Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: Няколко проблема, които вече трябва да реша.

  1. #1
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default Няколко проблема, които вече трябва да реша.

    Имам няколко проблема по колата, които се надявам ще помогнете да локализирам. Значи единия е, рано сутрин когато не е карана колата, се чува, но не отвън, а вътре, едно гадно скърцане отпред от дясно при всяка неравност. Като я оставя час например и после се кача го няма това скърцане. Бях попаднал на един пост на колега със 147 мисля, който беше казал че е тампон на горен носач.
    Другия проблем е, пак рано сутрин първо палене първа и втора ги вкарва много трудно ако не раздвижа първо. Приятел ми каза, че маслото било разредено или калпаво и трябвало да се смени, така ли е?
    И с това запотяване на предните стъкла - писна ми да я чистя със салфетка всеки път или 16 градуса навън да не мога да си отворя прозореца, защото се получава голяма амплитуда и трябва да карам на климатик, ако искам да не са запотени. Нямам идея на какво да я заведа, дали на сервиз за климатици или на обикновен сервиз, защото може навсякъде да е пробива, а ме е страх да не е от радиатора и да го сменя напразно. Как да не му писне на човек Имах нужда да се изповядам
    Last edited by achkar; 08-02-2009 at 23:20.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  2. #2
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by achkar View Post
    Имам няколко проблема по колата, които се надявам ще помогнете да локализирам. Значи единия е, рано сутрин когато не е карана колата, се чува, но не отвън, а вътре, едно гадно скърцане отпред от дясно при всяка неравност. Като я оставя час например и после се кача го няма това скърцане. Бях попаднал на един пост на колега със 147 мисля, който беше казал че е тампон на горен носач.
    Другия проблем е, пак рано сутрин първо палене първа и втора ги вкарва много трудно ако не раздвижа първо. Приятел ми каза, че маслото било разредено или калпаво и трябвало да се смени, така ли е?
    И с това запотяване на предните стъкла - писна ми да я чистя със салфетка всеки път или 16 градуса навън да не мога да си отворя прозореца, защото се получава голяма амплитуда и трябва да карам на климатик, ако искам да не са запотени. Нямам идея на какво да я заведа, дали на сервиз за климатици или на обикновен сервиз, защото може навсякъде да е пробива, а ме е страх да не е от радиатора и да го сменя напразно. Как да не му писне на човек Имах нужда да се изповядам
    Относно първа и втора .. по-скоро съединитела ти е тръгнал Но е хубаво да си смениш и маслото в скоростите Колкото до това , че ти се запотяват стъклата .. смени филтъра за купето на климатика и би трябвало да нямаш проблем ! Пък и не мога да разбера как като си отвориш прозореца се изпотяват ..
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  3. #3

    Default

    Изповядан си, чадо мое ! /шегувам се/
    За скърцането - при повечето 166 го има. Важното е, че е само първоначално и после се оправя. И при мен е така. През лятото не скърца.
    За маслото приятелят ти има право. Поне най-елементарното е да го смениш, ако не си го правил или да провериш нивото му - има щека. Тогава ще му мислиш по-нататъка..
    Изпотяването е харакерно за добре изолираните коли. Причините са няколко - мокри стелки и мокет, теч от охлаждащата течност в купето, проблеми в клапите за външен въздух или вътрешните разпределителни и др. Препоръчвам ти първо да изкараш колата на слънце да я понапече, ако все още е такова времето, като в същото време се ослушваш за другите неща.
    Last edited by old alfist; 09-02-2009 at 00:22.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #4

    Default

    Това с изпотяването е Голям проблем и при мен.
    Както си спомняте бях пуснал тема че губи антифрийз...Тогава мислех че и запотяването идва от там.Тоест че изпуска от радиатора.Сега вече от доста време не наливам,но както казва колегата,ако навън е топло и отворя прозореца,моментално предното стъкло се запотява.Това е странно!??!?Преди няколко дни си бях полегнал върху двигателя,тогава забелязах че водата която се стича по предното стъкло,влиза директно върху питата на климатика./тя е отпред на радиатора на парното/.До тук съм сменил 3 филтъра.Мисля си че уплътнението на филтъра/нещо като гума/,пропуска.А изпотяването си е същото.Климатика съм го проверявал,няма нужда от доливане.Явно с това запотяване трябва да се направи нещо.Имам чувството че съм сложил овлажнител вътре.
    Та колега двама сме с подобни проблеми.
    За скоростите..смених комплект съединител с новичко масло,и всичко заспа.При мен беше същото с 1 и 2-ра сутрин.
    А другата 166-ца няма такива проблеми..
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    смених комплект съединител ..
    Колко пари е комплекта , че и моя е тръгнал ?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Колко пари е комплекта , че и моя е тръгнал ?
    339лв
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #7
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Относно първа и втора .. по-скоро съединитела ти е тръгнал Но е хубаво да си смениш и маслото в скоростите Колкото до това , че ти се запотяват стъклата .. смени филтъра за купето на климатика и би трябвало да нямаш проблем ! Пък и не мога да разбера как като си отвориш прозореца се изпотяват ..
    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Изповядан си, чадо мое ! /шегувам се/
    За скърцането - при повечето 166 го има. Важното е, че е само първоначално и после се оправя. И при мен е така. През лятото не скърца.
    За маслото приятелят ти има право. Поне най-елементарното е да го смениш, ако не си го правил или да провериш нивото му - има щека. Тогава ще му мислиш по-нататъка..
    Изпотяването е харакерно за добре изолираните коли. Причините са няколко - мокри стелки и мокет, теч от охлаждащата течност в купето, проблеми в клапите за външен въздух или вътрешните разпределителни и др. Препоръчвам ти първо да изкараш колата на слънце да я понапече, ако все още е такова времето, като в същото време се ослушваш за другите неща.
    Ако беше от влажност в купето, предполагам, че щеше да е постоянно запотено, а то става само след като се затопли двигателя. Тоест при първо палене за деня няма нищо, но като я оставя след това веднага се запотяват. Сменихме го филтъра, но продължава. Като беше още по-студено, като запалех сутринта, виждаше се парата от духалките на стъклото. И антифриз си губи. И пак на гадно почна да мирише като издухва, май на антифриз. Та къде да я водя тая мойта. А за скърцането колкото по-студено толкова повече скърцаше. То ми е ясно, че много скърцат, ама преди го нямаше, появи се по-късно, тоест по-ранните студени дни го нямаше това нещо, а вече се появява и при 11 градуса.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  8. #8
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    339лв
    Аз мислех , че е повече Скоро ще се сменя значи
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  9. #9
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Unhappy

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Това с изпотяването е Голям проблем и при мен.
    Както си спомняте бях пуснал тема че губи антифрийз...Тогава мислех че и запотяването идва от там.Тоест че изпуска от радиатора.Сега вече от доста време не наливам,но както казва колегата,ако навън е топло и отворя прозореца,моментално предното стъкло се запотява.Това е странно!??!?Преди няколко дни си бях полегнал върху двигателя,тогава забелязах че водата която се стича по предното стъкло,влиза директно върху питата на климатика./тя е отпред на радиатора на парното/.До тук съм сменил 3 филтъра.Мисля си че уплътнението на филтъра/нещо като гума/,пропуска.А изпотяването си е същото.Климатика съм го проверявал,няма нужда от доливане.
    Та колега двама сме с подобни проблеми.
    Е трима сме и аз имам същите симптоми !

  10. #10
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Айде още 1 проблем. Днес ме спряха, че не ми работи левия фар.. а работеше и се сетих, че като паркирах на обяд, ударих висок бордюр с предницата, но като погледнах нямаше нищо. ПОне не ме глобиха. Дали може да се е откачил някой кабел?
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  11. #11
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by achkar View Post
    Айде още 1 проблем. Днес ме спряха, че не ми работи левия фар.. а работеше и се сетих, че като паркирах на обяд, ударих висок бордюр с предницата, но като погледнах нямаше нищо. ПОне не ме глобиха. Дали може да се е откачил някой кабел?
    Ами извади крушката и ще разбереш. Освен това една крушка е 5-10 лв.

    Относно полицаите - когато имаш резервна крушка в багажника, не те глобяват. Следи си лампата на таблото при всяко палене и ако свети - виж коя крушка ти е изгоряла, защото за фаровете винаги правят проблеми.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  12. #12
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Ами извади крушката и ще разбереш. Освен това една крушка е 5-10 лв.

    Относно полицаите - когато имаш резервна крушка в багажника, не те глобяват. Следи си лампата на таблото при всяко палене и ако свети - виж коя крушка ти е изгоряла, защото за фаровете винаги правят проблеми.
    Благодаря колега, утре ще я погледна с приятел. Не бях запознат какви са наказанията, но тоя ми говореше за спиране от движение и 150 лева глоба, че и отнемане на точки. Сигурно са ламтели за парички, защото се ослушваха сигурно 2-3 минути "Колега ще му пишем или ще му простим" ама по най-насрания начин. Много смешна ситуация отстрани.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    а каде се намира тая пръчка за маслото на скоростите
    alfa 166jtd@super

  14. #14
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    И моята като поработи се запотява стъклото - точно там където духат въздушните струиики стават две петна. Отначало дори мислех че е мазно от мазен парцал, но като гледам коментарите се обеждавам , че е от антифриз и трудно се бърше. Поскърцването при мен е отляво и то не при дупка-да претропа, а например при легнал полицаи - когато се разтяга колелото...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by genko1982 View Post
    а каде се намира тая пръчка за маслото на скоростите
    На ТС е под казанчето за спирачната течност, на около 50см. под него, предполагам, че и при вас е най- вдясно на коша. Вгледай се внимателно и ще видиш пръчката.
    Last edited by old alfist; 09-02-2009 at 23:06.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •