Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78

Thread: Как "Суперката да стане "по-супер"

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default Как "Суперката да стане "по-супер"

    Реших да Ви покажа някои мои дейности по 164-ката свързани с обновяване на колата за да изглежда
    по -съвременна, както и ще Ви споделя за някои предстоящи интересни ремонти по колата. Това е породено от факта, че съм сравнително нов собственик
    ( от около година) и все още съм пълен с мерак за колата.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Ще ви покажа осъществяването на едни не много тежки бояджийски интервенции относно броните и праговете. Разбира се снимките са от преди зимата. Оригинално половината брони са със черен кант и нагоре в цвета на купето. Хрумна ми всичко да е в цвета на купето както са сега новите коли. Това някак прави колата по -пълна и завършена . така и така броните бяха издрани реших използвам момента. На първите снимки започнахме с малко кит за да докараме формите. Там където бяха издрани добре остъргвам старата боя до пласмаса и чак тогава започвам да нанасям кита. После с едра шкурка оформям и с финна само заглаждаме за да може да нанесем шприц кита.
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 13:05.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Тука сме загладени и шприцваме. Предстои да минем с водна шкурка за да сме готови за металика. Вижда се и кочината в гаража, както и малкото бояджийско зверче, което се оказа че се държи добре за частично пребоядисване.
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 13:05.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    На първата снимка е и предната броня на шприц. Тя претърпя същата процедура като задната. Имаме си номер на боята и купуваме същия номер. Предварително ходих да проверя дали номера отговаря все пак колата не си знае годините и можеше да е пребоядисана. Бояджията аза че е точна. после се оказа че има малко ралика , но го отдавам на остаряването на оригиналната боя и ме дразнеше в началото, но се като мина време сякаш си дойдоха цветовете.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Извинявам се за безпорядъка с качването на снимките . Та ето ги
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 13:06.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Ето как стана накрая. Тука все още не са боядисани праговете. Има едни досадни гуми на вратите, които всъщност много добре си пазят от мръсотия , ама няма как да се боядисат и реших, че ще останат като черен кант. самото боядисване на праговете не можах да го документирам, че бързах за един ден да ги отупам , че трябваше да тръгваме за морето. А там трябва да отидем с целия си блясък.
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 13:06.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Изрових една снимка от морето да се види колицата в завършен вид с боядисани прагове. Тук даже е пастирана цялата. Освен това си поиграх да махна гадното черно фолио което е залепено на средната колонка , т.е. на самите врати. Маха се с пистолет за горещ въздух. Нагряваш малко махаш . Пак нагряваш и така докато се отлепи всичкото. После трябва да се почисти с кореселин останалата лепкава слуз. Малко е пипкава работата ама си струва. Отдолу се показа заводския металик, който отнесе малко паста и лъсна. Незнам дали оригинално е слагано това фолио ама си мисля че е така, защото беше натикано чак под лайсните покрай прозореца. Инъче е поклекнала бая ама не е от колата да не си помислите че е стара и изсипана- хаха. Просто е пълна с бира и меса и ракии и все такива благини
    Last edited by kalin555; 01-01-2018 at 13:07.

  8. #8

    Default

    браво, добре е станала....но защо не и сложиш едни халогени ?
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Ами мислих първоначално ама не знам дали може да паснат на тази броня без преправяне и в крайна сметка се отказах. Не че окончателно. Инъче колата от съвсем скоро е с ксенон на късите и много добре цепи в мъглата. А и по-принцип ксенона много добре се връзва на лупите. Слагал съм на рефлекторен фар ама на лупата ефекта е по -добър а и регулирането на фара не е чак такава играчка. Отделно си направих дългите на дневни светлини (работят на 25 %) и се пускат автоматично със запалване на двигателя. Направих ги така: Палиш и светват дълги на 25 %, ако минеш на габарити дневните гаснат и на следваща стъпка минаваш на къси. Като разбира се ако искаш дългите винаги могат да светнат на 100% , независимо дали си само на дневни или на габарит и т.н. Тоест светкавица винаги е на разположение. Ако някои иска да си направи тая екстра за по малко от 10 лв. мога да драсна схемата. Много е проста и надежна и практическото изпълнение не е трудно. А инъче за монтаж на халогени ако някой е слагал да каже - ако не се преправя бронята бих си помислил да и лепна едни.

    ---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:38 ----------

    Сега се занимавам със светодиодно осветление на таблото и дисплейчето на километража, което между другото отвреме на време се губеше както гадния дисплей на климатроника. Засега излекувах километража и ще гледам да документирам присаждането на диодите, като ми се иска после и подсветката на климатроника да мине на диоди, а самия гаден дисплей му мисля цялостна интервенция за да се превърне в надежно работещ индикатор без найлонови кабелчета, но затова по - нататък. Студените дни са удобни за такива играчки на топло в къщи с поялника.

  10. #10
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Бронята е една и съща, сложил съм допълнително халогени на няколко. Единстветно се добавя едно реле, зад километража се намира и заработват (за тази информация благодарности на RUNNING WILD).

    Ксенона наистина става добре на лупите, а на рефлекторен фар е пълно безумие, селяндурщина и простотия (освен ако не е заводски).
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Аз релето го видях де седи като свалях таблото ще помисля и за другото. Ей ще вземете да ме навиете за едни халогени. Инъче сега се хващам с светодиодите на таблото. А да питам ей така: някой знае ли дали на 2,0 ТС моторите са слагани автоматични скорости или само на шестаците, че ми се върти нещо в главата и друго евентуално дали шестаков автомат ще пасне на 2,0 мотора без много преправяне.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Бронята е една и съща, сложил съм допълнително халогени на няколко. Единстветно се добавя едно реле, зад километража се намира и заработват (за тази информация благодарности на RUNNING WILD).

    Ксенона наистина става добре на лупите, а на рефлекторен фар е пълно безумие, селяндурщина и простотия (освен ако не е заводски).
    много се мъчих с това реле а никои не каза къде седи и отидох при алармаджии и ги гледах в ръцете,без да сваля таблото пича бръкна с ръка под бушонното табло и го сложи стигна роре зад километража,техничар та дрънка,много се чудя за ксенон да ти кажа брате,искам некое бяла светлина не им разбирам хич.

    ---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:46 ----------

    Quote Originally Posted by kalin555 View Post
    Извинявам се за безпорядъка с качването на снимките . Та ето ги
    бате супер си,преди месец си купих флекс на БОШ професионална серия с 6 скорости и си мислех да оправям нещо точно по броните,ама кофти е при мене че я карам оф роуд по риболовите и трябва да минава на тегави терени,а имам над 20 удара по броните и колата има поне 4 вида боя,теглич си сложих та не знам,ще ми се да с апо-чеовешки ама колко ще изкарат тя милата много преживя с мен секъл съм шипкови храсчета с нея и от долу бронята поради тая причина е на жълти петна няма я боята от ударите от храстите,направих и една градина с нея съм изгледал имах и поникнало стръкче доматче на задното стъкло от вънка на уплътението се беше хванало мъжа на сестра ми го видя,имах и поникнало жито под стелките останало от риби и от не знам къде,давена е до халогените в рекички къде съм минавал по корем в калта и тн,но вече си я коткам и си я стягам пък и си е машина та дрънка,ако и е хубава боята от вънка и си я измиеш е супер.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Значи моите Ксенони са 6000 К. И светят малко синкаво , но много добре разбиват мъглата. Инъче мисля че 5000 К. ще е по бяла светлина. Даже заводските ксенони доколкото знам се слагат на 4300 К. За да е най бяло. Масово китайчетата са на 5000 К. Относно броните ако се кара офроуд малко се обезмисля да се заиграва толкова много с брооните. То китване , та шкурене та шприц и т.н. Моята отиде 3 дена само с 2 брони. И чесно казано сега като си я гледам на живо си намирам някои кусури ама аз си ги знам. Праговете отделно поне 1 ден.

    П.С. Никой ли не е запознат с автоматиците при Алфа 164 , че съм изпаднал в размисъл.

    ---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:29 ----------

    Този уикенд се занимавах с светодиодното осветление, което се оказа голям таралеж, особено в частта с панела на климатроника. Инъче от пробите се очертава да е много манияшко всичко , но ще трябва да се помъча. Изкуството иска жертви. Снимки скоро.

    ---------- Post added at 11:47 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

    Този уикенд се занимавах с светодиодното осветление, което се оказа голям таралеж, особено в частта с панела на климатроника. Инъче от пробите се очертава да е много манияшко всичко , но ще трябва да се помъча. Изкуството иска жертви. Снимки скоро.

    Още нещо - колега Runing wild ако имаш нужда мога да съдействам и обяснявам нещо за ксенона монтаж и т.н. Мога снимам и коша да покажа как съм сложил нещата при мен
    Last edited by kalin555; 15-02-2016 at 12:39.

  14. #14
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Автоматични ск. кутии

    ZF 4HP18Q - управление посредством вакуум и жило
    ZF 4HP18QE - електронно управление

    монтират се само на 3.0 V6 и 3.0 V6 24V.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Това означава най-вероятно че няма как да се сложи на 2,0 ТС. Или поне ще е голям филм. Интересува ме как ли е захвата на кутията към мотора. Дали ще пасне към 2,0 мотора. А полуоски и тем. подобни сигур също ще са чудо като знам разликата само в главините кой знай другото какво ще е. Всъщност ако говорим за ръчна кутия дали от 3.0 пасват на 2,0 ТС. Оттам може да се съди и за съвместимост при автоматика.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •