Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем задна пръскалка на чистсчката.

  1. #1
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default Проблем задна пръскалка на чистсчката.

    Колеги не е сериозен проблем,но е много дразнещ и непрятен.Преди работеше,но от няколко седмици не пръска.Интересното е че се чува как работи помпичката но не пръска отзад не са запушене отворите.Някой може ли да каже има ли някакъв начин да проверя къде е запушено и да ми каже през къде минава маркуча за задното стъкло.
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  2. #2
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    имам същия проблем още откакто купих колата по едно време си мислех даже че нямам пръскалка на задното стъкло... така че информацията ще бъде полезна и за мен
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ако ви тече течност за чистачки там където е 3-тия стоп значи някъде там е проблема(запушването) , ако ли не значи преди това се губи по пистата....
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4
    започва да се пристрастява Jivko_Kolev's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    43

    Default

    А на мен ми пръска но супер слабо. Някаде 1-2 см струя. Ако таниста лоста супер силно струята става 3-4 см . Проблема ми е от началото на зимата... от както взеха да хвърлят пясаци и солища. Като чили няма налягане. А предните си работят нормално. Аз нямам идея как може да се орпави тва !!! Ако някой има да казва. За ся ми остава да чакам да се стопли и да се надявам на топло време да го няма тва ... че в тия коли бая раобти са сезонни
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S 120 h.p. 17" Arcasting Shark

  5. #5
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    Е то сега е топло,няма начин да е замрързнало все още.На мен абсолютно от никъде не виждам да ми тече течност,което е много странно защото помпичката върти.
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Това е чест проблем. Обикновено се вади мъркуча, който отива до задната пръскалка. Лесно се оправя но се маха кората на задния капак. Сваля се кората и маркуча се набутва обратно. Лесно се вижда къде му е мястото, няма къде другаде да се мушне. Даже ако правите процедурата може да помислите с какво може да го залепите за да не се вади отново.
    Last edited by kkkrisss; 25-01-2009 at 10:54.

  7. #7
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    направих го но не е там проблема явно.... машинката работи но не пръска и никъде вътре не се вижда да е текло... само аз ли нямам пъпки там имам предвид че след маркучето има едно цилиндърче с отвор при това доста голям където ако трябва да пръска доста голямо налягане ще му трябва...
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    имах същия проблем с задната пръскалка! на самиш механизъм за заданата чистачка, където са отворите за пръскане на водата, отстрани има една дупка, където чрез отверка може да се наглася посоката. завърта се и се вижда как това барабанче от където излиза водата се върти, дори има две различно положения на пръскане - едното е в две посоки, другото е еда, но вероятно по мощна струя. понякога е така нагласено че дупките му са скрити - тогава чуваш че рабжоти, има вода, а не пръска. дано съм бил полезен и да не разглобявате колата )))0

    а сега някой да каже как се сваля задната чистачка???
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  9. #9
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post

    а сега някой да каже как се сваля задната чистачка???
    ще тествам утре това с отверката
    а иначе чистачката се сваля като отвориш капачето отзад се държи на една гайка развиваш я и пада цялата с рамото
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •