Page 31 of 35 FirstFirst ... 212930313233 ... LastLast
Results 451 to 465 of 511

Thread: Писта "Дракон" - Калояново

  1. #451
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Jimy View Post
    Интересно ми е, на края на дългата права, точно на табелката "150" с каква скорост преминавате. Аз не успявам да направя 150 ...?! Преминавам с 145+ и може би веднага след нея започвам спирането.
    При мен по гпс правя 141-144км/ч, а по километража в колата е почти 150км/ч, преди спирането на края на правата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2016-11-09-11-52-18[1].jpg   Screenshot_2016-11-09-11-52-41[1].jpg  


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #452
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    Браво, много хубава визуализация на обиколките ВИ! Като се сетя, че и аз имам "раце-хроно" ... що не го пуснах ?!
    Иначе моята скорост я отчетох по табло, т.е. километраж. В бързата, старата част на пистата нямах проблем, но в новата, по техничната ... нещо точката на спиране така и не я намерих.
    п.п. гумите учудващо добре държаха, като за цивилни, не можах да им "чуя гласа", а ЕСП се включи само веднъж ...

  3. #453

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ами лично аз спирам, точно преди да ударя прекъсвач на 3-та,
    Не слагаш ли 4та на правата?
    Правил ли си некъв онборд да направим някакво сравнение с моя от купа дракон че ми е интересно.......
    С какъв гпс засича......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 09-11-2016 at 18:28.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #454
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Моя кош навива някъде около 150 също на правата. Не повече. 3-та ми свършва и вече скачам на спирачките.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #455
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    По темата за скоростта, сега 188 при 68 в апекса преди правата ...
    Но има нещо много важно за валидността при гпс измерването.
    С 1 Хц е ясно, че не излиза точност, но и при 10 Хц гпс не е гарантирана винаги валидността. Трябва да се прегледа графиката дали е чиста и правилна, всяко превключване трябва да се вижда като ясно прагче. Случва се понякога да се загубят сателити и под 8 броя се омазва графиката и резултатите се отместват в оптимистична посока.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2016-11-10-11-34-51.jpg  
    Last edited by ICI; 10-11-2016 at 11:37.

  6. #456
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Не слагаш ли 4та на правата?
    Правил ли си некъв онборд да направим някакво сравнение с моя от купа дракон че ми е интересно.......
    С какъв гпс засича......
    Не съм пробвал да слагам 4-та. Може би за много кратко ще трябва да седя на 4та и ще загубя време в превключването, а и ползвам за нещо като маркер това, че част от секундата преди да ударя прекъсвач на 3-та, да започна да спирам Следващия път ще тествам с по-ранно включване на 4-та да видим

    Нямам гопро или други такива он борд камери, а и на мен ми е интересно после да гледам къде са ми грешките, въпреки, че аз си ги знам де Първо - минаването през шикана ми е с мноооого резерви, че там излитах лошо през май месец и второ последната "фиба" преди старт финала още не съм и хванал цаката, докато на предишната вече горе-долу ми се получават нещата

    п.с. За джипиеса не знам каква марка беше, но беше 10хц от един авер рацер биемвист Уж разлика макс до десета спрямо официалното измерване
    Last edited by digitalundgrd; 10-11-2016 at 11:54.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #457
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Qstarz е предпочитаната марка за гпс, проблема със загубата на сателити е от атмосферните условия, ако е голяма облачност. С 9-10 фиксирани сателита е перфектна точността, разликата спрямо официалното времеизмерване при мен се върти около 0.03 - 0.04 сек.
    Но примерно сега на Купа Дракон третата сесия е загубил сателити и ми сдъвка графиката и показа време 1.12.5, което реално по времеизмерването беше 1.13.7, и нямам валиден лог
    А за шикана, гледах със 140 влизат в него Аз със 120 .

  8. #458

    Default

    Шикана в сегашния си вариант е мяско където може да си потрошиш колата сериозно, зоната за безопасност е пълна с едри камани, нерава и прочее.....
    По мое мнение разликата с т.нр офиц измелване може би е в това че не съвпадат стартовите линии с поне 5-7 метра......
    Но ката или иначе за парите си КуСтарца е перфектното средство за измерване на обиколки и анализ на нещата.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #459
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Гледам в http://sinoptik.bg/plovdiv-bulgaria-100728193/5-days , че в събота ще е доста приятно времето в района. Има ли мераклии да побръмчим на Калояново? В календара на пистата уикенда е свободен. Не знам обаче, дали не са ударили кепенците за зимата вече...не съм звънял.

  10. #460
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Гледам в http://sinoptik.bg/plovdiv-bulgaria-100728193/5-days , че в събота ще е доста приятно времето в района. Има ли мераклии да побръмчим на Калояново? В календара на пистата уикенда е свободен. Не знам обаче, дали не са ударили кепенците за зимата вече...не съм звънял.
    Аз разбрах, че вече е с нов асфалт на старата част + правата
    Нз дали може да се кара
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  11. #461
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Lqnkata View Post
    Аз разбрах, че вече е с нов асфалт на старата част + правата
    Нз дали може да се кара
    Че кога сколасаха да асфалтират?
    До последно има мероприятия на трасето...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #462
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    В календара на пистата и в момента виждам, че на 26 ноември, събота не е маркирано никакво мероприятие!? Ако си говорил и са ти потвърдили, че е заето, кажи.
    Може пък и заради новия асфалт да откажат да се кара...

  13. #463
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    В календара на пистата и в момента виждам, че на 26 ноември, събота не е маркирано никакво мероприятие!? Ако си говорил и са ти потвърдили, че е заето, кажи.
    Може пък и заради новия асфалт да откажат да се кара...
    Звъните и питате - 087 834 9017.
    Аз съм пас за събота... кара ми се, но сега няма как.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #464
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Греда. Този уикенд ще има клекало Дракон. Заради преасфалтирането не се е случило миналия уикенд, както е по календара им.

  15. #465
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Някой желаещ за Калояново?Ако има 33ки и спринтове най–добре...

Page 31 of 35 FirstFirst ... 212930313233 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •