Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53

Thread: загуба на антифриз

  1. #31
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Как ше разбереш дали е случил,за мен тези добавки са много противопоказни,последствиата от тях може да са пагубни за мотора,ма сипвайте,нали знаете евтиното излиза скъпо
    Колега и аз това се мъча ди им обясня,но те не искат да ми схваната мисълта.Казвам го щото съм патил от това и то на дълъг път..От 3 малки дупчици стана една голяма яма,и ко после пак си смених радиатора.Само дето брах студа у 22:00ч,голямо дърпане падна и си прегрях двигатема на max.Но избора си е техен.....
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  2. #32

    Default

    Аз не казвам, че ще го направа просто пручвам, пък и не съм сигурен, че имам теч, може да не съм убезвъздошил като хората, но не ми се вярва, защото смених антифриза преди 2-3 месеца и просто регулярно да си спада по-малко щото аз не карам много

  3. #33

    Default

    колеги благодаря за мненията засега проблема е решен,спря да тече след наливането на добавката но ще я следя

  4. #34
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by didko78 View Post
    колеги благодаря за мненията засега проблема е решен,спря да тече след наливането на добавката но ще я следя
    Не я следи , отстрани проблема и смени антифриза за да не береш по големи ядове .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #35
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by DSlavev View Post
    Цената на нов радиатор ако си с климатик варира между 240-300лв
    В ТнКАР ми казаха 530лв. с поръчка
    "Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!!!"


    Моята Каляска || Alfa Romeo 145 1,4i BOXER

  6. #36

    Default

    моята сащата само че синя

  7. #37
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    При мен не течеше от радиатора,а от някой маркуч подлизваше малко.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    45

    Default

    колега и на мен ми те4еше толкова много моита е 16 боксер и онзи ден ми изби гарнитурата на главата за тва сменяи докатое време за6тото лошоа работа тва е моят савет целият ремон струва кам 150 лв
    Last edited by batmisho; 20-02-2009 at 22:45.

  9. #39
    Запален алфист mihail_mladenov's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Враца
    Age
    33
    Posts
    307

    Default

    То и аз имам проблем с охладителната система на 145-цата ми. Колата я карах на майстор да я види дали тече, но ми каза, че не тече от никъде. Но след това с антифриза, който беше сипан в колата се свърши след има няма и 200 км. И в момента и доливам вода на колата, но днес мисла да ида да си взима течност за спиране на течовете и ще вида дали ще се оправи този проблем.
    Моля да кажете какво може да и бъде на колата, защото има вероятност да я смена за 145 дизел. А ми се иска да си карам с тази засега?
    VW Passat 2.5 TDI 4 Motion '00 - now
    Alfa Romeo 145 1.4 TS '98 - ex

  10. #40

    Default

    Първо не се занимавай с тия добавки - много е писано по форума за тях. Най-общо казано те вършат работа само, за да стигнеш до сервиза. Водата щом изтича и то горе долу бързо трябва да огледаш да видиш от къде е.
    Викни някой, който да се качи в колата и да подава газ, а ти гледай отдолу от къде капе. Ако от никъде не капе трябва да си огледаш купето за вода. Ако имаш в купето причините може да са много - любимото ми на мен кранче на парното пак ще го спомена (смених вече 3 или 4 такива ).
    Ако и в купето нямаш е възможно да ти вкарва водата в двигателя, но тази вода трябва да отиде някъде. Не може за 200км да ти се изпари.
    И не мисля, че ако имаш такъв сериозен теч, че за 200км да ти изчезва водата, една добавка ще ти помогне много.

  11. #41
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    С тези добавки само ще си омажете охладителната система и след това няма миене.
    Свалете си радиатора и вижте дали може да се залепи ако е от него теча.
    Моя го лепих преди 5 години и няма никакви проблеми до сега.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  12. #42
    Запален алфист mihail_mladenov's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Враца
    Age
    33
    Posts
    307

    Default

    Мерси за отговорите, но ще вида кога точно ще стане това с радиатора, че отностно отговора на soldier, колата няма нито един от изброените възможности. Сигурно ще се кара колата отново на сервиз, че не съм много на ти с двигателя и предпочитам някой който се занимава с двигатели да я види колата.
    VW Passat 2.5 TDI 4 Motion '00 - now
    Alfa Romeo 145 1.4 TS '98 - ex

  13. #43

    Default

    То и аз не разбирам, но тая вода трябва да отива някъде - това са 5-6 литра все пак. Все отнякъде трябва да тече. Въпроса е някой да подава газ за да се вдига налягането и да си покаже от къде е теча, иначе без да е запалена и без да се дава газ е напълно възможно да не тече. Аз те съветвам да го направиш това, защото при мен като ми изхвърляше водата и нещо не бях на кеф - дай при майстор, взе ми 85лв труд за смяна на кранче на парното, което мога и сам да го сменя и изобщо не е трудно, а оня ми разглоби цялото тъбло. За капак беше сложил някво кранче менте.
    Не казвам да си смениш сам кранчето, но например, ако е от него, поне ще кажеш на майстора да ти го смени, а не после да ти обяснява смених ти радиатора - труд 100лв, части 100лв. А той реално е сменил един маркуч.
    Поне като идеш на майстор стой там докато не я оправи, че може яко да те метне.

  14. #44
    Запален алфист mihail_mladenov's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Враца
    Age
    33
    Posts
    307

    Default

    То като гледам и двигателя нещо не работи като хората. След запалване двигателя тропа (като че ли клапаните се удрят в метал, но се съм голям разбирач от двигатели). А и другото е, че когато не е на скорост оборотите играят надолу-нагоре. Друго, което ми направи впечатление е че при ускорение двигателя присецва до към 3000 - 3500 оборота (горе-долу в тази граница) и след това започва нормално да ускорява. През последните 2 седмици, колата е карана на Carrera 100, защото ОМВ-то във Враца на което майка ми е управител, трябваше да продава количество от Carrera 100 по 280 литра на ден. В момента колата е с масло OMW Bixxol SAE10 W-40. Ако може на следващата среща във Враца, ако някой от колегите разбира от двигатели, ще го помоля да го види и да ми каже какво мисли за състоянието му. Но ако трябва да я карам на майстор сигурно ще бъде към края на месеца.
    VW Passat 2.5 TDI 4 Motion '00 - now
    Alfa Romeo 145 1.4 TS '98 - ex

  15. #45
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    A работеща гледахте ли я за течове...щото и на мен така ми обясняваха, че не течала...а тя течеше само работеща и понеже беше много близо до мотора, всичко се изпаряваше

    А онея за радиаторчето, след 4 смени на една и съща тръба накрая си спрях теча с това...


    ПП.Не съм чел темата изобщо, затова може да те питам неща, които вече са коментирани...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •