Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Чип тунинг за 2.4 JTD

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    32

    Default Чип тунинг за 2.4 JTD

    Някои колеги бяха споделили, че ще си слагат чип тунинг, но никой не публикувал отзиви. Има ли някой във форума с тунингован двигател като моя да сподели впечатления.
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 99

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default

    Сложи един спортен филтър и ще останеш доволен. аз поне така направих
    .::Black Cloud Gang::.

  3. #3
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Ами Петко КГБ слага чип на неговия дизел 147 1.9 8клапановия и може да ти каже доста подробности за чип тунинга на дизел. При дизела определено си заслужава чип. Не съм сигурен ама за Петко ми се въртят някакви цифри че от 115 или 105 не съм сигурен - сега е 150 кончета мерен е на Дино. Мисля че е слаган в Дигитал Тунинг
    За разхода на нафта той да каже дали е паднал, ама при всички положения не се е качил и определено колата му върви яко
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    На Пламен 156-цата беше 2,4 с чип и вървеше страшно много!!!
    Както казва един мой познат: "комънрейлчетата - с едно чипче - и избухват!!!"

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by pumukle
    На Пламен 156-цата беше 2,4 с чип и вървеше страшно много!!!
    Както казва един мой познат: "комънрейлчетата - с едно чипче - и избухват!!!"
    Вярно е! Разликата е сериозна направо си е грехота да не сложиш чип на кола с турбо
    XTruck

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    32

    Default

    Сигурен съм, че ще е добре.
    Затова и съм се замислил да го направя, но все пак искам и да разуча кой чип тунинг е по-читав. Доколкото знам в София се предлагат няколко и цените доста варират.
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 99

  7. #7

    Default

    ?? ??? ?? ?????? 480?? ???? ????... ???? ????? ????? ?????? ??????? ??????? ???????? ???? ????? ?????. ? ? ????? 170?.? ? ????? ?? ???? ?????????????? ?? ???????? ? ???? ??? ???? ??????? ???? ??? ????????... ????? ?? ?????? ?????? ?? ???? ??? ????? ??!!!! ?? ????? ???????? ?? ???? ?????? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ????????? ? ????????!?? ?????????? ??? ????? ???? 20000?? ?????? ?? ?? ?????? ?????? ?????? ???????? ?? ??? ??? ?? ???????)
    ________
    H Engine
    Last edited by santo_traficante; 24-02-2011 at 13:49.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa 156
    ????? ???? ??????? ?????? ? ?? ??????? ???????. ?? ???? ???? ????????
    ????? ????? ???????? ??? ??????????? ?? ????? ?????? ?? ??? ????? ???? ????????? ? ????? ?????? ??? ?? ???? ???? ?? 240?? ? ????? ????? ????? ?? ??? ?????? ?? ???????
    ________
    Magic flight
    Last edited by santo_traficante; 24-02-2011 at 13:49.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante
    ... но моите приятели от ауто италия ме по съветваха да не се занимавам с глупости!за оригинален чип после след 20000км почват да се сменят повече работи обясниха ми ама кой да запомни)
    Това този дето твърди, че няма 156 1.9JTD 105коня ли ти го каза???

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #10

    Default Re: Чип тунинг за 2.4 JTD

    Quote Originally Posted by Genata
    Някои колеги бяха споделили, че ще си слагат чип тунинг, но никой не публикувал отзиви. Има ли някой във форума с тунингован двигател като моя да сподели впечатления.
    Моята както казаха колегите е правена в DigitalTuning.bg, както и тази на Пламен и още много други коли на наши приятели и познати. Ре-мапването "чипа" струва около 1000лв. Фирмата е официален представител на ДигитаТунинг за България. ДигиталТунинг е институт базиран в Швейцария, който прави и програмите за управление на двигателите на БМВ моторспорт, Хаман и още много други.

    Моя съвет и да стойш на страна от много хора в БГ дето свалят чипове от разни интернет сайтове. Външния модул също не е препоръчителен.

    Относно въздъшния филтър, ако сложиш...така наречение спортен такъв имай в предвид, че може да си съсипеш дебитомера.

    пс: Със и без чип знай, че трябва да сменяш маслото на колата на всеки 8 000км...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Quote Originally Posted by santo_traficante
    ... ?? ????? ???????? ?? ???? ?????? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ????????? ? ????????!?? ?????????? ??? ????? ???? 20000?? ?????? ?? ?? ?????? ?????? ?????? ???????? ?? ??? ??? ?? ???????)
    ???? ???? ???? ??????, ?? ???? 156 1.9JTD 105???? ?? ?? ?? ???????
    ??? ?? ? ????? ???? ?? ???? ????????? ?? ?????? ???????? ???? ?? ??? 105?.?. ???? ??? ??????? ?????? ????? ?? ????? ????? ?? ?? ??????? ??? ??? 105?.? ?? ? ? ???
    ________
    LARRY SHINODA
    Last edited by santo_traficante; 24-02-2011 at 13:50.

  12. #12

    Default

    Не е същия...аз говоря за този който е дошъл с теб на срещата.

    Този който ми е дал моторчетата много добре знае какви алфи има и няма ...ако говориме за един и същ човек де.

    Я тогава ги питай за на Койнов старата 166 2.4жтд с външния модул???

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  13. #13

    Default Re: Чип тунинг за 2.4 JTD

    Quote Originally Posted by KGB
    Quote Originally Posted by Genata
    Някои колеги бяха споделили, че ще си слагат чип тунинг, но никой не публикувал отзиви. Има ли някой във форума с тунингован двигател като моя да сподели впечатления.
    Моята както казаха колегите е правена в DigitalTuning.bg, както и тази на Пламен и още много други коли на наши приятели и познати. Ре-мапването "чипа" струва около 1000лв. Фирмата е официален представител на ДигитаТунинг за България. ДигиталТунинг е институт базиран в Швейцария, който прави и програмите за управление на двигателите на БМВ моторспорт, Хаман и още много други.

    Моя съвет и да стойш на страна от много хора в БГ дето свалят чипове от разни интернет сайтове. Външния модул също не е препоръчителен.

    Относно въздъшния филтър, ако сложиш...така наречение спортен такъв имай в предвид, че може да си съсипеш дебитомера.

    пс: Със и без чип знай, че трябва да сменяш маслото на колата на всеки 8 000км...
    1.няма да коментирам швейцарските разработки
    2.може ли да ми кажеш в кой сайт ей така ще си свалиш нещо което да върши работа?
    3.вобще не си наясно как се прави чиптунинг за да говориш за сваляне и за сайтове и т.н. и ....
    4.Защо модулите да не са прпоръчителни че не ми е ясно?
    5.Да дебитемера точно се съсипва
    само за маслото съм почти съгласен !

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante
    на мен ми искаха 480лв дрън дрън... пича прави много такива източва направо софтуеар през няква букса. и я прави 170к.с и казва че пада разходаотдавна се занимава с това ама знам лимного коли бил направил... чуват се хубави работи за него ама знаеш ли!!!! но моите приятели от ауто италия ме по съветваха да не се занимавам с глупости!за оригинален чип после след 20000км почват да се сменят повече работи обясниха ми ама кой да запомни)
    ще отидеш ли пак да ги поразпиташ какво точно трябва да се сменя след 20000км , че ми е интересно ?
    сериозно говоря

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    32

    Default

    За дебитомера знам - вече го смених през август след едномесечно ходене по мъките.
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 99

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •