Results 1 to 10 of 10

Thread: 2.5 V6 90-ка

  1. #1

    Default 2.5 V6 90-ка

    Особености в поддръжката, намират ли се и цени на гарнитури по мотора, консумативи и прочие ?
    Доколко "опасно" за джоба е притежаването на колата ?
    пред Админите... със сапун !

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default Re: 2.5 V6 90-ка

    Quote Originally Posted by jamie
    Особености в поддръжката, намират ли се и цени на гарнитури по мотора, консумативи и прочие ?
    Доколко "опасно" за джоба е притежаването на колата ?
    Малиии ела ти при мене щото доколкото знам само аз тука имам такава гад
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default Re: 2.5 V6 90-ка

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by jamie
    Особености в поддръжката, намират ли се и цени на гарнитури по мотора, консумативи и прочие ?
    Доколко "опасно" за джоба е притежаването на колата ?
    Малиии ела ти при мене щото доколкото знам само аз тука имам такава гад
    аз там маи съм абониран за дифф със lsd

  4. #4

    Default

    Абе Бобо, аз не искам да купувам твоята а по-скоро май съм на път да се натреса на такава. Примерно комплект гарнитури какви парички е и намира ли се ?
    пред Админите... със сапун !

  5. #5
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Абе, човек... Вземи телефона на Сашо Ауто и звънни. Кажи им:
    - Добър ден интересуват ме части за основен ремонт на Алфа 90 V6 2500 еди коя си година.
    И те ще ти кажат:
    - Вашата кола няма живи съученици, но ние имаме това и това за тия и тия пари. Еди кое си го нямаме, а еди що си е спряно от производство преди 10 години едновременно с на Бат`Венци притискателя.
    После ще звъннеш още на две-три места и ще придобиеш представа за какво иде реч.
    Каква му е философИята не мога да разбера .
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #6
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    гарнитури... за главите преполагам цената ще е 20-30лв на банка (поне по толкова са били всичките гарнитури за не-турбо двигатели на които съм купувал досега) а останалите - червения силикон върши прекрасна работа. иначе макината е маниашка само да имаш мерак време нерви и пари да я гледаш. тва на случаен сервиз не се води щото я гледат като извънземна. скъпи и трудни за обслужване са каретата на кардана (3 на брой от коит 2 еднакви и нито едно не става от лада)по посленни данни комплекта излизаше към 250лв, задните накладки се сменят на канал, окачването отзад е доста сложно на пръв поглед но на практика се собслужва сравнително лесно за малко пари. предното е на торсиони - елементарно и също не скъпо за поддръжка, дават фира кормилните накрайници (10-15лв) и шарнирите, които принципно вървят заедно с носача ама май може и по отделно. електрониката е доста - тва ел. стъкла и огледала са си стандарт, откъм лампички не са пестили та със сигурност ще има главоболия но тва са бели кахъри. самия мотор доколкото знам е здрав и надежден трансмисията е пинизчийска - факта че се намира на задния мост и превклчюването е с един лост над метър дълъг си казва думата - синхронизаторите заминават ама се свиква.
    с 2 думи - маниата си има цена
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by jamie
    Абе Бобо, аз не искам да купувам твоята а по-скоро май съм на път да се натреса на такава. Примерно комплект гарнитури какви парички е и намира ли се ?
    Разбрах те аз ма не си мисли че частите са евтини напротив само като го чуят тоя мотор и цените стават по две Иначе колегата е прав да звъннеш и да питаш аз последния ремонт дето го правих беше преди 9 години от тогава е на трупчета бараката

    АА бех изчислил че за да я реставрирам в перфектно състояние ми трябват около 10 000 лв

    jamie: въпрос имам към теб колко мислиш че харчи тая кола и закво ще я ползваш
    И още нещо колко и искат че може и аз да и се хвърля да си имам две
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8

    Default

    аз последния ремонт дето го правих беше преди 9 години от тогава е на трупчета бараката

    АА бех изчислил че за да я реставрирам в перфектно състояние ми трябват около 10 000 лв

    jamie: въпрос имам към теб колко мислиш че харчи тая кола и закво ще я ползваш
    И още нещо колко и искат че може и аз да и се хвърля да си имам две
    Я чакай малко - да не казваш че СЛЕД ремонта ти колата е труп ??? БАУ !
    Мисля че харчи между 8 (няма кой да я гали толкоз) и 15, смешното е (не се хилете) че ми трябва временно семейна кола и тази май ми е подръка, ще огледам утре и ще пиша състояние, точни пари и т.н.
    Не знам дали искаш още една - аз определено не съм Алфа маниак и оставам с впечатлението че това не е ежедневна - а култова кола (което никак не пасва на целта "семейна кола"). А като си помисля само че се "нанизах" на нея докато си дирех тихо и кротко Крома/Тема.....
    пред Админите... със сапун !

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Батенце под 18 не съм виждал да харчи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Батенце под 18 не съм виждал да харчи
    Каааакво ме направи ти бре - такова чудо честно - не очаквах !
    пред Админите... със сапун !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •