Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Тръба или резонаторно гърне да сложа ?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default Тръба или резонаторно гърне да сложа ?

    Колеги мисля, че дойде време да махам катализатора , защото е запушен и започна да ми прави бая мизерийки . За нов не ми се дават 200-300 лв ,така че мисля да мина на вариянт тръба или резонаторно гърне . Ходих в един сервиз за ауспуси и ми казаха че ако искам тръба щели да ми го направат без пари , тоест да вземат катализатора и да ми сложат тръбата на негово място , а другия вариянт бил резонаторно гърне за 50 лв . Та въпроса ми е каква е разликата м/у тръбата и резонаторното гърне и има ли смисъл да се дават тези 50 лв за такова гърне
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 16V Super

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    слагаи резонатор.50лв ама ти взимат и катализатора?

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default

    да
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 16V Super

  4. #4

    Default

    В Ем комплект за 50лв.ти слагат резонаторно гърне с една год.гаранция и не ти взимат катализатора.После има едно момче в форума(виж в купува) ще ти го купи.
    146 1.8 TS

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    и ще ти го купят за повече от 50.

  6. #6
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Има смисъл
    С тръба ще звучиш кат шумахер
    И ще се обръщат след тебе
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  7. #7
    Процес на пристрастяване alfapz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    184

    Default

    Колега , преди алфата имах Клио 1.4i ... един ден реших да махна катализатора и сложих права тръба. Звука коренно се промени , както каза колегата горе - започваха да се обръщат по мен хората ... От там дойдоха други проблеми , преебаха ми също ламбда сондата тия майсторчета ... Сега карам боксер като теб , изобщо не си и помислям да махам катализатора или още повече да не сложа резонаторно гърне поне. Звука сега е невероятен (поне за мен) , изобщо не ми се наема с това. Всяко нещо , което е сложено от производителя е , защото е имало за какво , а не за да го махаме Изборът е твой
    Хиляда триста петдесет и един кубически сантиметра сърце ...

  8. #8
    Привържаник Balagan's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Maina Town
    Posts
    396

    Default

    Ако няма заместител на катализатора демек резонатор компютъра ще почне да се побърква ! защото газовете ще излизат по бързо и така ще се прецакаш па и отделно шума дето го споменаха по горе мен лично ми струваше 0лв танто за кукуригу ! демек катализата срещу резонатора и ремонта ! ама това беше лятото сега е криза иииии нема пари и не изкупуват толкова много !
    ex AlfaRomeo 145 2,0 QV -> Голямата ЛюбоФ
    Nissan Qashqai 2,0 140hp
    Renault Megane III Coupe 1,6 16V 110hp
    ShineRay XY350ST-2 StreetKiller

  9. #9
    Запален алфист ngbauns's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    124

    Default

    парво не се казва резонаторно гарне а се казва резонансно гарне.и разликата между резонатор и резонансно гарно е огромно.и какъв тоя резонатор за 50 лева?слагаш си един резонатор и една траба на 60 мм и ти си човека по които ште се обраштат ако разбира се искаш това.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTDm sportwagon

  10. #10
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    @DanchoTodorov Направи следното-удари с ръка по катализатора да провериш дали клопа питата вътре. Ако да-за смяна е. Ако има намачкано от удари по корпуса му също не е добре. Почукай с нещо метално по катализатора и ако звъни значи е празен. Най сигурният начин да разбереш състоянието му обаче е да отидеш в някой пункт за годишни прегледи и да искаш да ти премерят отработените газове. Не го махай без нужда! Увери се първо,че проблема е точно там! Ако все пак се налага,тогава слагай резонатор с филтър и камера. Така колата не става по-шумна и не се бърка работата на ламбда сондата. Старите катализатори в момента вървят около 60лв.кг.
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  11. #11
    Привържаник Balagan's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Maina Town
    Posts
    396

    Default

    Най-добрата обосновка ! РЕЗОНАТОР си е баш думата и майсторчетата така му казват !
    ex AlfaRomeo 145 2,0 QV -> Голямата ЛюбоФ
    Nissan Qashqai 2,0 140hp
    Renault Megane III Coupe 1,6 16V 110hp
    ShineRay XY350ST-2 StreetKiller

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    40

    Default

    Колега, това 50 лева и да ти вземат катализатора си е чист обир.
    Не мен ми сложиха резонаторно гърне в Ем комплект, за 55лв и после продадох катализатора за 50лв. Куповача го намерих в раздел Купува/Продава
    159 1.9JTDM

    146 ti

  13. #13
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    аз съм с тръба и звуча като шумахер както и писал колегата
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Тая мода на всякаква цена да ...ме гявола,ще ни излезе през носа.Катализатора е нужен.Аз днеска си сложих нов и не мисля,че съм се пре...бал.Алфи пак замърка доволно,но като временно решение,препоръчвам резонансното гърне.Иначе се сбърква системата
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    колеги аз съм с тръба вместо катализатор и 3 (три) резонатора вместо заглушителни гарнета , на всичкото отгоре имам и въздушен филтър конус (и от там се чува яко) НЯМАМ проблеми с ламбда сонда НЯМАМ проблеми с ниски и високи обороти НЯМАМ проблеми с "бъркане на двигателя" !!! карам си така вече 5 месеца повече от 10 000 км ! някои ще пробва ли да ме убеди че махането на катализатора ПРЕЧИ ???
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •