Results 1 to 10 of 10

Thread: Помогнете!!!Алфа 146 за ремонт:(

  1. #1

    Exclamation Помогнете!!!Алфа 146 за ремонт:(

    Колеги,преди няколко месеца си взех читава алфа 146...
    Скоро след това обаче имах сериозен проблем..
    Термостата не ми отвори,гарнитурата се прецака и влезна вода в единия цилиндърКолата я дадах на ремонт,обаче след ремонта двигателя постоянно ми чука,от някъде има теч на масло(целия двигател е омазнен),освен това ми качи и разхода на масло...Казаха ми че това чукане не можело да се оправи,а масло ми пускало понеже от високата температура при аварията всички уплътнения се скапали...Тоя глупак от сервиза ми каза,че в краен случаи щял да сложи силикон да спре теча на масло,ама чукането на двигателе щяло да си остане

    Вече сам отчаян,кажете ми някои сервиз в Пловдив или София,където ще ми оправят колата като хората..Нямат значение парите,само искам колата ми да си е като преди..Писна ми от некадърници,които не са виждали алфа през живота си..

  2. #2
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by GiuliaSprint View Post
    Колеги,преди няколко месеца си взех читава алфа 146...
    Скоро след това обаче имах сериозен проблем..
    Термостата не ми отвори,гарнитурата се прецака и влезна вода в единия цилиндърКолата я дадах на ремонт,обаче след ремонта двигателя постоянно ми чука,от някъде има теч на масло(целия двигател е омазнен),освен това ми качи и разхода на масло...Казаха ми че това чукане не можело да се оправи,а масло ми пускало понеже от високата температура при аварията всички уплътнения се скапали...Тоя глупак от сервиза ми каза,че в краен случаи щял да сложи силикон да спре теча на масло,ама чукането на двигателе щяло да си остане

    Вече сам отчаян,кажете ми някои сервиз в Пловдив или София,където ще ми оправят колата като хората..Нямат значение парите,само искам колата ми да си е като преди..Писна ми от некадърници,които не са виждали алфа през живота си..
    В Сф мога да ти препоръчам Лисан или клубния сервиз при Румен има координати в общия тех. раздел ако се не лъжа. Иначе кофти случка, требе си да се видят какви са пораженията - иначе мое да насадиш една 2-ка турбо на 146-цата като едното нищо, ако ТС-а е станал на салата
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  3. #3

    Arrow

    Да,в клубния сервиз е наи-добре....
    Alfa Romeo 146 1.6 TS 16v 120 hp 99г.
    Una bella macchina!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 146hp 98г.
    Furiosa

  4. #4
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Колега, за съжаление в Пловдив има малко сервизи, които се занимават с Алфи и там ще те натоварят сериозно.
    За такъв сериозен ремонт се насочи към София.
    Разгледай сервизите тук:
    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

    Прочети какви са отзивите на хората и действай
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #5
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by GiuliaSprint View Post
    Колеги,преди няколко месеца си взех читава алфа 146...
    Скоро след това обаче имах сериозен проблем..
    Термостата не ми отвори,гарнитурата се прецака и влезна вода в единия цилиндърКолата я дадах на ремонт,обаче след ремонта двигателя постоянно ми чука,от някъде има теч на масло(целия двигател е омазнен),освен това ми качи и разхода на масло...Казаха ми че това чукане не можело да се оправи,а масло ми пускало понеже от високата температура при аварията всички уплътнения се скапали...Тоя глупак от сервиза ми каза,че в краен случаи щял да сложи силикон да спре теча на масло,ама чукането на двигателе щяло да си остане

    Вече сам отчаян,кажете ми някои сервиз в Пловдив или София,където ще ми оправят колата като хората..Нямат значение парите,само искам колата ми да си е като преди..Писна ми от некадърници,които не са виждали алфа през живота си..
    къде е и кой е този майстор ? после ще ти кажа 2-3 където можеш да отидеш В Пловдив .
    Last edited by dimo; 02-02-2009 at 16:38.
    Alfa 155 2.0 16v

  6. #6

    Thumbs down

    Бях закъсал до карнобат..От там един приятел с автовоз успя да я закара до Бургас...Там понеже имах познат и той заведе колата на някакъв сервиз и ей го сега резултата

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    45

    Default

    priqtel idi vav dinexspres tam se zanimavat predimno sas italqnski koli tam 6tetiq opravat tovae vav plovdiv do magazin rila

  8. #8
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by batmisho View Post
    priqtel idi vav dinexspres tam se zanimavat predimno sas italqnski koli tam 6tetiq opravat tovae vav plovdiv do magazin rila
    по добре не ходи там щото няма да ти я оправят по добре се свържи със някои от колегите от софия които се занимават със ремонти или Лисан или Бобо
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  9. #9
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    От Динекспрес само части. И то ако са наистина по-евтини...
    Това ми е мнението
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  10. #10

    Post

    ..То се е видяло,че ще се ходи в СофияВече не ми се рискува с "разбирачи по Алфи"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •