Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 70

Thread: Лашка при отпускане на газта

  1. #31
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    след доста продължително канене тази вечер свалих капака на свещите и запалих колата,на абсолютна тъмнина.беше ми препоръчано от колега от форума,първото което ми дойде на ум е защо да не си пусна малко хаус и да не си направя едно техни хаус парти,една цветомузика,аз такова нещо не бях виждал.утре за кабели и да видим.

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Ако ти дотрябват оборотни кабели или за проба - чукни. Моите старите си бяха ОК, ама аз ги смених че ми попаднаха на обява...

    AR 145 QV '97

  3. #33
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    далече си ми за проба.пък и те са си за смяна,аз такава цветомузика не бях виждал.благодаря ти все пак.

  4. #34
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Смени ли кабелите
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  5. #35
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    вече смених и кабелите,като че ли сега не лашка така,но ми трябва време да покарам малко и ще пиша пак.загубата на мощност на големите оборите обаче си остана,явно е от нещо друго.ако лашкането ми изчезне а загубата на мощност остане ми остава варианта със зацепването и ще се ходи при радо в поморие.и те така.от нова година насам гоня хиледарката.

  6. #36
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    от нова година насам гоня хиледарката.
    Защо сменяш работещи неща ????????
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  7. #37
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    само дебитомера върнах защото ми дойде дебел.стъпковия,ТПС-са,датч. за темп. не ги върнах от неудобство.кабелите ми си бяха за смяна.а ги сменям и купувам защото кой кво ми каже аз изпълнявам като пионерче.приятел ми каза за дебитомера,другите неща "майстори",от нашия град ,от бургас и т.н. не съм първия нито последния.мой приятел смени предни лагери на главини на ауди А4 защото "виели" вече,па то гумите му виели.докато в българия има сервизи и майстори без лицензи и образование ще е така.

  8. #38
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    само дебитомера върнах защото ми дойде дебел.стъпковия,ТПС-са,датч. за темп. не ги върнах от неудобство.кабелите ми си бяха за смяна.а ги сменям и купувам защото кой кво ми каже аз изпълнявам като пионерче.приятел ми каза за дебитомера,другите неща "майстори",от нашия град ,от бургас и т.н. не съм първия нито последния.мой приятел смени предни лагери на главини на ауди А4 защото "виели" вече,па то гумите му виели.докато в българия има сервизи и майстори без лицензи и образование ще е така.
    Кажи кво е на дневен ред сега Или ако нещо не е наред да ти гледам на боб и да ти кажа че май не си чистил дюзи още ама честно след всичките тия упражнения едно чистене на дюзите току виж ти реши проблемите
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #39
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Кажи кво е на дневен ред сега Или ако нещо не е наред да ти гледам на боб и да ти кажа че май не си чистил дюзи още ама честно след всичките тия упражнения едно чистене на дюзите току виж ти реши проблемите
    айде Bobo да ми хвърлиш вече един бобец,...!та по темата,колата я карам на газ,тя и набензин е същата работа.сега на дневен ред е Радо в поморие да проери зацепването на ремъка.сега с кабелите няма промяна,с НОВИТЕ кабели.та и бобеца вече ще ми е полезен,и знахарка ми трябва ,препоръчана.

  10. #40
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    айде Bobo да ми хвърлиш вече един бобец,...!та по темата,колата я карам на газ,тя и набензин е същата работа.сега на дневен ред е Радо в поморие да проери зацепването на ремъка.сега с кабелите няма промяна,с НОВИТЕ кабели.та и бобеца вече ще ми е полезен,и знахарка ми трябва ,препоръчана.

    Ша хвърла ощв един боб като ходиш при радо мушни един дебитомер от работеща кола да пробваш че напоследък е пълно с бош ментета А и много хора от форума се преебаха с тия ментета та плащаха 2 пъти
    Неща да споменавам продавачи че ше стане мангалщина ма предполагам се знаят
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #41
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    мм да дааа.и това ще пробваме.

  12. #42
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Гледах гледах за подобен проблем, и тази тема ми се стори най-близка до моя. 155-цата от подписа ми никога не е имала газова уредба. От 2 месеца е със свален катализатор и заменен с някакво мноого тънко резонаторно гърне, и на заварката мисля че леко изпуска газове и е станала по шумна като цяло. Но с вървежа нямах проблеми, докато не застудя. От как се помня докато не мине 60 градуса или поработи 5 минутки забива нос при рязко подаване на газ - свикнал съм и не ми прави впечатление.

    Сега на въпроса - при по рязко ускорение на вече позагряла кола - над 70 градуса, при смяна от 2ра на 3та скорост ускорението ми продължава на тласъци и леки придърпвания. Не става въпрос за прекъсване, просто има едно уауауауа и след 3 секунди като подмине 4000 оборота се оправя. При отпускане на газта и повторно ускорение на 3-та предавка отново почти не повтаря, но понякога повтаря това поведение. Ако сменя предавките след 3600 някъде този проблем го няма.

    Нямам идея от какво е. Първата стъпка, която предприемам тази събота е нови свещи, защото още карам с италианските. Ще замеря и кабелите на мултицет при един близък - жичкаджия.

    От какво не е - сменял съм тази година горивен филтър - беше запушен и причиняваше още по-гаден проблем. След смяната му колата се отпуши. По принцип не съм я оставял с по-малко от 10 литра.

    Изпран спортен филтър също така. Ако някой има идеи - да помага. Аз като сменя свещите, ще докладвам. Смятам и гърнетата да оправя като хората, ама иска пари и ще видим кога ще е.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    гр.Пловдив
    Posts
    188

    Default

    Колега виж марку4а между дебитомера и дросела да не е спукан някаде ,4е тогава пак го прави то4но това което си описал.


    Alfa Romeo 155, 1.8, TS

  14. #44
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    И аз съм го имал този проблем, появявал се е и е изчезвал сам.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  15. #45
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    И аз съм го имал този проблем, появявал се е и е изчезвал сам.
    гориво!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •