Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 201

Thread: Extreme Service - чип тунинг и сервиз

  1. #151
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    Смяна на Ламбда сонда +труд за алфа 156 2,0тс 1998г
    Имаш ЛС колега.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #152
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    5

    Default

    Здравей, смаяна на масло + филтри 156 1.8 TS цена моля.

  3. #153
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Здравейте,преди време ви бях пратил запитване за преработка на една алуминиева тръба от интейка на моята кола. Представлява ето това тръбата:

    http://www.ebay.co.uk/itm/Polished-A...item19b40c0a26

    Бих искал да й се завари единствено един щуцер, подобен на съществуващото разклонение и приблизително срещуположен на него. И да е подходящ от него да взема въздух за моторчето за празния ход. Може ли да ви го изпратя детайла и колко ще струва ориентировъчно?

  4. #154
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    1

    Default

    Здравейте,

    от много време имам страхотно тропане отпред отдясно. Бях на тест за амортисьори и излезе че преден десен хич го няма. Само че мисля че не е само амортисьора а и нещо друго (може би тампон на носач). Само че където и да съм закарал колата винаги ми я качват на стенд и ми казват че няма луфтове. Според мен пружините опъват яко и затова не се виждат други луфтове. Има ли начин да проверя това при вас и колко ще ми струва? Колата ми е GT '04 2.0jts.

  5. #155
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    2

    Default Коментар

    Здравейте на всички,

    бих искала да ви посъветвам да НЕ си носите колата в този сервиз - на кратко ще ви кажа на мен какво ми се случи, пък вие ако имате излишни пари за даване ходете.
    Април си купих Alfa 147, предупредиха ме че има много неща за оправяне, но аз все пак я купих. След ровене по форумите и търсене къде биха могли да ми оправят колата за мой "късмет" попаднах на този сервиз. Закарах я, гледаха я не знам си какво и ми дадоха цена към 2000 лева, за това което според тях трябва да се оправи. Изглеждаха че знаят какво правят и се доверих - седя близо месец и в един момент готова била - отидох, взех я и от там се започна - скоростната кутия, двигателя, пак скоростната кутия и колата през седмица е там и ми вземат пари, уж я оправят, тя пак дава грешки и не върви (още 3000 лева, да се учат на моята как да оправят коли).
    Кулминацията беше, когато ми смениха компютъра и това вече щяло да реши проблема и точно деня преди да замина на море уж беше оправена. Да - ама не, след 30 минути тестове колата пак започна да прави номера и то с многократно ремонтираната от тях скоростна кутия.
    А реално какво се оказа - елементарна настройка, за която ми взеха 40 лева в друг сервиз- а НЕ 5000 лева който ми взеха в Екстрийм.

    То поне другите неща да бяха оправили ама и тях не са - ето ви още примери - в момента ми тече масло от скоростната (нещо което те ремонтираха - цена близо 2000 лева); въздушните възглавници - и тях оправяхме, ама на диагностиката в сервиза в който ми оправиха наистина колата светна, че тази на шофьора не работи; климатика - и за него 2 пъти им плащах - в момента не работи. И окачването оправяха - сега търся носачи. За маслото и климатика би трябвало да имам гаранция, ама не съм толкова луда, че да си закарам пак там колата.

    Така, че надявам се да имате едно на ум, когато търсите сервиз и не се доверявайте на "разбирачи" - тези НЕ СА.

  6. #156
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Що ли си мисля, че не е преувеличено това, което четем...

    Спомням си за една история за една кола с 2 врати, която след оглед нямаше никакви проблеми, пък след час, точно преди един човек да я плати се оказа, че има сериозен проблем в скоростите.
    Last edited by ShoxXx; 04-09-2012 at 20:01.

  7. #157
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Що ли си мисля, че не е преувеличено това, което четем...

    Спомням си за една история за една кола с 2 врати, която след оглед нямаше никакви проблеми, пък след час, точно преди един човек да я плати се оказа, че има сериозен проблем в скоростите.
    По принцип не обръщам внимание на незапознати интриганти ма понеже се опитваш да се месиш там дето не знаеш да ти кажа - Колата беше ГТ 3.2 и беше огледана подробно и бяха открити доста дефекти за километрите на които беше включително купувача беше предупреден за трудно превключване на кутията, понеже колата нямаше номера нямаше как да се направи тест на пътя, изришно предупредих че без каране няма да се види всичко, съответно момчето отиде с продавача някъде (незнам къде),кара колата и потвърди съмненията ми за проблемв скоростите след което му обесних кое колко струва и той си направи сметка За твое успокоение в същия ден човека докара още една кола за оглед

    ---------- Post added at 18:37 ---------- Previous post was at 18:21 ----------

    Относно гореспоменатата 147 изобщо совите не са това което са Ако почна да пиша списъка ще бъде точно 3 страници! Колата дойде в сервиза с девойката която въобще не и беше ясно какво точно си е купила, с нея имаше и един господин който поне имаше някаква техническа грамотност и се разбирахме по лесно. Та колата нямаше нищо работещо в нея - като се почне от двата ключа които не работеха и единия ми беше даден на части счупен в пликче, и се свърши с неработещи скорости, счупен мотор, неработещи огледала,климатроник, неработещо CD с навигация и още хиляди проблеми. Обесних на хората че нямам никакво желание да правя тази кола защото ще им излезе колкото да си купят здрава, собственничката твърдеше че тази и харесвала и искала нея. Ремонтирахме какво ли не по колата и последно всичко работеше дори имаше и диск за навигацията, след 1-2 седмици след като бяха предупредени за мотора че ще се счупи, е той се счупи и вътре нямаше нито една здрава част (няколко пъти бяха правени опити за закрепяне на положението от предишни сервизи), беше поставен цял мотор от друга кола който е ревизиран преди 10 хиляди километра изцяло. Колата беше напълно изправна и след няколко седмици дойде отново с проблем в селеспийда, сменихме соленоида на съединителя, но по желание на клиента с цел да не се дават много пари се сложи втора употреба (до тук комуникирах с един мъж с който се разбирахме ) - след месец колата дойде с нов проблем в селеспийда оказа се счупена стоп машинка, сменихме я. Открихме че компютъра на селеспийда като загрее се побърква, вече говорех със собственичката, сменихме го с втора употреба отново и колата заработи след, няколко дни собственичката се обади отново с проблем и този път беше пак соленоида на съединителя просто си трябваше нов защото втората употреба не останаха читави, последва скарване със собственичката понеже няма никакво техническо виждане на нещата и така приключихме взаимоотношения. Това е всичко но колегите които са се захванали с тази кола ще раберат за какво става дума. Теча на масло не е от кутията а просто в последни опити да се спаси колата без да се купува соленоид му сменихме гумичките, а който е сменял знае как се улива колата Успех на всички и недейте да си гледате нещата само от своята камбанария не е коректно.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #158
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Аз грам не съм се притеснил... Историята по друг начин я знам, а за тва по какъв начин е стигнала до мен...вина немам.

  9. #159
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    С голямо нежелание ще се намеся и аз в дискусията, понеже тоя дето за малко не плати GT-то съм аз. Каквото имам да казвам покрай случката съм го написал и не искам да има разни интерпретации, затова съм написал само факти. Главната ми цел беше да направя на тоя мошеник колата непродаваема - нещо, което не стана.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #160
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    2

    Default

    Не споря, че колата беше за оправяне и имаше много неща - споря обаче за това дали наистина ремонта на скоростната кутия струваше толкова - факт за 40 лева беше оправена и в сервиза, в който я оправиха даже не пожелаха да вземат повече пари, докато не видят че колата наистина върви - как мога да съм сигурна че всичко за което съм платила е трябвало наистина да се сменя? И уви теч има, както и проблем с въздушните възглавници и климатика - отново неща, за които е плащано и не са изправни. Мисля, че няма нищо лошо в това да си кажем че сме сгрешили, най-малкото за толкова пари поне това може да се каже . Относно класифицирането на познанията - може би е така, ако разбирах повече нямаше да дам толкова пари за такова лошо качество на ремонт.

  11. #161
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Ицо аз пък изобщо не искам да ви се бъркам, ама именно в мнението ти за сивото GT пишеш, че Бобо го е пробвал и всичко е било супер
    Айде изяснявайте се, какво сте говорили и какво сте правил, че малко ви се разминават версиите
    Искаш да кажеш, че Бобо не може да хване трагичното положение на скоростната кутия?
    Quote Originally Posted by code View Post
    Сивото GT 3.2 v6 днес ходих да го гледам, разкарвах го на платформа, диагностика при Бобо - всичко уж беше много добре, накрая ми стана много интересно защо продавача толкова се опъва да го даде да се покара, всеки път вика "да няма проблеми" и се качва да ме вози. Бобо се качва да я пробва - тоя хоп при него в колата и аз не мога да вляза. Хванах си на ината, че няма да купя кола, която не съм карал и ония мошеник вече няма накъде и я даде - 3-та скорост влиза от 2-ра само с изчакване иначе хърка зверски, а когато се извади на свободна повече няма вкарване - само хърка - та БЯГАЙТЕ НАДАЛЕЧ. Автокъщата е Ласерман и явно са си мошеници, от цялата работа съм 100лв назад, пак с малко се разминах.
    Quote Originally Posted by code View Post
    Бобо я кара колата заедно с джамбазина, но после каза, че при него си е влизала третата, аз като се качих с триста уговорки вече в автокъщата, точно преди да я платя положението беше трагично.

  12. #162

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Ицо аз пък изобщо не искам да ви се бъркам, ама именно в мнението ти за сивото GT пишеш, че Бобо го е пробвал и всичко е било супер
    Айде изяснявайте се, какво сте говорили и какво сте правил, че малко ви се разминават версиите
    Искаш да кажеш, че Бобо не може да хване трагичното положение на скоростната кутия?
    Тъпо е когато двама или трима си изясняват отношенията , някои "Кошаревски" свидетел да се явява в ролята на съдник. Страните са колежката със селето и Борислав. Другите които пишат, страдат най-малкото от липса на добро възпитание
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #163
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Ицо аз пък изобщо не искам да ви се бъркам, ама именно в мнението ти за сивото GT пишеш, че Бобо го е пробвал и всичко е било супер
    Айде изяснявайте се, какво сте говорили и какво сте правил, че малко ви се разминават версиите
    Искаш да кажеш, че Бобо не може да хване трагичното положение на скоростната кутия?
    Ами затова ти казвам нашия, че съм писал само факти Няма версии, няма интерпретации Това е единствения начин да се държиш мъжки и да не се омажеш до ушите в лайна и последното не е сигурно ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #164
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Rostislava View Post
    Не споря, че колата беше за оправяне и имаше много неща - споря обаче за това дали наистина ремонта на скоростната кутия струваше толкова - факт за 40 лева беше оправена и в сервиза, в който я оправиха даже не пожелаха да вземат повече пари, докато не видят че колата наистина върви - как мога да съм сигурна че всичко за което съм платила е трябвало наистина да се сменя? И уви теч има, както и проблем с въздушните възглавници и климатика - отново неща, за които е плащано и не са изправни. Мисля, че няма нищо лошо в това да си кажем че сме сгрешили, най-малкото за толкова пари поне това може да се каже . Относно класифицирането на познанията - може би е така, ако разбирах повече нямаше да дам толкова пари за такова лошо качество на ремонт.
    Относно проблемати със скоростите това че колата се е оправила след поредната калибрация много ме радва, но само времето ще покаже какво следва А това че кутията се е оправила само с калибрация доказва че е ремонтирана както трябва и няма механични проблеми Никой не спори че не правим грешки особенно при кола на която е ремонтирано всичко (това относно теча). Относно Еърбега централата на твоята кола беше преживяла удари и беше за боклука, както знаеш колата излезе от сервиза с работещ еърбег Ако имаше и минимална представа какво представлява системата на еърбега щеше да разбереш причините поради които е възможно да светне лампата отново, особенно при система на 11 години която е преживяла множество удари, убеден съм че за да загасне лампата на еърбега са нужни минимални манипулации Относно климатика ти, колата е ремонтирана в сервиз за климатици който ползват доста клубни сервизи и членове на клуба - имаш даден протокол от фирмата и можеш да отидеш да провериш за какво става въпрос Най-вероятно се касае за теч някъде в системата, което е съвсем нормално за толкова стара система с толкова удари и дълго време неработеща. Успех.

    ---------- Post added at 10:49 ---------- Previous post was at 10:38 ----------

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Тъпо е когато двама или трима си изясняват отношенията , някои "Кошаревски" свидетел да се явява в ролята на съдник. Страните са колежката със селето и Борислав. Другите които пишат, страдат най-малкото от липса на добро възпитание
    Така относно това - колата имаше и други забележки които ти не си споменал в момента със сигурност се сещам за теч на масло от семеринга на коляновия вал откъм скоростите, имаше и лек теч на масло от капака на диференциала, имаше тръгнал шарнир по окачвнето. Отнсно кутията - знаеш че карах колата без номера с огромен риск и то съвсем бавно по улицата отпред, а този до мене виеше постоянно че била много ниска да внимавам. Въпреки това усетих трудно превключване на скоростите а това че трета влиза само от втора - ами аз не съм включвал четвърта че да хвана каквото и да е - затова и казах че колата трябва да се кара някъде и да и се даде газ не само заради скоростите а и за да се види как върви мотора в обороти Не мисля че е коректно изобщо да си пишем тука може само да получим развален телефон, а и все пак сме в България и винаги ще има хора дето се опитват да плюят по другите, но както и да е успех на всички!
    Last edited by Bobo; 06-09-2012 at 18:53.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #165
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Относно проблемати със скоростите това че колата се е оправила след поредната калибрация много ме радва, но само времето ще покаже какво следва А това че кутията се е оправила само с калибрация доказва че е ремонтирана както трябва и няма механични проблеми Никой не спори че не правим грешки особенно при кола на която е ремонтирано всичко (това относно теча). Относно Еърбега централата на твоята кола беше преживяла удари и беше за боклука, както знаеш колата излезе от сервиза с работещ еърбег Ако имаше и минимална представа какво представлява системата на еърбега щеше да разбереш причините поради които е възможно да светне лампата отново, особенно при система на 11 години която е преживяла множество удари, убеден съм че за да загасне лампата на еърбега са нужни минимални манипулации Относно климатика ти, колата е ремонтирана в сервиз за климатици който ползват доста клубни сервизи и членове на клуба - имаш даден протокол от фирмата и можеш да отидеш да провериш за какво става въпрос Най-вероятно се касае за теч някъде в системата, което е съвсем нормално за толкова стара система с толкова удари и дълго време неработеща. Успех.

    ---------- Post added at 10:49 ---------- Previous post was at 10:38 ----------



    Така относно това - колата имаше и други забележки които ти не си споменал в момента със сигурност се сещам за теч на масло от семеринга на коляновия вал откъм скоростите, имаше и лек теч на масло от капака на диференциала, имаше тръгнал шарнир по окачвнето. Отнсно кутията - знаеш че карах колата без номера с огромен риск и то съвсем бавно по улицата отпред, а този до мене виеше постоянно че била много ниска да внимавам. Въпреки това усетих трудно превключване на скоростите а това че трета влиза само от втора - ами аз не съм включвал четвърта че да хвана каквото и да е - затова и казах че колата трябва да се кара някъде и да и се даде газ не само заради скоростите а и за да се види как върви мотора в обороти Не мисля че е коректно изобщо да си пишем тука може само да получим развален телефон, а и все пак сме в България и винаги ще има хора дето се опитват да плюят по другите, но както и да е успех на всички!
    Според мен хората си знаят много добре що за стока е сервиза и няма нужда от каквито и да било обяснения относно това ! На колегата му желая успех и да не носи колата при вас а да я носи при по квалификацираните според него, тогава ще му се стори наистина забавно! Винаги може да се допусне грешка и от най-добрите нали за това сме хора, така че какъв е проблема тязи грешка да буде отстранена и да не се пишачт тия глупости! Аз съм доволен от сервиза предимно там си обслужвах колата докато бях в София, и при вазникнал проблем различен от обслужване пак там смятам да го отстраня! На колегата поздрав и му препоръчвам Милано мототрс - щом тук не му харесва ,то там няма да има проблеми !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •