Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70

Thread: Лашка при отпускане на газта

  1. #1

    Default Лашка при отпускане на газта

    Колеги търсих всичо свързано с проблема ми,ама не намерих ясни и ориентиращи обяснения.Значи проблема ми е,че като подам рязко газ и най-вече като я отпусна рязко колата подскача лашка се напред назад,което страшно много дразни.Имам и друг проблем който всички го знаете с прословутото прекъсване на ниски обороти и замислянето при потегляне,ама мисълта ми е,че преди време ми бяха споменали в сервиз,че потенциометъра на дросела нещо не е в час,според вас може ли от него да ги прави тия проблеми.Знам,че повечето от вас ще кажат на диагностика,ама там е проблема,че няма проблем на диагностика.Само си спомням,че едни кавали,които се оказа,че хич ги няма вдигнаха ръце,но споменаха за този потенциометър.Ако някой от вас е сменял тая джаджа да каже какви са му били симптомите,благодаря предварително.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  2. #2
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Лашкането при подаване и отнемане на газта най-вероятно е от разбити тампони на мотора или на кутията.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  3. #3
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    Quote Originally Posted by wrc View Post
    Лашкането при подаване и отнемане на газта най-вероятно е от разбити тампони на мотора или на кутията.
    не е от тампоните,имам същия проблем,и на гас и на бензин.по непотвърдени данни,дебитомер.
    колега 155_8000rpm,ако аз разбера от къде е това,ще ти пиша.ти ако имаш вече предположения кажи.

  4. #4
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    и според мен е най-вероятно дебиломера (нема оправия с тия боклуци)........ При мен при рязко отпускане на газта забива моцуната леко


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  5. #5
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    виж си тампоните все пак
    Alfa 155 2.0 16v

  6. #6

    Default

    Колеги не може да е от тампони,защото не го прави винаги,а когато си иска,пък и от тампони знам как лашка,патил съм.Карам със 100 октана и от кофти бензин не може да е.Дебитомер абсурд,нали ви казвам че на диагностика не излиза нищо(със дебитомера на lulin_racing съм,той и моят е читав и така си стои зарезерва).Казаха ми преди за потенциометъра на дросела,ако някой е страдал от него да каже.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  7. #7
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Колеги не може да е от тампони,защото не го прави винаги,а когато си иска,пък и от тампони знам как лашка,патил съм.Карам със 100 октана и от кофти бензин не може да е.Дебитомер абсурд,нали ви казвам че на диагностика не излиза нищо(със дебитомера на lulin_racing съм,той и моят е читав и така си стои зарезерва).Казаха ми преди за потенциометъра на дросела,ако някой е страдал от него да каже.
    бях забравил.... ами колега аз ги сменях 5 и нямаше разлика... имам предвид че си бяха ок


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  8. #8
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    и в крайна сметка деботомер може ли да е или не?

  9. #9
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    Koега , извинявай че ти СПАМЯ темата . Разбрах от къде са всичките проблеми на 8 клапановия мотор - намира се под жабката . Това проклятие на БОШ наречено за гордост Мотроник . Нешо се бъгва в тая гадна кутия и колата си прави каквото си иска . Почвам да и търся заместител
    Last edited by cobra_11; 08-02-2009 at 18:38.
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    и в крайна сметка деботомер може ли да е или не?
    Според мен е абсурдно да е дебитомер,няма логика ако е от него може да лашка на скорост по вероятно,но като отнемаш газта едва ли.
    Новината е,че не е потенциометъра.Пробвах с нов не стана нищо.Много скоро ще взема да се откажа и тва е,ще си я карам така,не че не съм свикнал,ама е неприятно.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by cobra_11 View Post
    Koега , извинявай че ти СПАМЯ темата . Разбрах от къде са всичките проблеми на 8 клапановия мотор - намира се под жабката . Това проклятие на БОШ наречено за гордост Мотроник . Нешо се бъгва в тая гадна кутия и колата си прави каквото си иска . Почвам да и търся заместител
    Изобщо не я спамиш,щото и аз вече до такива изводи стигам.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  12. #12
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    хубаво де как така лашка - тия коли са с много нежен педал на газта. Даже като се качи някой за пръв път да се вози си мисли че не можеш да караш чак! Не съм чувал някой да му лашка като върне газта. Иначе вършеш ли педала след1500 оборота и нагоре - притока на бензин спира към мотора -cut off. Нормално е да играе спирачка двигателят!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #13
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    ЛАШКА ОТ СКАПАНО МОТОРЧЕ ЗА НИСКИ ОБОРОТИ.


    ПРОВЕРЕНО.


    Карам с 2500 оборота на 1 ва пускам газта и пресяцва, като мина през дупка примерно или неравност, започва да предърпва МНОООГО ако не натисна съединитела направо ще ми изкърти главата.


    Карам с 3000 оборота също пускам рязко газта и в първия момент тръгва да намаляво после си давамалко газ пак намалява, но падне ли под 1500 направо предърпва, всеедно много нервно ритам педала на газта

    Абе ЛАШКА ЯКО

    Свалих моторчето за малките обороти имаше луф и на страни и на вътре (на вътре е нормално май)
    Смених го и се оправи.

    Ако искаш на срещата ще свалим моето моторче и ще го насадим на твоя мотор да пробваш.
    Last edited by The_Game; 09-02-2009 at 01:46.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  14. #14
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    много точно казано че в малките обороти 1500-2000 лашка при онтнемане на газта до побъркване.същото е и при малките обороти на скорост с малка газ.ще ходя на комп.да я проверя следобед и ще долкадвам.ще почистя и стъпковия мотор отново пък да видим.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    ЛАШКА ОТ СКАПАНО МОТОРЧЕ ЗА НИСКИ ОБОРОТИ.


    ПРОВЕРЕНО.


    Карам с 2500 оборота на 1 ва пускам газта и пресяцва, като мина през дупка примерно или неравност, започва да предърпва МНОООГО ако не натисна съединитела направо ще ми изкърти главата.


    Карам с 3000 оборота също пускам рязко газта и в първия момент тръгва да намаляво после си давамалко газ пак намалява, но падне ли под 1500 направо предърпва, всеедно много нервно ритам педала на газта

    Абе ЛАШКА ЯКО

    Свалих моторчето за малките обороти имаше луф и на страни и на вътре (на вътре е нормално май)
    Смених го и се оправи.

    Ако искаш на срещата ще свалим моето моторче и ще го насадим на твоя мотор да пробваш.
    Възможно е,ама що не ми излиза на тая шибана диагностика тва моторче тогава.Аз го чистих лятото и нямаше промяна никаква,иначе проблеми други не ми е правило,само тва лашкане направо си е дразнеяо и тва си е.Дано да се наканя да дойда и аз на среща,та да пробваме.Нещо все не мога да се наканя,що така не знам.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •