски цикъл на каране на 12 не си троши парите за глупости .И по малко се вживявай и повече карай мойта я карам всеки божи ден по дупките и паветата и си е ок .
    Alfa 155 2.0 16v

  12. #42
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    На части...Трудно, пък и мн пари са хвърлени в нея няма как....

    А колата е била "раждала" преди това...И на първи цилиндър е имало някакви интервенции..по картера също. Биелата и лагера са някакви абсолютно различни от тези, които по принцип трябва да бъдат в мотора....Някак си е закрепено било положението и аз не знам как се е задържало без да роди на пътя...Защото реално колата си имаше чукането от преди 2000км някъде...И факт е, че аз не я карам на повече от 3-4000к оборота, и то за малко...Може би и това е допринесло за по-бавното проявяване на проблема...Според Сашо, ако съм я бил изкарал на магистралата, при малко по-голямо натоварване и щяла да е до там....
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #43
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Виждаш ли колко бях прав като казах, че да се хвърлят излишни пари за джанти, тунинг, гЪзови уредби и прочее по автомобил на старо е глупаво Колко ти искат за основният ремонт?
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #44
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Не искам да говоря за пари преди колата да оправена...(дай БОЖЕ). След това ще пиша, след края на Сагата...Следващата кола ще е НОВА, не ме интересува колко бързо се обезценява итн...

    Иначе си прав за тунинга и джантите(ще си взема поука), но за ГИ при мене беше задължителен, ама това сме го разисквали с тебе вече
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #45
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Успех, друже
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •