Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: alfa romeo 145 jtd или twinspark :?

  1. #1
    Младши алфист BioBo's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    13

    Default alfa romeo 145 jtd или twinspark :?

    Привет на всички

    Преди 2 дена ме налегна мисълта че е време да сменям колата, и днеска ходих да разгледам какви автомобилчета има на пазара. При което видях няколко алфи 145/146 и очичките ми се спряха на 145.
    Въпроса ми е дали дизелов или бензинов да си взема. Гледах характеристиките на 1999 Alfa Romeo 145 1.6 T. Spark 16V; 1999 Alfa Romeo 145 1.4 T. Spark 16V; 1999 Alfa Romeo 145 1.9 JTD при което голяма разлика в мошноста не видях (спрямо jdt i 1.6 TS), но за сметка на това в разхода на гориво има. Ако може да споделите с мен, какви са ви мненията за двата вида двигател, ще съм ви много благодарен

  2. #2

    Default

    естествено 1.9 jtd брат ми има такава 1 година и мн. мои приятели имат такива и са супер доволни от колицата.и едно чипче и е просто невероятна ежедневна бърза кола с малък разход 6-7 на 100км зависи колко ти е тежък крака.колата е супер.УСПЕХ в избора.

  3. #3

    Default

    Дизел си земи, няма да съжеляваш. Просто виж в този раздел има една тема Разход, разгледай я и си направи сметката

  4. #4
    Младши алфист BioBo's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    Аз първоначално смятах да е бензин при което видях разхода и се сетих че има и дизелов двигател

    А като подръжка ако може малко инфо да ми кажете

  5. #5

    Default

    колега,подръжката за 145 jtd не мн. скъпа.зависи от състоянието на колата.добра ли е колата технически просто караш и се наслаждаваш.окачването не е скъпо,нека и другите колеги си дадат мнението,това е моето.

  6. #6
    Запален алфист didkoldihno's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    114

    Default

    няма да сбъркаш и за двете дали 145/146 зависи кое харесваш повече от към врати,иначе относно двигателите TS поне за мен грешка нямат
    Alfa Romeo 159

  7. #7
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    има много изписано за тея коли.

    Прочети малко назад,разгледай всичко.Зависи за тебе кое ти харесва повече


    Дизел - малък разход,върви много добре при ниските от 2500 като се включи турбото става самолет.Дали стой в гараж,да нямаш проблеми в паленето.Трактор е както наричат всично но си е така.


    Бензин - 120 коня 1.6 ТС-то добре върви,в ниските го няма но коя ли я има. Разход под 12 недей чака в града или около тази граница ( при дизела е 7-8 ) но много зависи как караш.Извън града 7-8 около тея граници.


    Поддръжката на тея автомобили са еднакви ЖТД,мотора до сега несъм чувал оплаквания от него... ОТ тС-то има но всичко е на късмет.

    Сходни автомобили но ти си правиш избора - какъв да е той.
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  8. #8
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    И двата вида съм ги карал ... ТС-а върви мъжката , ЖТД-то и то върви ... Ако търсиш икономия си вземи ЖТД , с един чип ще тръгне много . Ако искаш хубав звук и добро вървене , вземи ТС-а .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  9. #9
    Младши алфист BioBo's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    Благодаря за мненията
    каточели се насочвам към ЖДТ (заради разхода - беден студент съм ), но първо трябва да се кача да чуя защо му викате трактор до сега карах брава ТД и не мога да кажа че ми е шумяла кой знае колко :P

  10. #10
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by BioBo View Post
    Благодаря за мненията
    каточели се насочвам към ЖДТ (заради разхода - беден студент съм ), но първо трябва да се кача да чуя защо му викате трактор до сега карах брава ТД и не мога да кажа че ми е шумяла кой знае колко :P
    То трябва да се качиш на TS-то и да покараш над 4000об. така хубаво и ще разбереш защо на другия му викат трактор. Иначе колегите ти казаха, JTD е по-разумният избор, ако търсиш компромис между динамика и нисък разход. TS-a върви малко повече, звучи по-добре и удоволствието да го вкараш във високи обороти е голямо. Ама градско 12, тва е.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  11. #11
    Младши алфист BioBo's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    Разбрах какво имаш в предвид на май няма да се кача на ТС да не взема да се влюбя, че тия 12 на сто малко през ***** ще ми излезнат. Ама пък като се замисля винаги може да се сложи газ на бензина.

  12. #12
    започва да се пристрастява pres's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    гр.София
    Posts
    78

    Default

    ТС на газ ти е по икономи4на от ЖТД в пари говоря или поне на кантар имам либра 2.4 жтд в града 12-13,-20 и +лева алфа 2.0 тс макс 20 газ с много натискане- около 20 лева а в карането просто разликата е голяма
    ALFA ROMEO 146 TI
    Fiat FIORINO 1.4 95
    LANCIA LIBRA 2.4 jtd

  13. #13
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    1,6 Т.С слагаш газов инжекцион,караш двойно повече,от навтата. Уредбата ше ти избие парите,които си дал за нея,стига да я караш редовно колата
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  14. #14
    Запален алфист didkoldihno's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    114

    Default

    Quote Originally Posted by BioBo View Post
    Разбрах какво имаш в предвид на май няма да се кача на ТС да не взема да се влюбя, че тия 12 на сто малко през ***** ще ми излезнат. Ама пък като се замисля винаги може да се сложи газ на бензина.
    аз съм с TS грешка няма зависи как караш относно разхода но аз лично градското ми е 8 изван градско 7
    Alfa Romeo 159

  15. #15
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by didkoldihno View Post
    аз съм с TS грешка няма зависи как караш относно разхода но аз лично градското ми е 8 изван градско 7
    За среден разход 8 по може да е ,в града под 10 трудно се пада
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •