Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: съвет за смяна на задна главина на 155-ца

  1. #1
    започва да се пристрастява lejj155's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    sofia
    Posts
    50

    Default съвет за смяна на задна главина на 155-ца

    155 2.0 16v ABS
    Колеги налага ми се да сменям заден лагер и за да необъркам нещо преди да започна борбата ми се иска да се консултирам дали има някакъв пиниз при смяната му или всичко е избиване/набиване.Предварително благодаря на всички за мненията
    не настъпвай змията

  2. #2
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    а лагер купи ли тои е от скъпите и върви в комплект с главината ;(
    иначе развиваш гайката махаш лагера ( а тои илиза лесно слагаш новия и стягаш гайката
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #3
    започва да се пристрастява lejj155's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    sofia
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    а лагер купи ли тои е от скъпите и върви в комплект с главината ;(
    иначе развиваш гайката махаш лагера ( а тои илиза лесно слагаш новия и стягаш гайката
    Да лагер/главина го купих от Александър Ауто 144 лв. и така като го гладам не мисля , че е сложна смяната му , но все пак предпочетох да чуя някое и друго мнение. Както се казва "от питане глава не боли" , а и няма нищо срамно.
    Благодаря ти за
    не настъпвай змията

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Няма никаква философия в смяната му...освен цената...
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  5. #5
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by lejj155 View Post
    Да лагер/главина го купих от Александър Ауто 144 лв. и така като го гладам не мисля , че е сложна смяната му , но все пак предпочетох да чуя някое и друго мнение. Както се казва "от питане глава не боли" , а и няма нищо срамно.
    Благодаря ти за
    144 чирки на челото да им поникнат и през 4 години по 4 да им минават!!!По 110лв бяха!Могло е да избиеш чивия,като вземеш евтината главина за около 45-50лв,на стругар само трябва да я закараш за разстърже главината,за да се извади коронката с 44 зъба.Новата главина пак се качва на струга и се стругова на нула спрямо вътрешния диаметър на коронката,оставя се леко в минус,за да влезе.Смяната е лесна-Сваляш капачката на главината,ще видиш гайка,трябва ти ключ мисля 30 беше.Отзад на главината се държи контра с парче метална заготовка шестограм,или 17 или 19мм беше,забравил съм.Отзад държиш контра,отпред развиваш гайката и излиза.Само трябва спирачния пакет и диска да свалиш преди това.
    Last edited by virusalfa; 26-01-2009 at 15:13.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #6
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by lejj155 View Post
    Да лагер/главина го купих от Александър Ауто 144 лв. и така като го гладам не мисля , че е сложна смяната му , но все пак предпочетох да чуя някое и друго мнение. Както се казва "от питане глава не боли" , а и няма нищо срамно.
    Благодаря ти за


    Смяната е лесна....не се избива нищо..сваляш задното колело, спирачният апарат и диска...отзад има една гйка на оста...отвиваш я...и главината ти е в ръцете!..слагаш новата и по обратния ред.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #7
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    бях писал едно уточнение.Защо е изтрито?Бях писал по същество,и аз имах фиат.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  8. #8
    започва да се пристрастява lejj155's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    sofia
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Смяната е лесна....не се избива нищо..сваляш задното колело, спирачният апарат и диска...отзад има една гйка на оста...отвиваш я...и главината ти е в ръцете!..слагаш новата и по обратния ред.
    Бобби
    И аз така си представях цялата процедура.....но задната гайка ми е интересна.....предполагам , че това е самата ос , а не само контра гайка?
    не настъпвай змията

  9. #9
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by lejj155 View Post
    Бобби
    И аз така си представях цялата процедура.....но задната гайка ми е интересна.....предполагам , че това е самата ос , а не само контра гайка?
    ..ами да за едно и също говорим
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #10
    започва да се пристрастява lejj155's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    sofia
    Posts
    50

    Default

    Колеги смених лагера без никакви проблеми и съм много доволен , че гадното виене изчезна .......... а с него и главоболието след път.

    Но се появи нов проблем ........ жестоко загрява ...... чак джантата неможе да се пипа явно някаде трие но немога да разбера от каде ще да е ?... на феродо не ми мирише , а и гумата свободно се върти никаде не се чува да стърже.Въпроса ми е откаде може да идва проблема с нагряването и може ли да съм натегнал много лагера ???
    не настъпвай змията

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by lejj155 View Post
    Колеги смених лагера без никакви проблеми и съм много доволен , че гадното виене изчезна .......... а с него и главоболието след път.

    Но се появи нов проблем ........ жестоко загрява ...... чак джантата неможе да се пипа явно някаде трие но немога да разбера от каде ще да е ?... на феродо не ми мирише , а и гумата свободно се върти никаде не се чува да стърже.Въпроса ми е откаде може да идва проблема с нагряването и може ли да съм натегнал много лагера ???
    Не...лагера е капсолован в главината...няма как да го пренатегнеш...това не е голф...като си разглобявал...мисля, че имаше една дистациона шайба...да не си я пропуснал при оста и главината.... но май не е това!!!
    Ако няма триене което да се чува или не задържа спирачният апарат...загряването е савсем нормално, ако караш по агресивно...нали джантата не почервенява и не си изпекъл боята?
    При дълъг път и често изплзаване на спирачките е така...
    Last edited by Бобби; 02-02-2009 at 12:44.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12
    започва да се пристрастява lejj155's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    sofia
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Не...лагера е капсолован в главината...няма как да го пренатегнеш...това не е голф...като си разглобявал...мисля, че имаше една дистациона шайба...да не си я пропуснал при оста и главината.... но май не е това!!!
    Ако няма триене което да се чува или не задържа спирачният апарат...загряването е савсем нормално, ако караш по агресивно...нали джантата не почервенява и не си изпекъл боята?
    При дълъг път и често изплзаване на спирачките е така...
    Бобби и двете шайби ги сложих .....а лагера влезе без никакъв проблем ......с леко напасване и наръце го вкарах.......да неби от там да идва проблема да е по хлавав и да превърта по оста???.....а загряването се получи за няма и 5км. от както го смених до нас и повече не съм я карал , просто не смея на по дълги растояния , че така да не прецакам капсоловката (пласмасова е)и да не изхвърли греста.
    не настъпвай змията

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    гр.Пловдив
    Posts
    188

    Default

    а лагера хубав ли е, да не е някои турски боклук.


    Alfa Romeo 155, 1.8, TS

  14. #14
    започва да се пристрастява lejj155's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    sofia
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by 1239 View Post
    а лагера хубав ли е, да не е някои турски боклук.
    Лагера е от Александър ауто , остава и те да предлагат боклуци.......
    не настъпвай змията

  15. #15
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by lejj155 View Post
    Лагера е от Александър ауто , остава и те да предлагат боклуци.......
    До сега съм сменил 2 задни лагера. Първия беше "Велкекс", не изкара и 1 месец.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •