Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58

Thread: Да си поплача...!

  1. #46
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Да ти кажа в случая няма значение дали ще е КАстрол или Селения, защото дори да е Селения то ще е от най-евтинджоските турски селении...Пак няма да има нищо общо с гръцката примерно...За това както всички се ориентират да ходите в ММ в Гърция...И маслото, масло и филтрите, филтри и обслужването на ниво
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #47
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Да ти кажа в случая няма значение дали ще е КАстрол или Селения, защото дори да е Селения то ще е от най-евтинджоските турски селении...Пак няма да има нищо общо с гръцката примерно...За това както всички се ориентират да ходите в ММ в Гърция...И маслото, масло и филтрите, филтри и обслужването на ниво
    Ти беше ли там да видиш какво масло слагат?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Да ти кажа в случая няма значение дали ще е КАстрол или Селения, защото дори да е Селения то ще е от най-евтинджоските турски селении...Пак няма да има нищо общо с гръцката примерно...За това както всички се ориентират да ходите в ММ в Гърция...И маслото, масло и филтрите, филтри и обслужването на ниво
    A ти колко разбираш от нещо че реши че гърците са некви мегаразбирачи... или те са винаги по-по-най....
    желаяти освен кола от Гърция и жена да си вземеш от там щото и жените им хубави....

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #49
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    A ти колко разбираш от нещо че реши че гърците са некви мегаразбирачи... или те са винаги по-по-най....
    желаяти освен кола от Гърция и жена да си вземеш от там щото и жените им хубави....
    Абе да ти кажа съм виждал хубави гъркини Ако попадне на такава, ще му завиждам и аз
    Иначе 99,99% са ужасни

  5. #50
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Вие нещо май много гладни станахте...кво тръгнахте да ме ядете???

    Не съм бил в Гърция да кажа какво масло слагат...Но предполагам е по-хубаво от нашето...А дори да е на същото ниво, щом обслужването си заслужава си струва ходенето...Не го коментирам това... Просто се ориентирах по мненията на колегите, които са били там И определено повече вярвам на гърците, отколкото на българите при този тип продукция..

    А за Б-я е ясна ситуацията и го казах по-горе...

    Благодаря за пожеланияте Нео...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #51
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    varna
    Posts
    5

    Default

    Аве да ви кажа, баш баш маслото е от значение.EDC определя момента на чистене на DPF според: деградацията на маслото и данните от дефиринциращият датчик който е поставен пред и зад DPF. В Италия е предвидено това чистене да става средно на около 30000 км. В България тази работа съм я виждал още и на 12000.За това можете да благодарите на бензиностанциите.
    Чистенето на този филтър става най-често изван града , за този процес е нужно автомобилът да е над 60 км/ч , равномерна газ извесно време да не се превключват скорости.
    Това най-вероятно е бил проблемът на колегата , просто е прекъснал процеса като е натиснал съединител или нещо такова.

  7. #52
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Незнам какво определя и как определя времето на чистенето- моите наблюдения са следните, вече няколко пъти писах.
    На всеки , примерно 450 км. моята кола се "самопочиства", карам само (последните 4000 км) дизел от Лукойл Экто, Евро 4 (5). Основно градско и зареждам само на две бензиностанции, за които гарантирано знам, че са на Лукойл и откъде е нафтата.
    Колата е на 8500 км, масло още не съм сменял. И какво значи това, както пише колегата от предният пост, че маслото вече е деградирало или че е лоша нафтата?
    Не споря с никой, просто описвам наблюденията си.
    Освен това - няколко пъти процеса на очистване си настъпваше при стоене в задръствания, т.е. скорост на движение, като такава вообще я няма.
    Last edited by OgyG; 03-05-2009 at 23:15.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  8. #53
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    Незнам какво определя и как определя времето на чистенето- моите наблюдения са следните, вече няколко пъти писах.
    На всеки , примерно 450 км. моята кола се "самопочиства", карам само (последните 4000 км) дизел от Лукойл Экто, Евро 4 (5). Основно градско и зареждам само на две бензиностанции, за които гарантирано знам, че са на Лукойл и откъде е нафтата.
    Колата е на 8500 км, масло още не съм сменял. И какво значи това, както пише колегата от предният пост, че маслото вече е деградирало или че е лоша нафтата?
    Не споря с никой, просто описвам наблюденията си.
    Освен това - няколко пъти процеса на очистване си настъпваше при стоене в задръствания, т.е. скорост на движение, като такава вообще я няма.

    Точно така е
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #54
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Точно така е
    Колега, извинявай, не разбрах кое е "точно така".
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  10. #55
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    Колега, извинявай, не разбрах кое е "точно така".
    Наблюденията ти са верни и съвпадат с реалната ситуация която се случва с колата ти Сега разбра ли?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #56
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    varna
    Posts
    5

    Default

    EDC следи износеноста на маслото и от там разбира ,с каква нафта е карана ,колко си и настъпвал педала т.е. колко сажди от горенето на нафтата са попаднали в маслото и колко се е пънал мотора та го е износил.От там тя разбира колко сажди има в DPF.И другото е дефиринциращият датчик, който представлява един датчик за налягане.Поставен е пред и зад DPF ,когато разликата в наляганията стане 180-200 mbar , дава сигнал.Централата на двигателя вече взима решение предвит обстоятелствата и започва да чисти.
    Надявам се сега да съм го написал по ясно.
    450км , АБСУРД!!! Не е възможно.Нещо друго се случва.Тези мотори по принцип праят бая магарии с електрониката.На някои се налагаше даже да ги преинсталирват наново.
    Какъв е смисъла да чисти в града ,събирала събирала и БУМ на пътя,нали това е идеята тази работа да става навънка.

  12. #57
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Изобщо си нямам понятие какъв е смисалът да "чисти" в града - просто примерно на всеки 450 км съм забелязал,че стрелката на датчика на турбото без да давам газ - се вдига почти на едно деление и така накъде около 5 мин. Първият път когато го забелязах, причината беше че много силно почна да дими. Като смених дизела на друг, вече като си прави "нещото" колата не дими.
    Като си дойда лятото в БГ ще си "сложа чип" при KGB и се надявам той да ми каже какво е състоянието на колата ми.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  13. #58
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Да ти кажа в случая няма значение дали ще е КАстрол или Селения, защото дори да е Селения то ще е от най-евтинджоските турски селении...Пак няма да има нищо общо с гръцката примерно...За това както всички се ориентират да ходите в ММ в Гърция...И маслото, масло и филтрите, филтри и обслужването на ниво
    има и други марки масла,колега.Освен,когато колата е в гаранция.Извън темата-един приятел си взе преди две години Форд Фокус за такси и ония от Мото Пфое му казали,че гаранционно маслото се сменяло на 20000км.Оня им каза да си набутат в гъза гаранцията,на момента смени маслото с някакво английско Морис 5/40 като го сменяше на 12000,форда вече е на над 300000км и няма ядове никакви.А пък относно филтрите-и тук филтрите са си филтри,с малки изключения.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •