Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58

Thread: Да си поплача...!

  1. #31
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    И аз карам в последните 5-6 месеца с крадена Лукойлска нафта и мога да кажа, че е напълно нормална защото я виждам когато сипвам от 10 литрово шише за минерална вода Да чукна на дърво проблеми няма, макар че аз съм с 8 клапановият мотор, за който се твърди че е по-малко капризен към горивото от 16 клапановия.
    Това, че си я преценил визуално, нищо не значи Трябва сериозно да е зацапана (примерно мазут ), за да можеш да усетиш нещо.
    Иначе, що се отнася до разликата м/у 8 и 16 клапановия, все си мисля, че няма как да няма разлика в 'чувствителността' към горивото с/без филтър за твърди частици.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #32
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by zlia View Post
    Кой го твърди това? Колко колеги карат 16 клапанови дизели и имат проблеми? Проблема е най-вече в тези еко-изисквания с все по-голямото задушаване на колиците. Евро-4,5,6 и т.н. Но 8 клапановият май е по-освободен от тях,а иначе като двигател няма разлика в капризите към горивото.
    Твърдят го дори от ММ, имам познати там. Другото което твърдят е, че колкото по-постна откъм оборудване - толкова по-добре, че разните ел.джаджи после правят големи магарии Иначе следващата ща не ща, ще е с 16 или 20 клапанов двигател щото 120 коньовия JTDm идва слабичък за 159...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #33
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Твърдят го дори от ММ, имам познати там. Другото което твърдят е, че колкото по-постна откъм оборудване - толкова по-добре, че разните ел.джаджи после правят големи магарии Иначе следващата ща не ща, ще е с 16 или 20 клапанов двигател щото 120 коньовия JTDm идва слабичък за 159...
    Тия в ММ не ми ги хвали
    По-некомпетентни хора от тях не съм виждал!
    Преди 2-3 дни бях в Солун и се отбих в сервиз на Алфа Ромео. Обясних на приемчика какво масло ми сложиха в АИ и тоя се изцъкли като попарен Извади ми Selenia WR 5W40 - full synthetic, и категорично заяви, че друго масло на дизел не се препоръчвало, поне в Гърция, до момента. Маслото беше "Made in Italy" - 2л. туби
    За справка, тук съм виждал само "Made in EU"
    Както и да е, техническото обслужване за моята кола там е 247 евро, като в цената влизат - масло, всички филтри, проверка на ходова част, електрическа уредба, спирачки, чек на ЕКУ-то, автомивка (вътре и вън) + течност за чистачки (ако се наложи), налягане на гуми, акумулатор ... с една дума - ВСИЧКО.
    Тук, в АИ, не правят и 1/8 от това
    Как ме е яд, че не я закарат декември при тях
    Здраве да е, следващият път ще отида да обслужат моето момиче в Солун, защото сметнах, че с горивото до там ми излиза по-евтино, отколкото тук

  4. #34
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Разбира се че Ауто Италия са некадърници, в това спор няма...За двигателите казах, че дори и те твърдят че.... Колкото до обслужването в Солун или Сяр, с удоволствие стига да ми се наложи. Слава богу, нямам нищо общо с това чудо наречено гаранционно обслужване от български дилър, и честно казано се радвам Както казва моят личен автомобилен техник и приятел Сашо, като си вземеш кола на 2-3 годинки тя вече си е показала дефектите, отстранили са ги по гаранция, разработили са я, и вече е готова за каране.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Разбира се че Ауто Италия са некадърници, в това спор няма...За двигателите казах, че дори и те твърдят че.... Колкото до обслужването в Солун или Сяр, с удоволствие стига да ми се наложи. Слава богу, нямам нищо общо с това чудо наречено гаранционно обслужване от български дилър, и честно казано се радвам Както казва моят личен автомобилен техник и приятел Сашо, като си вземеш кола на 2-3 годинки тя вече си е показала дефектите, отстранили са ги по гаранция, разработили са я, и вече е готова за каране.
    Почти нищо не каза!!!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  6. #36
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Разбира се че Ауто Италия са некадърници, в това спор няма...За двигателите казах, че дори и те твърдят че.... Колкото до обслужването в Солун или Сяр, с удоволствие стига да ми се наложи. Слава богу, нямам нищо общо с това чудо наречено гаранционно обслужване от български дилър, и честно казано се радвам Както казва моят личен автомобилен техник и приятел Сашо, като си вземеш кола на 2-3 годинки тя вече си е показала дефектите, отстранили са ги по гаранция, разработили са я, и вече е готова за каране.
    Имаше страр виц по този въпрос - "питали ирански министър защо не купува японски или европейски (американски) трактори, а руски. Той отговорил - защото на тях гаранцията е 5 години и те за това време не се чупят никога, а после така се чупят, че не подлежат за ремонт. Руските пък докато са в гарантия се чупят сумати пъти и тях ги оправят безплатно и най-накрая ги доведат до ума и никога повече не се чупят."

    Първата чисто нова кола, която си купих е Alfa Romeo и не съжелявам. Прекрасен и уникален автомобил.
    Вчера вече направих 7000 км.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  7. #37
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Вица кърти мивки Дай боже, като навъртиш 100 000 да си минал през по-малко перипетии от 2,4-ката в теста на Аутобилд. Иначе, благородно завиждам
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #38
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Вица кърти мивки Дай боже, като навъртиш 100 000 да си минал през по-малко перипетии от 2,4-ката в теста на Аутобилд. Иначе, благородно завиждам
    Благодаря колега, и на тебе много безпроблемни километри.
    Доколкото прочетох статията, не е било чак толкова страшно с тази 2,4-ка. А иначе италианците май са същите веселяци като руснаците.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  9. #39
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Абе тия шваби не смеят да разглобят някоя немска каручка, да видим на какво ще прилича след 100 000 км

    Мога да ви разкажа какво става с Опел Корса D, след 100 000 км или точно когато излезе от гаранция
    В следващите 10 000 км се появяват такива проблеми, че средно излизат м/у 7 - 8000 лв.

    По-добре красива и темпераментна кола да правя, отколкото грозна и дървена

  10. #40
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post

    По-добре красива и темпераментна кола да правя, отколкото грозна и дървена
    Е па оно си е те така!
    В тази връзка - в момента карам едно поло 1.4 ТДИ. Верно, че харчи около 8 нафта, обаче преди няколко дни ей така от нищото се заключи докато двигателят беше запален, а аз чистех снега отвън. В резултат - 200 лева назад. Е мерси от такава икономия!
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #41
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    По-добре красива и темпераментна кола да правя, отколкото грозна и дървена
    Браво колега!!!
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  12. #42
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Е па оно си е те така!
    В тази връзка - в момента карам едно поло 1.4 ТДИ. Верно, че харчи около 8 нафта, обаче преди няколко дни ей така от нищото се заключи докато двигателят беше запален, а аз чистех снега отвън. В резултат - 200 лева назад. Е мерси от такава икономия!
    Малко Off ...
    8/100 за 1.4 TDi е зверски много Все пак е 3 цилиндъра. С маркуч да наливаш нафтата, пак не може да я изгори
    Толкова ми харчи RAV4 в града, а е 2.2 дизел и тежи 1800 кг

    Иначе всеки разход за Алфа е оправдан
    Удоволствието да шофираш такава кола е уникално

  13. #43
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky View Post
    Колеги, проблемът е отстранен...! Срещу 24 лв. ми показаха бележка, за която чаках 20 мин, на която имаше някакви графики и написано на ръка "почиЗтване на DPF"

    По големи разбирачи от ММ не съм виждал никога. Ще кажете ма нали ти оправиха колата. Да, това е така, но недай си боже да се случи нещо по сериозно нз дали отново ще им се доверя.

    Вьзможно е и аз да си въобразявам, но според мен тези хора не знаят дори как да изкарват пари.
    Преди малко се ограмотявах, относно DPF и т.н. в Алфа.
    Оказа се, че има разработено специално масло на СЕЛЕНИЯ, което е за коли с такъв филтър - WR Pure Energy.
    Маслото е 5W30 и е разработено за последно поколение дизели с филтър за твърди частици!!! Маслото е на естерна основа, за да не оставя нагар и т.н. Поне доколкото прочетох в интернет.
    Сигурен съм, че в ММ или АИ, както искаш ги наричай, не са чували за подобна разработка
    Сигурен съм, че и на теб са ти наляли от онзи пиклив Кастрол Магнетек, с който тъст ми си пали бензиновата резачка, а аз си промивам мотора

  14. #44
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    ПРосто интереси...Щом те си внасят кастрола, защо да не печелят и от колите и от готиното турско масло...А и на новите коли трудно ще им се направят повече от 100 000км в гаранция...После собственика да си чупи главата..
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  15. #45
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    ПРосто интереси...Щом те си внасят кастрола, защо да не печелят и от колите и от готиното турско масло...А и на новите коли трудно ще им се направят повече от 100 000км в гаранция...После собственика да си чупи главата..
    Прав си!
    Но няма да им е приятно да им нанижа един блок на главата, вседствие на "живителната" течност - КАСТРОЛ Магнетек
    Само като се сетя какви глупости ми развиваха за маркетинга в Алфа Ромео и как в СЕЛЕНИЯ вече не правили масла за ФИАТ/Алфа/Ланчия, а просто си разработвали спецификации като останалите марки и затова всеки официален сервиз избирал какво да слага в гаранционните коли
    Явно АИ са единствените с право на избор Всички други слагат СЕЛЕНИЯ

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •