Page 11 of 21 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 301

Thread: Alfa 145 Touring

  1. #151

    Default

    продължаваме...



    ---------- Post added at 12:22 ---------- Previous post was at 12:14 ----------

    Quote Originally Posted by xctr View Post
    Интересно изглежда, но за цялостен ефект ще трябва да се направят и престилки и заден дифузиор както и колата отдолу.
    Нено, ще може ли да направиш една снимка отвътре на мястото където излизат тръбите на кейджа отиваши към макферсона примерно от дясната страна. Трябва да знам къде няма смисъл да се заварява допълнително като тъй или иначе ще се реже... То няма да е зле да дойда да погледна, ама все пусто време не остава...
    най-добре ела

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #152
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Отиде хубавата броня на 33-ката

    Всеки гони максималко малките килограми а в момента отпред е със 2 брони не става ли много тежка бронята по този начин??? Иначе е станало много яко
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  3. #153
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by RealSeX View Post
    Отиде хубавата броня на 33-ката

    Всеки гони максималко малките килограми а в момента отпред е със 2 брони не става ли много тежка бронята по този начин??? Иначе е станало много яко
    Бронята не е от 33 !!!!!!!!!!!!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #154
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    От 155 ца е Калпазани такива ))) Нено ти да не си разглобил твоята 155 ?

  5. #155
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by TS View Post
    От 155 ца е Калпазани такива ))) Нено ти да не си разглобил твоята 155 ?
    Стига сте гадали,и 2-та бъркате Бронята е къстъм мейд по проект на Нено...........
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #156

    Default

    Бронята е правена след изследване в аеродинамичния тунел на Байкунур, иначе тежи наполовина от оригиналната, просто защото е от фибростъкло.

    От каква кола е ... оставам всеки да си мисли

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #157

    Default

    Може би е от Байкунурска кола ...............
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  8. #158

    Default

    Quote Originally Posted by RealSeX View Post
    Всеки гони максималко малките килограми а в момента отпред е със 2 брони не става ли много тежка бронята по този начин???
    Извинявай, ама точно за тая кола да видя коментар за килограми (че може би са и много)... Може би не си я виждал на живо..?

    А тая броня от кола ли е изобщо..?

  9. #159
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Нено, само да те попитам, мислил ли си за потока въздух след като мине след радиатора?

    При мен на 145цата, мислим в/у подобен въпрос. като най вероятно ще направим отвор отгоре на капака.

    Мисля си дали ако се сложи "сплитер", който да разделя въздуха на две. Едната посока е поток от въздух под радиатора (и под моста), а другия поток да си мини през радиатора.

    Въздуха м/у радиатора и двигателя е много горещ (заради колектора и топлия радиатор) , та ако се отвори "джоб" в капака м/у гредата и двигателя, въздуха би трябвало да бяга нагоре (по-лек) и със скороста (по правите особенно) , челното съпротивление би трябвало да се намали с поне малко.

    Мисълта ми, дали си мислил в/у подобна идея? и дали ще има ефект? (освен по доброто охлаждане)

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  10. #160

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Бронята е правена след изследване в аеродинамичния тунел на Байкунур, иначе тежи наполовина от оригиналната, просто защото е от фибростъкло.

    От каква кола е ... оставам всеки да си мисли
    На мен ми прилича за прототип да е ползвана предна броня от 75-ца
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  11. #161

    Default

    Тонимире, мислил съм по подобни теми много, но реално при мен не е имало нужда.

    Сигурен съм в едно, че топъл или горещ въздух значи едно - ниско налягане, въпроса е къде е по-добре да ти е ниско налягането. Говорим си просто. Ще се посъветвам по въпроса.

    В друго което съм сигурен е че потока в коша охлажда и кутията. Тава е много важно също. Чел съм за много 4х4 чарианти, които са имали проблем с охлаждането на трансмисия след неправилни дупки в капака, но не са били италиански коли.

    Ако стигнеш до идя сподели, респективно и аз.

    При мен целта беще по-малко челно съпротивление и въздухът, който навлиза в коша да се използва максимално правилно.

    ---------- Post added at 15:35 ---------- Previous post was at 15:35 ----------

    Quote Originally Posted by Max View Post
    На мен ми прилича за прототип да е ползвана предна броня от 75-ца
    ПЕЧЕЛИШ!

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  12. #162

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    Нено, само да те попитам, мислил ли си за потока въздух след като мине след радиатора?
    При мен на 145цата, мислим в/у подобен въпрос. като най вероятно ще направим отвор отгоре на капака.
    Да поспамим малко - махни си гуменото уплътнение дето е между капака и корите на чистачките......отваря се достатъчна пролука за излизане на горещ въздух......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #163
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А според мен може и радиаторче за парното да си сложиш тая година в колата, че ...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #164

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    А според мен може и радиаторче за парното да си сложиш тая година в колата, че ...
    ако е лошо времето ще чопля семки

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #165

    Default

    Варела отново в сериза....
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_3950.jpg 
Views:	320 
Size:	94.4 KB 
ID:	106613

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 11 of 21 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •