Results 1 to 7 of 7

Thread: Как се сменя крушка на оборотомера и килиметража на 156

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    112

    Default Как се сменя крушка на оборотомера и килиметража на 156

    Здравейте колеги, търсих но не можах да намеря нищо. Как се сменят крушките на километража и оборотомера. На мойта 156 - изгоряха 2бр.Ако има снимков материал ще бъда много благодарен. Мерси много предварително, моля помугнете.Карам Алфа 156 2.0-1999.

  2. #2
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    не трябват особени знания/умения ...вземаш една отверка, с която развиваш винтовете дето държат оборотомера/километража.Издърпваш го напред и отзад мисля ,че имаше букса, която се откача и един бял капак на скоби хванат...махаш го и там се виждат крушките, мисля че, бяха на малки фасонки,които се изваждат с въртене.не съм много сигурен дали беше само това,но е елементарно,аз ги сменях преди 3 години няма никакви особености. Успех

  3. #3
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    нужни инструменти:
    - кръст отверка
    - клещи изтънени
    развиваш с отверката винта на пръстена около килиметража, след като махнеш пръстена се вижда, че километража е хванат вътре на още 2 или 3 места пак с винтове кръст, развиваш и тези 2-3
    изкарваш километража от дупката - таблото, има кабел но той е достатъчно дълъг, може да не се разкача от него
    отзад на километража в 3 дупки са поместени крушкити, бъркаш с клещите, трябва да са изтънени отпред за да могат да влязат в дупката на крушката, завърташ крушката заедно с пластмасата както е и тя излиза
    подменяш я с нова и по обратния начин събираш километража в нормалния му вид
    не е никак трудно, може само малко да те изнервят крушките докато ги извадиш и после докато ги завиеш вътре в дупката им, но при добри клещи става бързо

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by raffaello View Post
    нужни инструменти:
    - кръст отверка
    - клещи изтънени
    развиваш с отверката винта на пръстена около килиметража, след като махнеш пръстена се вижда, че километража е хванат вътре на още 2 или 3 места пак с винтове кръст, развиваш и тези 2-3
    изкарваш километража от дупката - таблото, има кабел но той е достатъчно дълъг, може да не се разкача от него
    отзад на километража в 3 дупки са поместени крушкити, бъркаш с клещите, трябва да са изтънени отпред за да могат да влязат в дупката на крушката, завърташ крушката заедно с пластмасата както е и тя излиза
    подменяш я с нова и по обратния начин събираш километража в нормалния му вид
    не е никак трудно, може само малко да те изнервят крушките докато ги извадиш и после докато ги завиеш вътре в дупката им, но при добри клещи става бързо
    Благодаря много колеги, задължен сам ви. Утре ще се пробвам, трябва да стане.

  5. #5
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    виж и с търсачката,мисля че имаше и снимки някъде!

  6. #6

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    112

    Default

    мерси много колега, стана перфектно. много се радвам . трепач е.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •