Page 16 of 35 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 226 to 240 of 511

Thread: Писта "Дракон" - Калояново

  1. #226

    Default

    Quote Originally Posted by Dagi View Post
    Беше страхотно и мерси за снимките
    За нищо Живот и здраве на Трак дея сме пак там
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #227

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Нов бърз дизел!!!!
    Eбаси бързия дизел, добре че поне се качих за малко на него да установя колко все още ми са зле спирачките, и което е още по лошо - не мога да разбера защо.....
    Питах колегата къде точно започва да спира за първи завой за да не губя време в адаптации, и понеже няколко пъти ми каза нещо което не можех да възприема за вярно, предположих че сме имали различни места впредвид......за секи случай натиснах педала на мястото на което си спирам с моята.......ми то се наложи даже да додам наново газ тъй като завоя още не беше дошъл......а тая кочина е поне с 50 оки повече на предната ос от мен, а спира юнашки с некъв умрел Текстар, и една още по умряла Федима......ся верно че завойте и са мъка, но трябва сериозни мерки да зема че кофти така........с Брембото засега нещо на камък ударих - явно тия от 166-ца с 150мм разстояние са по удачния избор, не че и тва с 130мм няма да стане, но ще иска много преправяне......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #228
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ники ти къде точно спираш? При каква скорост започваш да спираш с 2,5 и при каква с дизела?

    В интерес на истината и аз съм забелязал, че 145 спира някак си по-хард от 147/156...Или казано с други думи при спирачките на 145 имам чувството, че с натиск на педала 1/4 от хода му - спират толкова, колкото като натисна педала на 147 с 1/2 от хода му. АБС на 145 сработва по-раничко от 147 мисля...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #229
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ники ти къде точно спираш? При каква скорост започваш да спираш с 2,5 и при каква с дизела?

    В интерес на истината и аз съм забелязал, че 145 спира някак си по-хард от 147/156...Или казано с други думи при спирачките на 145 имам чувството, че с натиск на педала 1/4 от хода му - спират толкова, колкото като натисна педала на 147 с 1/2 от хода му. АБС на 145 сработва по-раничко от 147 мисля...
    Нее ли логично по-ниското тегло да спира по-лесно?

  5. #230

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ники ти къде точно спираш? При каква скорост започваш да спираш с 2,5 и при каква с дизела?.
    Скорост реално не съм и поглеждал досега на Кал.....спирам 5 - 8 метра след като стъпя на един малко по гладък и вероятно нов участък преди завоя - тва с моята - с печката поне още 5-8 метра нататък.......ако си събера тва което мога да наваксам от трите спирания при който се натиска яко, поне 12 - 15 метра по късно спиране ще мога да си позволя общо за обиколка........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #231

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Нее ли логично по-ниското тегло да спира по-лесно?
    Е логично е ама 156-цата на Николай е по лека от 145-цата
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #232

    Default

    Още повече че отпред съм с 225/63/17 Мишелин слик, отзад Пирели RS7 205/61/17 слик, а както казах печката е с скапана федима, а отзад два още по скапани стокови максиса......мда, странно звучи, но тва е дережето......и на сичкото отгоре засега няма изгледи Брембото от ГТВ да мога да го монтирам, кофти идват нещата....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #233
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Писта Дракон няма ли стикери, като тези който са доста разпространени с формата на Нюрборинг?
    Аз лично искам такова стикерче с формата на пистата и вътре да пише Дракон .
    Няма ли такива?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #234

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Писта Дракон няма ли стикери, като тези който са доста разпространени с формата на Нюрборинг?
    Аз лично искам такова стикерче с формата на пистата и вътре да пише Дракон .
    Няма ли такива?
    В някое рекламно студио, може да си го дооформиш както си искаш
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 111.bmp.jpg  
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #235

    Default

    Ще направим, отдавна го планирам и все не остава време ...

  11. #236
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Скорост реално не съм и поглеждал досега на Кал.....спирам 5 - 8 метра след като стъпя на един малко по гладък и вероятно нов участък преди завоя - тва с моята - с печката поне още 5-8 метра нататък.......ако си събера тва което мога да наваксам от трите спирания при който се натиска яко, поне 12 - 15 метра по късно спиране ще мога да си позволя общо за обиколка........
    След като сефтосах и аз Калояново, мога и аз да се включа - това с по-новия участък, там, където започва всъщност, е първата бабуна, след нея малко по-натам има втора. Така, както описваш, не виждам кое те притеснява като точка на спиране... може би тук е момента да питам от каква пикова скорост започваш спирането, ако си засичал по гпс? Щото ние с Лотуса установихме, че колата е като залепена при започване на спиране чак след първата бабуна, малко преди втората... и остава достатъчно време да се включи от 4-та на 3-та и да се започне завиване. Естествено, разбрахме, или по-точно Илиан разбра, къде е късно да се спира - при втората бабуна и след нея - в този случай той отиде да бере гъби... успешното спиране преди втората бабуна обаче става при 176 км/ч на правата, засечено с гпс (пикова скорост, постигната от Илиан, иначе по-често скоростта беше нещо от вида 170).
    Чакам Дъртия да нацепи и монтира видеото, че не бяхме с GoPro, а с олд скуул камера с касета, и може да ти метна линк да видиш, стига да се вижда добре, че имам съмнения, че камерата бая се лашкаше на стойката...
    Last edited by -Bobby-; 26-09-2011 at 18:28.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  12. #237

    Default

    С Гиги пък Ви шпионирахме

    Как ти се стори рали трасето?

    Давахте газ, но не видях времената...
    Last edited by ne0; 26-09-2011 at 22:02.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  13. #238

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Така, както описваш, не виждам кое те притеснява като точка на спиране... може би тук е момента да питам от каква пикова скорост започваш спирането, ако си засичал по гпс?
    С двойката в това купе си позволявах 5-6-7 метра по - късно спиране, сега въпреки че килата са същите макар и че вътре е 2.5(махнах центр конзола и т.н), спирането е по кофти......отделен е въпроса че сега въпреки че килата са същите, тежеста на предницата е повече заради двигателя......а и както знаеш аз си градя стила върху възможно най - късно спиране и куца ли тоя аспект, особенно и при кола с предно......днеска боцнах някво брембо отпред, утре ще видя как е, надявам се да сваря на 9 окт на свободното каране да имам виждане променени ли са нещата.....
    Скорост не гледам, преди мястото за спиране не гледам нищо друго освен пътя......

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Щото ние с Лотуса установихме, че колата е като залепена при започване на спиране чак след първата бабуна, малко преди втората... и остава достатъчно време да се включи от 4-та на 3-та и да се започне завиване. Естествено, разбрахме, или по-точно Илиан разбра, къде е късно да се спира - при втората бабуна и след нея - в този случай той отиде да бере гъби... успешното спиране преди втората бабуна обаче става при 176 км/ч на правата, засечено с гпс (пикова скорост, постигната от Илиан, иначе по-често скоростта беше нещо от вида 170).
    Няма никакво място за сравнение, Лотуса е 400 оки по лек от мен, с задно и т.н.....

    Отделен е и въпроса че сликовете натоварват допълнително спирачките, не знам вие с кви карахте....
    Пусни видео че ми е любопитно......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 26-09-2011 at 19:23.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #239
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Със семитата бяхме - А048 Йокохама. Сликове имахме, но само задни, с предните стана греда... и си карахме със семитата, заради което отнесохме доста бой с времената.
    А ти колко тежиш сега? Къде ги изкара 400 кила разлика? То излиза, че тежиш колкото моята 156-ца без човек вътре... Лотуса с пилот вътре е над 800 кила... виж, Ангел примерно с Клиото, да кажеш, че е категория "перо" - разбирам, ама...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  15. #240

    Default

    Ми по мой калкулации с мен в колата сме малко под 1200.......айде да не са 400 кг разлика, 300 - 350 да са.....тва си е чок секунда поне при една кола на Кал..........
    Какво време дадохте?
    Без сликове, и то арни работата не става, независимо колко се наглася баунд-ребаунд и прочее чалъми......хубавия слик си е едни 2 сек минимум надолу.......МИНИМУМ.....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 27-09-2011 at 00:23.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 16 of 35 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •