Page 9 of 21 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 301

Thread: Alfa 145 Touring

  1. #121
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Илияне нищо специално не е, просто подредените числа, по-големите зъби и материала, но е със синхрони нормални не е дог...
    те тва са предавателните числа, като имам няколко 5-ти предавки, както се сещаш
    Нищо де, ти наснимай , друго си е да се види от реално качество снимка
    Интересно ми е дали е намален наклона на зъбите, и дето спомена вече че са с по-голяма основа, също и на една макро снимка на повърхността на зъбите бих се зарадвал много, структурата ме интересува как изглежда от няколко сантиметра

  2. #122

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Тоя Бачи Романо да не е роднина на Бачи Кико..?

    Иначе от мен евала за колата - това е най-смисления проект във форума за мен, защото всеки ъпгрейд е точно преценен, така, че да придаде максимална "добавена стойност" на кочината, а не примерно да се слагат някакви мега-турбини от совалката "Дискавъри" и графиките от динотата да излизат от очертанията, а пък после да се окаже, че бегачката е напълно спрЕла на писта или припада от някое смешно 1.6 и т.н....
    Те тва е идеята, да се тестват нещата едно по едно и да се знае кое колко дава и взима. Това всичко може да стане и за месец ако имах възмножност, а не за 3-4 години (променяш -тестваш, махаш-тестваш, слагаш тестваш....)

    Те затова хората на вън се казват инженери... щото са похарчили безумни пари за тестване, тестване, пак тестване и за да са сигурни в резултата пак тестване.

    Мотора е най-лесната част от колата там хората са го измислили и винаги може да се приложи. Тука аз няма как да произвеждам детайли и да тествам промени по мотора. Иначе щях да съм инженер само дето нямаше да съм оше в България

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  3. #123

    Default

    не ми стига време да пиша и във форума, но ето една снимка в процеса на изработване на детайлите.... имам и други по-нови, но са ми на телефона и по-късно
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ne44.jpg  
    Last edited by ne0; 06-04-2016 at 17:53.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #124
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post

    Иначе от мен евала за колата - това е най-смисления проект във форума за мен, защото всеки ъпгрейд е точно преценен, така, че да придаде максимална "добавена стойност" на кочината, а не примерно да се слагат някакви мега-турбини от совалката "Дискавъри" и графиките от динотата да излизат от очертанията, а пък после да се окаже, че бегачката е напълно спрЕла на писта или припада от някое смешно 1.6 и т.н....
    интересно схващане, аз пък толкоз време на Калояново нито един път не съм забелязал турбо-кола да е напълно спрела на пистата и да припада от смешно 1.6
    (това с мега-турбината от совалка не ми е ясно що ще рече, явно има специалисти дето са виждали такава)

  5. #125

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    това с мега-турбината от совалка не ми е ясно що ще рече, явно има специалисти дето са виждали такава
    Ици верно ли не си виждал мега-турбина NASA MADE..... ми ти къв тунер си ..... замисли се сериозно за вижданията ти в тунинга... явно си заблуден

    Сега сериозно, истина е, че на Калояново са много малко бавните турбо коли, както и че 1.6 които минават за бързи въобще не са смешни коли.....

    Ей и невкви снимки трудно качени на великите търкала (материала изглежда малко по различен).....

    Click image for larger version. 

Name:	Untitled1.jpg 
Views:	163 
Size:	78.3 KB 
ID:	105380

    Click image for larger version. 

Name:	Untitled2.jpg 
Views:	155 
Size:	87.9 KB 
ID:	105381

    Click image for larger version. 

Name:	Untitled3.jpg 
Views:	166 
Size:	86.1 KB 
ID:	105382

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #126
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    това исках да подчертая на господин бадмадафака, да не изпада в заблуждения, че нито има бързи и в същото време смешни 1.6, нито има спрели и същевременно в "пистова екипировка" турбо-коли с графики дето излизат извън таблицата сори за отклонението в темата от моя страна

    мерси за снимките, ако щракнеш една срещу зъбите от 5-6 см с хубаво фото, да се види микро-текстурата на повърхността на зъбите ще съм наистина много радостен

    Извинявам се за досаждането, но колелата си заслужават гледането

  7. #127
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    това е най-смисления проект във форума за мен, защото всеки ъпгрейд е точно преценен, така, че да придаде максимална "добавена стойност" на кочината, а не примерно да се слагат някакви мега-турбини от совалката "Дискавъри" и графиките от динотата да излизат от очертанията, а пък после да се окаже, че бегачката е напълно спрЕла на писта или припада от някое смешно 1.6 и т.н....
    хихихх има бегачки и бегачки Всичко е компромис.

    Според мен, няма как една кола да пердаши "баш батките" в драга (9 и 10 секундните коли) и същевременно да върти рекордни обиколки по пистите и да си я караш като ежедневка (легално)...Тоест може, но една много голяма част от хората във форума няма да могат да си го позволят финансово, за съжаление

    п.с. Феро не е луд човека, че си купи 3 (три) коли : трак, ентъртейнмънт и дейли
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #128
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    п.с. Феро не е луд човека, че си купи 3 (три) коли : трак, ентъртейнмънт и дейли
    сакън няма да го обиждаш има си и 4та "сити" един смарт това му е единствената с климатик
    А Нено батка сложил си лек маховик, ами земи сложи и лека шайба на пистовия ремък и от там кило и двеста надолу се слиза хахахахахахаха , ако искаш мога да те уредя имам връзки
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  9. #129

    Default

    ма тя моята е от първите с "леката шайба"

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  10. #130
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    ма тя моята е от първите с "леката шайба"
    И от истинските
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #131
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    проблема е, че шайбата не върши работа просто като шайба а е хубаво да е и демпферна, тоест с гума вътре която погасява вибрациите на коляновия вал и намалява шансовете за бели.

    Примерно

    http://www.motoiq.com/magazine_artic...ibrations.aspx

    За разни афтермаркет демпферни шайби гъзарийки не говорим, защото не съм виждал за нашите коли.

  12. #132

    Default

    снегорина.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_3706.jpg  
    Last edited by ne0; 06-04-2016 at 17:54.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  13. #133
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    снегорина.....
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_3706.jpg 
Views:	344 
Size:	97.5 KB 
ID:	105714
    Батмола.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  14. #134
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    снегорина.....
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_3706.jpg 
Views:	344 
Size:	97.5 KB 
ID:	105714
    Аз мислих, че праиш фъркотевица за писта, а то искаш да лапаш кинти тая зима от общината по скандален договор, придобит с дебел рушвет...

  15. #135
    Член на клуба НЕ КРАДИ spetsnaz_147's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    снегорина.....
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_3706.jpg 
Views:	344 
Size:	97.5 KB 
ID:	105714
    Браво и от мен визиата е скандау . Респект баце
    Време е да изхвърлим крадците в " клуба " ни !
    Член на клуба на НЕ членове на клуба на Алфа Ромео - къде отиват парите от спонспорство , такси и дарения господа от УС - даначните ще почукат на вратата Ви

Page 9 of 21 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •