Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49

Thread: alfa romeo 145 jtd или twinspark :?

  1. #31
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    Quote Originally Posted by BioBo View Post
    благодаря за мненията. Голямият проблем сега е как подяволите да се отърва от тая кошница реното, по време на криза
    Колега, и аз карах Рено Клио преди да взема Алфата и те разбирам. Но аз успях да продам реното за точно 3 дни.Късмет , и то не повреме на криза.

    А за темата ти - определено дизела е по-добрия избор, ако не си решил да ходиш по състезания . Смея да твърдя , че и здравината на двигателя е по-голямо отколкото при TS.
    Предимствата на дизела вече са опоменати от колегите преди мен.

    Успех в избора.
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  2. #32
    Запален алфист alfa boy Qv's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    От Пловдив
    Posts
    208

    Default

    Ако искаш икономия дизел,ако искаш да е бега4ка БЕНЗИН,ако искаш и джете ве4е не знам

  3. #33
    започва да се пристрастява gfshocker's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by BioBo View Post
    Привет на всички

    Преди 2 дена ме налегна мисълта че е време да сменям колата, и днеска ходих да разгледам какви автомобилчета има на пазара. При което видях няколко алфи 145/146 и очичките ми се спряха на 145.
    Въпроса ми е дали дизелов или бензинов да си взема. Гледах характеристиките на 1999 Alfa Romeo 145 1.6 T. Spark 16V; 1999 Alfa Romeo 145 1.4 T. Spark 16V; 1999 Alfa Romeo 145 1.9 JTD при което голяма разлика в мошноста не видях (спрямо jdt i 1.6 TS), но за сметка на това в разхода на гориво има. Ако може да споделите с мен, какви са ви мненията за двата вида двигател, ще съм ви много благодарен
    Пич зависи какво търсиш ти в една кола . Ако обичаш високите обороти туйн спарка е за теб . Ако търсиш по нисък разход и си по айляк зад волана - JTD-to . Не че дизелака е бавен и тромав , далеч съм от тази мисъл , но просто не е направен за постоянно ръчкане . Аз имам 145 1.9 JTD и съм страшно доволен . Добър разход ми дава ( около 7 - 7.5 градско ) има си резервна мощ ако се наложи да изпревариш по бързо , но просто няма спортен дух като туйн спарка

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by gfshocker View Post
    Пич зависи какво търсиш ти в една кола . Ако обичаш високите обороти туйн спарка е за теб . Ако търсиш по нисък разход и си по айляк зад волана - JTD-to . Не че дизелака е бавен и тромав , далеч съм от тази мисъл , но просто не е направен за постоянно ръчкане . Аз имам 145 1.9 JTD и съм страшно доволен . Добър разход ми дава ( около 7 - 7.5 градско ) има си резервна мощ ако се наложи да изпревариш по бързо , но просто няма спортен дух като туйн спарка
    Кефят ме, такива обективни мнения !
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #35
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Като собственик на 1.6ТС и 1.9JTD, твърдо бих казал 1.9JTD...връзва се по-добре по всички показатели.С чипчето ще върви много повече от ТС-а, за разхода няма да казвам, поддръжката и здравината....отново точки за дизелчето.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Като собственик на 1.6ТС и 1.9JTD, твърдо бих казал 1.9JTD...връзва се по-добре по всички показатели.С чипчето ще върви много повече от ТС-а, за разхода няма да казвам, поддръжката и здравината....отново точки за дизелчето.
    Е зависи от кой ТС
    Alfa 145 1.8 TS '97

  7. #37
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by kalata8 View Post
    Е зависи от кой ТС
    Ми става дума за 1.4 и 1.6 в темата, доколкото забелязах...ЖТД–то върви и от двата повече като е чипнато....иначе стоково на къси разстояния е като 1.6цата....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #38
    започва да се пристрастява gfshocker's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Като собственик на 1.6ТС и 1.9JTD, твърдо бих казал 1.9JTD...връзва се по-добре по всички показатели.С чипчето ще върви много повече от ТС-а, за разхода няма да казвам, поддръжката и здравината....отново точки за дизелчето.
    Съгласен съм с теб , с чипосването ще върви горе долу като 1.8 ТС , самоче ТС-а ще издържи много повече на напъване ЖТД-то . Ако дизелчето го юркаш душманската и е чипосано няма да те изкара много време

  9. #39
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by gfshocker View Post
    Съгласен съм с теб , с чипосването ще върви горе долу като 1.8 ТС , самоче ТС-а ще издържи много повече на напъване ЖТД-то . Ако дизелчето го юркаш душманската и е чипосано няма да те изкара много време
    М..то като че ТС-ите изкарват по много...всяка седмица по някой с перфорирано билетче има в "продавам" ... "карах 20минути на пълна газ и изтропа " ....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    М..то като че ТС-ите изкарват по много...всяка седмица по някой с перфорирано билетче има в "продавам" ... "карах 20минути на пълна газ и изтропа " ....
    Едно е да караш на пълна газ с 200, друго е да си я натискаш за кеф по светофарите и изобщо. Аз съм с 1,6 twin spark със спортен филтър и звукът при подаване на газ ти изпълва душата с радост. Съмнявам се, че при печките е така. Друг голям кеф прави като влезе малко в обороти - след 4000 От обикновена динамична кола почва да става леко дзверче, което доставя голямо удоволствие. Просто тази кола не може да се кара пенсионерски. Не съм карал 146 печка ама все си мисля, че не е същият кеф.
    Успех
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '06

  11. #41
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by JK View Post
    Едно е да караш на пълна газ с 200, друго е да си я натискаш за кеф по светофарите и изобщо. Аз съм с 1,6 twin spark със спортен филтър и звукът при подаване на газ ти изпълва душата с радост. Съмнявам се, че при печките е така. Друг голям кеф прави като влезе малко в обороти - след 4000 От обикновена динамична кола почва да става леко дзверче, което доставя голямо удоволствие. Просто тази кола не може да се кара пенсионерски. Не съм карал 146 печка ама все си мисля, че не е същият кеф.
    Успех
    Колега, метни едно очо в подписа и ще видиш, че имам доста добра идея за какво ми говориш....само дето ще те разочаровам...турбо-печка с филтър издава най-бруталния звук, който съм чувал....все вътре в самото купе се чува така, все едно имаш турбина 2 на 2 метра под капака и караш поне 400 кончета.....Просто това мехаинично пищене от самата турбина се увеличава сигурно 5 пъти с конуса....звука от Туинспарка не може да му стъпи на малкия пръст на този на дизела като го настъпиш...а само като отпуснеш газта звука е 1:1 като от разтоварващ клапан...А за светофарчетата дизела ще се изстрелва 5 пъти по-добре от тоя мъртвец 1.6ТС..
    Last edited by Satanism; 27-02-2009 at 00:04.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #42
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Колега, метни едно очо в подписа и ще видиш, че имам доста добра идея за какво ми говориш....само дето ще те разочаровам...турбо-печка с филтър издава най-бруталния звук, който съм чувал....все вътре в самото купе се чува така, все едно имаш турбина 2 на 2 метра под капака и караш поне 400 кончета.....Просто това мехаинично пищене от самата турбина се увеличава сигурно 5 пъти с конуса....звука от Туинспарка не може да му стъпи на малкия пръст на този на дизела като го настъпиш...а само като отпуснеш газта звука е 1:1 като от разтоварващ клапан...А за светофарчетата дизела ще се изстрелва 5 пъти по-добре от тоя мъртвец 1.6ТС..
    Бряяя,като чета това още малко и ще ме е яд че моята не се е паднала ДИЗЕЛ
    само да добавя наскоро карах едно ЖТД 105: е голям астматик е,доста по-тромав от 1.6 Т.С примерно.особенно на къси отсечки.
    Вече е друг въпроса какво иска всеки от колата си
    146 Turbo

  13. #43
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Не ме ли лепи за седалката като му подпаля газта, не става...моята успява само като е на кеф...със старата делтичка 90 коня печица си се лепях винаги....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #44
    започва да се пристрастява gfshocker's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Бряяя,като чета това още малко и ще ме е яд че моята не се е паднала ДИЗЕЛ
    само да добавя наскоро карах едно ЖТД 105: е голям астматик е,доста по-тромав от 1.6 Т.С примерно.особенно на къси отсечки.
    Вече е друг въпроса какво иска всеки от колата си
    Е ти пък ся баш астматик не е . Доста пъргава си е колата , но си е прсото ... дизел Все пак не е ясно в какво състояние и била машината

  15. #45

    Smile

    а колега не мислиш ли, че едно 1.9 dci колко щи харчи. Аз ще ти кажа 4.6 извън и 6.5-7 градско. Мисля че е по добър вариант от една Алфа, аз дори вече се отказах от Алфите и скоро ще се кача на Laguna II dci
    Kappa SW
    Bravo GT
    Mondeo RS

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •