Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: Моите първи впечатления от Алфа 156

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by shen View Post
    ето и моят съвет купи си 156ца с 2.5 V6 двигател за да разбереш какво е динамично шофиране:
    Мда, верно е, тоя шибан акциз....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #32
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Те това вече беше приказка има една се продава сега в мобилето за 2500лв. , много запазена с МОМО салона(черния) и изглежда супер, ама НЯМА платен акциз , те това и е проблема, а той еее към 5-6000лв.
    Мани акциза, сериозно ли мислиш че кола за 2500 лева е "много запазена"
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #33
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Бензин 1,6 ???
    Бензин 1,8 , 2,0 - да ,но разхода , особено градско е доста висок.
    Вземай дизел - страхотен старт,пъргавина,мощност,икономичност... Дали да е 1,9 или 2,4 зависи какво точно искаш от колата !!!
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  4. #34
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Четвъртък си взимам моята ..... Ела да се качиш да покараш .... Да я усетиш.

    Аз имах 155 1.8 - Уникална кола и доста вървеше....
    Ама на една среща се сдъвкахме за спирачките на 156-ците и колегата Доко вика " на направи едно кръгче с моята и пробвай спирачките.... " Направих аз едно кръгче....

    И така стана че колата след 1 седмица беше моя !!!
    Баща ми и вика "Инфекцията..."
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  5. #35
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Мани акциза, сериозно ли мислиш че кола за 2500 лева е "много запазена"
    Епа, най-лесното е да отиде човек и да я види, а на място се разбира дали - или . Външно изглеждаше екстра, а човек ако има желание преглежда я и разбира заслужава ли си или не, в този момент ако имах 2500лв. не ме интересуваше нищо и направо я зимах и щях само за дръпки да си я ползвам без изобщо да и плащам акциза(у нас в гаража и така) , а ако не става само салона и купето и струват толкова колкото й искат на цялата така, че пак няма да е загуба, ама немам 2500

  6. #36
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Епа, най-лесното е да отиде човек и да я види, а на място се разбира дали - или . Външно изглеждаше екстра, а човек ако има желание преглежда я и разбира заслужава ли си или не, в този момент ако имах 2500лв. не ме интересуваше нищо и направо я зимах и щях само за дръпки да си я ползвам без изобщо да и плащам акциза(у нас в гаража и така) , а ако не става само салона и купето и струват толкова колкото й искат на цялата така, че пак няма да е загуба, ама немам 2500
    верни работи приказваш брат,само на части да я дадеш после си избиваш кинтите двойно ]
    къде я продават,я дайте линк или нещо

  7. #37
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default

    Добре де, ако реша да взема Алфата на авера/все пак може и бартер да си направим, и лизинг и тн/ каква е разумната цена, според вас, която трябва да платя! Освен тези неща, които съм изброил, установих, че и антифриза понамалява

  8. #38
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    хм,ако ти я дава за 3000 зимай,все пак е 97 година апък и после имаш доста разходи:
    за 1.имаш към 30 кинта за диагностика;2.имаш към 300-350 за горни носачи долните са околу 250 парчето/не съм сменял и незнам точно/евентуално може да има и някоя щанга за смяна...но това ще се разбере при майстор;3и при мен присвирва отскоро и аз незнам от какво е...;4.термостат 60-80 кожи;5.най вероятно вариатор 300 кинта;6.както вече казах при мен беше от лоши тоци,но може да е стъпков мотор или да иска почистване на дроселовата клапа...

    тъка като погледнеш си на сметка но трябва да си решиш сам!

  9. #39

    Default

    Па като някой има вече алфа 156, да взима тая 2.5, и само номерата да си сменя и газ......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #40
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by la squadra azzurra View Post
    Добре де, ако реша да взема Алфата на авера/все пак може и бартер да си направим, и лизинг и тн/ каква е разумната цена, според вас, която трябва да платя! Освен тези неща, които съм изброил, установих, че и антифриза понамалява
    Човече нали ти писах в първият ми пост в тая тема подробно кое как и колко пари....Погледни го!!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #41
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Истински читавата алфа си визлиза на към 8-9 бона откадето и да го погледнеш.При всички случай ще излезе кам 8 ако я вземеш изрядна което си е добре,но пък няма да си сигорен като сам да си я направиш!Тъй че ако изкаш плати една хубава алфа с некви технически леки забележки и лесно отстраними за около 6-6500лв и ако си мераклия с течение на времето като я постегнеш ще почувстваш и ти истински хубавата алфа (а тя е фрапантно различна от някой кокошарник за 4500лв.)
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  12. #42
    Младши алфист Shporata's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    13

    Default

    Last edited by Shporata; 29-01-2009 at 15:52.

  13. #43
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO View Post
    Истински читавата алфа си визлиза на към 8-9 бона откадето и да го погледнеш.При всички случай ще излезе кам 8 ако я вземеш изрядна което си е добре,но пък няма да си сигорен като сам да си я направиш!Тъй че ако изкаш плати една хубава алфа с некви технически леки забележки и лесно отстраними за около 6-6500лв и ако си мераклия с течение на времето като я постегнеш ще почувстваш и ти истински хубавата алфа (а тя е фрапантно различна от някой кокошарник за 4500лв.)
    Истински читавата Алфа е новичка от магазина
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Истински читавата Алфа е новичка от магазина
    мноо си прав колега
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #45

    Default

    la squadra azzurra ... аз имам 2.0 TS и съм от Бургас ... прибирам се на 14ти ... ако имаш желание звънни да те кача на моя звяр и да си поискаш сам бензин ...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •