Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 70

Thread: Лашка при отпускане на газта

  1. #46
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    И аз съм го имал този проблем, появявал се е и е изчезвал сам.
    И при по-новите TwinSpark-ове го има това явление от време на време. На мен ми се случва не много рядко. От бензина не вярвам да е, карам само със 100 октана от Еко. По-скоро или дюзи, или някой датчик дава криви стойности от време на време, или компа се ошашква за секунда.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #47

    Default

    ТОЧНО ТАКА. ТОЗИ ПРОБЛЕМ Е ОТ СПУКАНО ГУМЕНО СЪЕДИНЕНИЕ МЕЖДУ ДРОСЕЛА И ДЕБИТОМЕРА. ПРОВЕРЯВАЙТЕ ПО-ПОДРОБНО ОТДОЛУ НА СГЪВКИТЕ.
    ALFA ROMEO 155 1.7 TS 8V-Ex; ALFA ROMEO 146 1.9 JTD-Ex; ALFA ROMEO 147 1.9JTD M-Jet 16V-Ex; ALFA ROMEO 159 2.4 JTDM

  3. #48
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by SCIRO View Post
    ТОЧНО ТАКА. ТОЗИ ПРОБЛЕМ Е ОТ СПУКАНО ГУМЕНО СЪЕДИНЕНИЕ МЕЖДУ ДРОСЕЛА И ДЕБИТОМЕРА. ПРОВЕРЯВАЙТЕ ПО-ПОДРОБНО ОТДОЛУ НА СГЪВКИТЕ.
    При мен съединенията са здрави. Със сигурност.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #49
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Ще проверя за съединението утре и ще пиша. Благодаря за мненията, като знам че гърнето ми не е у ред може и ламбдата да дава грешки. Пропуснах да пиша че ми свети и лампата за инжекциона, но тя свети цяла година и колата лети, може сега да почва да се усеща. Тъпото е, че на диагностика дава грешка при вързването с компа и не се разбра от какво е.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by Vesko84 View Post
    Ще проверя за съединението утре и ще пиша. Благодаря за мненията, като знам че гърнето ми не е у ред може и ламбдата да дава грешки. Пропуснах да пиша че ми свети и лампата за инжекциона, но тя свети цяла година и колата лети, може сега да почва да се усеща. Тъпото е, че на диагностика дава грешка при вързването с компа и не се разбра от какво е.
    Мирише ми на дебиломер, ма знам ли ... или спукана връзка или дебиломер, щом имаш и грешка във формата на дюза...
    Last edited by Pastora; 21-10-2010 at 23:16.
    Arena Coast Customs

  6. #51
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Така, смяната на свещи не помогна, но старите бяха много черни исъс сажди, а и омаслени, тъй като от горната ми гарнитура понякога като я изпържа явно капе масълце, макар и в рамките на позволеното. Не бяха приятна гледка, сложих Денсо от по 4.50 с отстъпка. Колата определено върви малко по добре, но няма разлика в уауауа-то. Проверих и кабелите на тъмно - не искрят. Не успях да ги замеря, но ми се струва, че са ок.

    Относно гофрирания маркуч до дебитомера - проверих и както очаквах не е скъсан. Колата не е била на газ, а те обикновено се късат, защото плочката ги измества и им променя ъгъла, доколкото знам.

    Ще пробвам при първа възможност за дебитомер. А, и сега като вече съм чел темата - колата наистина си лашка при отпускане на газта, ама ако го няма другия проблем това се преживява лесно
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  7. #52
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    На мен това лашкане ми прилича да е от задвижването някъде ,маховик ,съединител ? Навремето карах един дърт транзит който лашкаше по същият начин и се оказа ,че нещо кардана му не беше добре.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  8. #53
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    При мен го има също това "лашкане" в граничната зона на празните обороти. Примерно се движа с 60 (независимо на кава скорост), пускам газта, колата плавно си намалява и при достигане на гранични обороти за излизане от принудителен празен ход разклаща леко (но досадно), след което заглажда работа. Ако в този момент подам газ (независимо рязко или плавно), пак разклаща леко и след това заглажда. На по-високи обороти го няма тва придърпване при отпускане и подаване на газ.
    Оставена на място на празен ход обаче работи като часовник, същата работа и ако я пусна на първа без газ в някой тегав "керван" - пъпърка си гладко, докато не подам малко газ. Много е дразнещо тва в задръстванията, когато карам близо до граничните обороти. Обирам ги със съединителя тези лашкания, но...

    Имал съм и другия вариант, споменат от Мочко - преди години ми се беше разхлабил предният мост и пак имаше лашкане, но усещането е друго, а и се чуваше почукване.

    Профилактично смених и аз кабели, свещи, горивната помпа и тя е нова (че увяхна), гуменият маркуч към дебитомера е чисто нов оригинален. Дебитомерът е "ревизиран" по друг повод, моторчето за празния ход е май единственото нещо, което не е пипано никога по тази кола.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  9. #54
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    моторчето за празния ход е май единственото нещо, което не е пипано никога по тази кола.
    е точно и това при мен не е пипано и почвам да го набеждавам и за други ефекти... само съм го чистил, но никога не съм пробвал с друг мотор, дали ще има някаква промяна в работата на мотора, като цяло.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #55
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Не знам дали не си измислям вече но ми се струва, че е станало по-шумно това моторче при мен. Ще взема да го почистя да видя дали ще има ефект.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  11. #56
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Днес пробвах самодиагностиката от темата на Proof и на таблото ми присветна следният код - 1-2-2-4 - heated lambda probe. Това по какъв начин се различава ит съседната грешка 1-2-2-3 regulation of lambda probe не ми е ясно. Предполагам, че почвам да събирам пари за ламбда сега. Все не ми остава време да се възползвам от любезното предложение на пастора да пробваме с неговия дебитомер, но в момвнта трябва да пиша уж две курсови работи Живот и здраве януари ще сменя ламбдата и се надявам всичко да си влезе в час.
    __________________
    Last edited by Vesko84; 21-11-2010 at 23:25.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  12. #57
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Vesko84 View Post
    Днес пробвах самодиагностиката от темата на Bass и на таблото ми присветна следният код - 1-2-2-4 - heated lambda probe. Това по какъв начин се различава ит съседната грешка 1-2-2-3 regulation of lambda probe не ми е ясно. Предполагам, че почвам да събирам пари за ламбда сега. Все не ми остава време да се възползвам от любезното предложение на пастора да пробваме с неговия дебитомер, но в момвнта трябва да пиша уж две курсови работи Живот и здраве януари ще сменя ламбдата и се надявам всичко да си влезе в час.
    __________________
    по принцип тази грешка е за подгрева на сондата - може бушона или релето да не са добре, които дават ток за подгева на сондата! Бушона и релето са под дебиотмер-а!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #58
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Проверих бушоните - дотолкова мога сам. Иначе релетата ще ги закарам да ги тестват. Някаква идея кое от всички релета е това за ламбдата - направих снимки?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Image0176.jpg   Image0175.jpg  
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  14. #59
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колеги като чистите това прословуто моторче за празен ход,после занулявате ли компютъра-в смисъл-да откачате отицателната клема на акумулатора?

  15. #60
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колеги като чистите това прословуто моторче за празен ход,после занулявате ли компютъра-в смисъл-да откачате отицателната клема на акумулатора?
    НЕ.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •