Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 72

Thread: Спортен филтър

  1. #46
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    е па колко да е далече разстоянието при боксера. дори и до радиатора да се изнесе и да дърпа студено от решетката, пак ще е 2 пъти по-късо от оригиналните въздуховоди.

  2. #47
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Колеги, след всичко което изчетох тук, реших да си сложа JR replacement, намерих и точно модела от drive.bg
    Само не разбрах, трябва ли да правя някакви допълнителни термощитове, алуминиеви топлоизолации и т.н. или това се отнася само до боксерите. Щото просто не ми се занимава...
    Ако е само да го сменя, съм навит, макар че много не съм сигурен за ефекта, ама айде, по-лошо сигурно няма да стане.
    Моля за компетентно мнение, и благодаря за което!!!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  3. #48
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Не, за риплейсмънт няма нужда. Просто го слагаш на мястото на стария. Поръчвай и слагай смело. По-добре ще се чувства мотора.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  4. #49
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    Колеги, след всичко което изчетох тук, реших да си сложа JR replacement, намерих и точно модела от drive.bg
    Само не разбрах, трябва ли да правя някакви допълнителни термощитове, алуминиеви топлоизолации и т.н. или това се отнася само до боксерите. Щото просто не ми се занимава...
    Ако е само да го сменя, съм навит, макар че много не съм сигурен за ефекта, ама айде, по-лошо сигурно няма да стане.
    Моля за компетентно мнение, и благодаря за което!!!
    Може само да докараш свеж въздух до кутията с по дебела тръба/въздуховод/,слагаш единия край долу в бронята,до халогена,пък другия край го боджаш в кутията
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #50
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Може само да докараш свеж въздух до кутията с по дебела тръба/въздуховод/,слагаш единия край долу в бронята,до халогена,пък другия край го боджаш в кутията
    нещо като на боксера
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  6. #51
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Може само да докараш свеж въздух до кутията с по дебела тръба/въздуховод/,слагаш единия край долу в бронята,до халогена,пък другия край го боджаш в кутията
    А това наложително ли е? И какво ще стане, ако не го направя? В смисъл като отрицателен ефект нещо?
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  7. #52
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    А това наложително ли е? И какво ще стане, ако не го направя? В смисъл като отрицателен ефект нещо?
    Нищо няма да стане просто с такава тръба ще дърпа повече студен въздух,ама не е препоръчително да минаваш през много големи локви.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  8. #53
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за спортен филтър,

    Абе да ви питам, без да отварям нова тема, решил съм да слагам на мойта 156 2.0 спортен филтър цилиндричен (а не конус, понеже смятам че много ще ручи), който също смятам че ще е добър за двигателя. Та от няколко дена гледам онлайн магазините. Та намерих JR за 120 лв с доставката, и KN за 185 без доставката. Въпроса ми е кой да избера (понеже така и така няма да е конус)? Лично според мен тея JR са добри филтърчета, но все пак да питам....
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  9. #54
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    Абе да ви питам, без да отварям нова тема, решил съм да слагам на мойта 156 2.0 спортен филтър цилиндричен (а не конус, понеже смятам че много ще ручи), който също смятам че ще е добър за двигателя. Та от няколко дена гледам онлайн магазините. Та намерих JR за 120 лв с доставката, и KN за 185 без доставката. Въпроса ми е кой да избера (понеже така и така няма да е конус)? Лично според мен тея JR са добри филтърчета, но все пак да питам....
    Взимай ЖР-а
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #55
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Аз пък съм нещо пообъркан... днес говорих с двама специалисти, единият от които от "Динекспрес" - фирмения на Фиат и Алфа, и двамата ми казаха едно и също: че със спортния филтър
    1. Много се увеличава разхода на гориво, защото филтъра подава повече въздух към двигателя, компа това го отчита като обеднена смес и съответно подава повече бензин. Да, и двамата казват, че повече ще върви колата, но разхода ще се увеличи съвсем осезателно!!!
    2. Въздухът, който преминава в двигателя е много по-замърсен от въздуха през нормалния филтър, тъй като спортния е от по-пореста материя и по-малко задържа мръсните частици от въздуха.
    Та това ме хвърли в голямо колебания, щото и двете мнения бяха съвсем независими, но абсолютно еднопосочни, пък и от добри майстори все пак...
    Вие какво ще кажете по този въпрос, колеги? Надявам се на наистина компетентна, а не емоционална оценка.
    Благодаря предварително!!!
    С поздрави
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  11. #56
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    Аз пък съм нещо пообъркан... днес говорих с двама специалисти, единият от които от "Динекспрес" - фирмения на Фиат и Алфа, и двамата ми казаха едно и също: че със спортния филтър
    1. Много се увеличава разхода на гориво, защото филтъра подава повече въздух към двигателя, компа това го отчита като обеднена смес и съответно подава повече бензин. Да, и двамата казват, че повече ще върви колата, но разхода ще се увеличи съвсем осезателно!!!
    2. Въздухът, който преминава в двигателя е много по-замърсен от въздуха през нормалния филтър, тъй като спортния е от по-пореста материя и по-малко задържа мръсните частици от въздуха.
    Та това ме хвърли в голямо колебания, щото и двете мнения бяха съвсем независими, но абсолютно еднопосочни, пък и от добри майстори все пак...
    Вие какво ще кажете по този въпрос, колеги? Надявам се на наистина компетентна, а не емоционална оценка.
    Благодаря предварително!!!
    С поздрави
    хахахахахаха намерил си къде да питаш във Динекспрес моля те повече не ходи там за каквото и да било верно ще има разлика във вървенето но не очакваи чудеса всичко друго което са ти казали е ташак взимаи и си слагаи един конус и мирясваи накрая стига със тези колебания допитвания и догатки утре ако доидеш на лукоила на карловска специално за теб ще донеса конуса да го видиш от вътре след 15К км отвътре как изглежда и дали има мръсотии Динекспрес а тези типове дето са ти го казали това дали са ползвали такъв вид филтри че да ти говорят такива тъпотии хаиде със здраве и приатна вечер
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  12. #57
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    Въздухът, който преминава в двигателя е много по-замърсен от въздуха през нормалния филтър, тъй като спортния е от по-пореста материя и по-малко задържа мръсните частици от въздуха.
    Това е вярно!Но може за се избегне със често пране и омасляване на филтъра.Примерно на 5-6месеца го махаш и го потапвш в съд със бензин за около 2часа,след това го оставяш да исъхне,и после го омасляваш добре от външната страна.Така няма да допуснеш прахоляка да преминава през филтъра.
    А за по голяма мощност филтъра ти трябва да е топлоизолиран,да дърпа по възможност по студен въздух,а не топлия който е в двигателния отсек.
    Така с такъв филтър въздушната струя която влиза във всукателния колектор ще е около 70% повече от колкото с обикновенния филтър в кутията.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  13. #58
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    54
    Posts
    68

    Default BMC replacement, почистване ?

    Здравейте, когато купих мойта 145, беше със спортен реплейсмънт BMC. Сложих нов, обикновен, хартиен.

    Струва ми се че със спортния малко по вървеше колата и мисля да го сложа пак. Та имам 2 въпроса :

    - как се почиства ? достатъчно ли е да го продухам с въздух ? тука чета за пране ?!!

    - трябва ли да се омаслява реплейсмънт филтъра ? и маслото от него няма ли да отиде на дебитомера ?
    или само конусните се омасляват ? като го махнах не беше омаслен.

    ... майстори и на мен са ми казвали че със спортен филтър влизало прах в двигателя... ми тогава защо се произвеждат и продават изобщо ?
    145 1.6TS '97

  14. #59
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    Аз пък съм нещо пообъркан... днес говорих с двама специалисти, единият от които от "Динекспрес" - фирмения на Фиат и Алфа, и двамата ми казаха едно и също: че със спортния филтър
    1. Много се увеличава разхода на гориво, защото филтъра подава повече въздух към двигателя, компа това го отчита като обеднена смес и съответно подава повече бензин. Да, и двамата казват, че повече ще върви колата, но разхода ще се увеличи съвсем осезателно!!!
    2. Въздухът, който преминава в двигателя е много по-замърсен от въздуха през нормалния филтър, тъй като спортния е от по-пореста материя и по-малко задържа мръсните частици от въздуха.
    Та това ме хвърли в голямо колебания, щото и двете мнения бяха съвсем независими, но абсолютно еднопосочни, пък и от добри майстори все пак...
    Вие какво ще кажете по този въпрос, колеги? Надявам се на наистина компетентна, а не емоционална оценка.
    Благодаря предварително!!!
    С поздрави
    Баси глупостите,напротив,спортния филтръ има много по малка прпоскателна стойност на боклуци/и по-голяма на въздух/,защото фитрира и най-финният прах,докато обикновенния филтър не го правиТва за разхода също не е вярноМайко кви хора има на този свят,и те ми били механици
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #60
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Абе аз днес реших за всеки случай да си взема размерите на стария филтър, да съм сигурен че ще пасне спортния де, че са бая парички все пак...
    И к`во, старият ми филтър е с размери 240/165 и си влиза точно в кутията, този /риплейсмънта/ на K&N е 285/160 и съответно този на JR е 250/168.
    Сегашният ми филтър е РА 841 MULLER FILTER.
    Напра`о съм шах, ебаси... Кутията ли е друга на мойта кола, що ли... Размерите на спортните съм ги взел по модела на колата и двигателя от сайтовете на K&N И JR. Те защо са различни тогава, като са за един и същи модел??? И защо моят пък е съвсем друг???
    Кофти, май няма да мога да карам със спортен филтър(((
    Ееее, намразих ги тия `талянци, ебаси макаронаджиите....
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •