Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 100

Thread: 147 1,6t.s. или 1,9jtd?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    7

    Default 147 1,6t.s. или 1,9jtd?

    Здравейте колеги....аз съм един пришалец от форума на Фиат....карам италянска кола от година и половина и им станах голям фен...колкото и проблеми да ми е правила не мога да спра да и се кефя, но това е друга тема...малко се отклоних от заглавието
    От известно време гледаме и търсим кола за приятелката ми ...Значи вариантите са два Ауди а3 или Алфа 147(ясно ви е на мен кой вариянт по ми харесва )

    При Алфата вариантите отново са два - бензин ли да бъде или дизел...и по-скоро 1,6т.с. или 1,9jtd...аз като верен дизелджия до днеска я навивах за jtd-то, обаче днеска видяхме една бензинова, която ми взе очите ....
    Та искам да разбера от хора, които карат такива коли какви проблеми създава единия двигател и какви другия....съответно какви разходи по обслужване имат....разликата в разхода на двата двигателя - градски и извънградско, ако може ...разликата във вървежа и т.н.
    И като цяло за колата...проблеми по окачване, електроники и такива простотии...
    Мерси предварително

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    1.6 е тотален боклук
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    ЖъТъДъ естествено
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #4
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    твърдо дизел
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #5
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    2.0 бензин върви повече от 1.6 и гори по-малко
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  6. #6

    Default

    дизел естествено

  7. #7
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Ако приятелката ти не е драг рейсър, двг-то няма особено значение. 1.6 идва малко слаб за 147, особено във варианта със 105 коня, но пък бенза е по-приятен за каране на градско. Разходът на гориво не е най-сериозния харч за тая кола, защото само предните й носачи са към 1000лв., а не издържат особено много. Абе, поддръжката на Алфа (тази) и ФИАТ са доста различни в цифрово изражение. Най-важното е да подберете запазен екземпляр, а вида гориво е последната грижа.

  8. #8
    Ненормален с книжка ital_fen's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна 04 Варненчик
    Age
    38
    Posts
    152

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    1.6 е тотален боклук
    Колега, защо така грубо?
    Кое му е боклука на 1.6? Защото аз имам такава и нещо не ми изглежда боклук....
    Jeep Grand Cherokee 2.7 163hp 04/Renault Laguna 2.0 16v 140hp 01./Opel Movano 2.8 DTI 02
    Ex AR 147 1.6 120hp 05 /AR 156 2.4jtd 1??hp/ Fiat bravo 103++hp / Fiat Coupe 131hp/Dacia Logan1.5 DCI 08'/ suzuki GSXR 600 SRAD мах speed 280km++

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Моята е 1,6 120 коня и върви добре...(има и някакъв чип колкото за Бог да прости + 10коня )... Разход последно засечен за 470км САМО в град София е 11,5 л / 100 км ГАЗ! На бензин е около 11-12 според зависи....

    Та казах върви добре, но не достатъчно...Според мен вземи 2.0ТС 150 коня, но я гледай много внимателно, зашото точно тия са много настъпвани и са им взели душичката...Ако приятелката ти я кара колата просто да отиде от точка А до точка Б 1,6 дори и 105 коня и върши работа...
    В тоя ред на мисли сестрата на приятелката ми си взе Ауди А3 1,6 бензин 105 коня май беше, преди 2 месеца. 2002 година с що годе добри екстри (рекаро, климатроник, халогени, подгряване на седалки, ел пакет итн) . Имам поглед и върху двете коли...Алфата е по-красива, по-комфортна, повече гори, по-скъпи са и частите,с по-малък багажник е, и повече скърца интериора в студено време!!!!
    И двете коли са ми пред очите ежедневно така, че ако имаш някакви въпроси питай ще отговаррям!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    добре
    за да има мир
    1.6 е най-добрият мотор на алфа

    ПП имам мнение, базирано е на много опит, но нямам никакво желание да го коментирам
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ооо далече сме от мисълта за 1,6 , че е най-добрия двигател на алфа..., но ще свърши работа на мацката според мен да се вози наляво надясно из града, а зашо не и извън него...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #12
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Вземи си аудито
    156 1.8 TS

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Моята е 1,6 120 коня и върви добре...(има и някакъв чип колкото за Бог да прости + 10коня )... Разход последно засечен за 470км САМО в град София е 11,5 л / 100 км ГАЗ! На бензин е около 11-12 според зависи....

    Та казах върви добре, но не достатъчно...Според мен вземи 2.0ТС 150 коня, но я гледай много внимателно, зашото точно тия са много настъпвани и са им взели душичката...Ако приятелката ти я кара колата просто да отиде от точка А до точка Б 1,6 дори и 105 коня и върши работа...
    В тоя ред на мисли сестрата на приятелката ми си взе Ауди А3 1,6 бензин 105 коня май беше, преди 2 месеца. 2002 година с що годе добри екстри (рекаро, климатроник, халогени, подгряване на седалки, ел пакет итн) . Имам поглед и върху двете коли...Алфата е по-красива, по-комфортна, повече гори, по-скъпи са и частите,с по-малък багажник е, и повече скърца интериора в студено време!!!!
    И двете коли са ми пред очите ежедневно така, че ако имаш някакви въпроси питай ще отговаррям!

    Ами гледахме и няколко Аудита....бяха TDI, но на всичките не ми хареса как работи двигателя....едни пушеха синьо, други тракаха и идваха някакви страни звуци от двигателя....да не говорим, че бяха изтормозени от каране...вътре пластмасите надрани, волана протрит....Мисля, че е доста трудно да намериш запазено а3 tdi....виж за бензиновите не съм се замислял....Я сподели малко за подръжката на това 1,6 на сестрата на приятелката ти....най-вече ме интересува разходите по обслужването и разхода на гориво....то е ясно, че по окачването няма какво да стане

    Инак си мислех, че само фиатите скърцат при по-студено време, ама май не е така

    А за 2,0 т.с. и дума да не става...няма да може да се вреди от мен да я кара

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Ако приятелката ти не е драг рейсър, двг-то няма особено значение. 1.6 идва малко слаб за 147, особено във варианта със 105 коня, но пък бенза е по-приятен за каране на градско. Разходът на гориво не е най-сериозния харч за тая кола, защото само предните й носачи са към 1000лв., а не издържат особено много. Абе, поддръжката на Алфа (тази) и ФИАТ са доста различни в цифрово изражение. Най-важното е да подберете запазен екземпляр, а вида гориво е последната грижа.
    Колега защо мислиш, че бензиновата е по-приятна за каране в града....питам понеже съм останал с впечетление, че е точно обратното ...все пак дизела върви на доста по-ниски обороти....Имам впечетлени от на един приятел Алфата - 146 1,6т.с....за да тръгне да ускорява яко трябва да мине 4500-5000 оборото и чак тогава се усеща хубаво ускорение.

    Иначе за носачите съм запознат...задължителнио преди да се копува ще се закара някъде на диагностика и да я вдигнат, за да видим за луфтове по окачването.

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by Violator View Post
    Вземи си аудито
    А защо?

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •