Results 1 to 14 of 14

Thread: 166 2.0 Ts или 2.4 jTD

  1. #1

    Default 166 2.0 Ts или 2.4 jTD

    Здравейте на всички от форума. Намислил съм да ставам горд собственик на Алфа 166 поради ред очевидни причини. Дилемата ми е кой двигател да избера, тъй като и за двата съм чувал противоречиви мнения( и от форума и от приятели).Ако загледам цифрите виждам че 2.0 TS ускорява 0-100 км/ч за 9,6 сек (въпреки туин спарка , 155 коня и т.н.) а 2.4 jTD за 9,0 сек ( 136 к.с.). Ако някои от Вас мойе да изкаже мнение така да се каже от '"първа ръка"( т.е. да е карал и двете) ще съм му много благодарен.(2.0 турбо не я включвам , штото е акцизна и мн трудно се намира

  2. #2
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Аиде, колеги, пак старата тема... Много се е изписало за това и ще видиш доста разнообразни коментари. Лично моят съвет е 2.0 ТС-155коня, но няма да сгрешиш и които и двигател да вземеш защото 166 си е 166...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  3. #3
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by Maart1n View Post
    я( и от форума и от приятели).Ако загледам цифрите виждам че 2.0 TS ускорява 0-100 км/ч за 9,6 сек (въпреки туин спарка , 155 коня и т.н.) а 2.4 jTD за 9,0 сек ( 136 к.с.). (2.0 турбо не я включвам , штото е акцизна и мн трудно се намира
    Колега не знам аз мисля че 2.0 има 9.8 ускорение , а 2.4 е 9.9 ! И все пак зимай която ти хареса !!!

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Maart1n View Post
    Дилемата ми е кой двигател да избера, тъй като и за двата съм чувал противоречиви мнения( и от форума и от приятели).
    Прочети тези теми от нашия раздел и ако все още имаш въпроси предполагам, че всички ще ти отговорят.

    http://www.alfaromeo-bg.com/forum/sh...ad.php?t=29034

    http://www.alfaromeo-bg.com/forum/sh...ad.php?t=29105
    Last edited by old alfist; 07-02-2009 at 21:19.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #5
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Колега не знам аз мисля че 2.0 има 9.8 ускорение , а 2.4 е 9.9 ! И все пак зимай която ти хареса !!!
    9.3 принципно , ама нито 1 от двете не ги прави за толкова
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  6. #6

  7. #7
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Много каталози четете малко гонки правите.

  8. #8
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Maart1n View Post
    Здравейте на всички от форума. Намислил съм да ставам горд собственик на Алфа 166 поради ред очевидни причини. Дилемата ми е кой двигател да избера, тъй като и за двата съм чувал противоречиви мнения( и от форума и от приятели).Ако загледам цифрите виждам че 2.0 TS ускорява 0-100 км/ч за 9,6 сек (въпреки туин спарка , 155 коня и т.н.) а 2.4 jTD за 9,0 сек ( 136 к.с.). Ако някои от Вас мойе да изкаже мнение така да се каже от '"първа ръка"( т.е. да е карал и двете) ще съм му много благодарен.(2.0 турбо не я включвам , штото е акцизна и мн трудно се намира
    Колега, десетите от секундата нямат никакво значение в реалния живот, а и коли на 200+ хил.км едва ли покриват норматива от книжките. Изборът наистина се свежда до тези 2 мотора, защото всички останали са акцизни. Та при този избор, много по-важно е да вземеш предвид разхода на гориво, разходите по поддръжката и т.н. Освен това е силно препоръчително колата да е с 6 скорости.

    ЖТД-то е много надежден двигател и рядко създава ядове, но 140 и 150 коньовите (след 2001 г.) са по-добри от 136 коньовия. С един хубав чип тунинг колата става звяр. Не съм карал ТС-а и нямам преки впечатления, но във форума има купища теми като "опържих си двигателя" именно с 2.0ТС. Досега има само едно изтропало ЖТД сред 166-тиците, но явно е било адски неподдържано. Разходът на гориво на ЖТД-то е много приятен и дори след чипосването не се увеличава - посещавам бензиностанция Еко веднъж месечно.

    От друга страна, много внимавай за "изгодни" оферти като "166 ЖТД за 6-7000 лв", защото може да се наложи още на другия ден да вкараш още 6-7000. А поддръжката по принцип е скъпа, така че като я вземеш, ти трябват още поне 3000 лв - от 500 до 1000 за обслужване, 1000+ за застраховки и останалите за каквото се наложи - гуми, акумулатор, накладки или нещо друго.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  9. #9
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Напълно съм съгласен с Коки. Плюс това ТС-то много харчи градско, а жтд-то има смешен разход. Ако сега можех да избирам, щях да си взема ЖТД.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  10. #10
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by achkar View Post
    Напълно съм съгласен с Коки. Плюс това ТС-то много харчи градско, а жтд-то има смешен разход. Ако сега можех да избирам, щях да си взема ЖТД.
    Аз 2.0 ТС на 145 съм докарвал извънградско до 15 а жтд-то повече от 8 неще. та и извън града ако си душманин има много разлика. Да не говорим за по добрата еластичност и колко по лесно се изпреварва със жтд-то

  11. #11

    Default

    Дадох на човека линковете и без да ви пита някой пак почавате да си повтаряте това което сте го казали в темите. Каква е тази мания да поучавате и да си мислите, че сте направили големия удар в живота си, че сте си купили дизелова Алфа. Всеки има глава на раменете си и може да прецени кое му харесва.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    По-добре някой да заключи темата, защото почва същата песен на нов глас.

  13. #13
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Connor View Post
    По-добре някой да заключи темата, защото почва същата песен на нов глас.
    А, колеги, аз какво писах наи горе. Междудругото се извинявам защото първи дадох препоръка...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Connor View Post
    По-добре някой да заключи темата, защото почва същата песен на нов глас.
    И аз така мисля !
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •